Şimdi Ara

Just Browser - Tek parmak ile gezinin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android'de doğru düzgün tarayıcı olmadığını hepimiz biliyoruz. Aşağıda size kullandığınız bazı tarayıcıların olumsuzluklarını sayacağım:

- Chrome : Ram canavarı, gizlilik yok, adblck yok
    - Dolphin: Gizlilik yok, adblck yok
    - UCBrowser: Aynı şekilde sürekli arka planda çalışan servisler, gizlilik yok. Girdiğiniz her site loglanıyor
    - Orbitum: Webde yaptığınız her hareket loglanıyor
    - Lightning: Amatör
    - Firefox: Hantal. Telefonumda şimdiye kadar çalıştıramadım.
    - Opera Mini: Tarayıcının en büyük özelliği olan turbo modu çalışıyor
    - One Browser: Açılmıyor, açılsa da hiçbir öğeye tıklanmıyor
    - Puffin: Bir tarayıcının cihazda minumum 25 mb yer kaplaması gereksiz, arayüz berbat
    - Naked Pro (25TL): Arayüz berbat, kullanıcı deneyimi 0, fiyat olarak pahalı
    - Maxthon: Yine asya kökenli bir tarayıcı. Uzak durmak gerek.
    - CMBrowser: Clean Master denen spam uygulamasının yan ürünü. **** yok, gizlilik yok.
    - ApusBrowser: Gizlilik yok.
    - BoatBrowser: Reklamlı

Üstteki tarayıcıların neredeyse hepsi, kodlarında analytics barındırıp sizin girdiğiniz siteleri, hangi pencerelerde kaç saniye durduğunuzu, kısaca webdeki tüm aktivitenizi kaydeder. Bu da yetmezmiş gibi üsttekilerin çoğunda reklamlar mevcut. Bir tarayıcıda olması gereken son şey bence reklamdır.

Bütün bunlardan yakındığım için son zamanlarda vakit ayırarak bir tarayıcı geliştirdim, adı Just Browser. Bazı özellikleri:

✓ Veri hırsızlığı ve izleme yok.
    ✓ Küçük uygulama boyutu, yaklaşık 500 KB. Bu sayede diğer tarayıcılar gibi telefonda onlarca MB yer kaplamaz.
    ✓ Kullanışlı alt menü sayesinde, parmağınızla sağa ve sola çekin ve sadece bir parmak ile nette gezinin.
    Incognito modu da mevcut.
    ✓ Sesli arama.
    ✓ Reklam engelleme özelliği ile reklamların hepsi olmasa da çoğunu engeller (BETA).
    ✓ Entegre indirme yöneticisi mevcuttur. Pause/Resume destekler ve hatta uygulamayı kapatıp açtığınızda devam eder (BETA).
    Gece modu ile gece daha rahat gezinme.
    ✓ Yer imleri ve hızlı erişim (speed dial) özelliği.
    MousePad özelliği.
    ✓ Ve daha bir kaç özellik...

Üstte belirtildiği gibi Just Browser asla ve asla şunları yapmayacaktır:

- Reklam gösterme
    - Analytics kullanımı
    - Sizi izleme

Play Store Indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=just.browser
    Direkt:http://104.236.15.65/jb/jb.apk

Sizden ricam aklınızdaki fikirleri, tavsiyeleri Google Play veya buradan yazmanız. Uygulamayı tamamen türklerin görüşleri doğrultusunda geliştirmek istiyorum.

Not: Uygulama henüz türkçe değildir, dil dosyası tamamlandıktan sonra çevrilecektir.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lug_ -- 18 Ağustos 2016; 11:05:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• lug_ L kullanıcısına yanıt
    Android tarayici konusunda cok dertliyim. Program denizi icinde hic mi ise yarayan olmaz! Olmuyormus demekki.

Habit browser'i kullanirdim. Tek elle kullanilabilen denediklerim arasinda tek tarayici idi ve her ozellestirmeyi yapabilecegimiz bir tarayici idi.

Herkes masa basinda gununu gecirmiyor, iki el icin tasarlanmis tum tarayicilar. Sekme cubuklari yukarda, geri, ileri, menu vs cubuklarini yukari yerlestiriyorlar. 5.5" ten buyuk telefon kullanan ve tek elini kullanmak isteyen benim gibiler icin iskence. Kodlayiciyi bulup tek elini arkaya baglayip 'haydi kullan bakalim' diyesi geliyor insanin. Uzun yol yapiyorum direksiyon basinda kullanma ihtiyaci oluyor (evet arac kullanirken tele bakiyorum). Sekmeler arasi gecis tam bir iskence, metin kopyalama iskence, sayfayi yenile yapmak icin sekilden sekle giriyorum.

Habit browser tam aradigim idi bu hususlarda ama google habit ile ugrasti diyorum. Kitkat'tan sonraki surumlerde form verilerini hafizada tutmamaya basladi, her seferinde mesela DH'ye girerken sifre giriyordum. Guzelim tarayici ile ugrastigina inaniyorum google'in.

Neyse su anda eski surum opera (mini olmayan) kullaniyorum. Cok enerji harciyor ama bir kisim ihtiyacimi karsiliyor. Eksikleri bol, ad-blok yok, sayfa yenile tusu tepede, adres satiri cubugu tepede, yeni sifir rom attigimda opera ile hicbirseyi yedekleyip yeni roma aktaramiyorum. Ben biraz eski kafaliyim tum yedeklerimi telefonumda tutarim google ile paylasmam. Google play bile kullanmiyorum.

Neyse sadede geleyim, kodlayici kisiye tek soylemek istedigim, tek elini arkaya baglasin ve tasarladigi tarayiciyi kullanmaya calissin, en azindan tek elini kullanmak isteyenlere ayarlarda secenek versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 18 Ağustos 2016; 10:16:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: koppa

Android tarayici konusunda cok dertliyim. Program denizi icinde hic mi ise yarayan olmaz! Olmuyormus demekki.

Habit browser'i kullanirdim. Tek elle kullanilabilen denediklerim arasinda tek tarayici idi ve her ozellestirmeyi yapabilecegimiz bir tarayici idi.

Herkes masa basinda gununu gecirmiyor, iki el icin tasarlanmis tum tarayicilar. Sekme cubuklari yukarda, geri, ileri, menu vs cubuklarini yukari yerlestiriyorlar. 5.5" ten buyuk telefon kullanan ve tek elini kullanmak isteyen benim gibiler icin iskence. Kodlayiciyi bulup tek elini arkaya baglayip 'haydi kullan bakalim' diyesi geliyor insanin. Uzun yol yapiyorum direksiyon basinda kullanma ihtiyaci oluyor (evet arac kullanirken tele bakiyorum). Sekmeler arasi gecis tam bir iskence, metin kopyalama iskence, sayfayi yenile yapmak icin sekilden sekle giriyorum.

Habit browser tam aradigim idi bu hususlarda ama google habit ile ugrasti diyorum. Kitkat'tan sonraki surumlerde form verilerini hafizada tutmamaya basladi, her seferinde mesela DH'ye girerken sifre giriyordum. Guzelim tarayici ile ugrastigina inaniyorum google'in.

Neyse su anda eski surum opera (mini olmayan) kullaniyorum. Cok enerji harciyor ama bir kisim ihtiyacimi karsiliyor. Eksikleri bol, ad-blok yok, sayfa yenile tusu tepede, adres satiri cubugu tepede, yeni sifir rom attigimda opera ile hicbirseyi yedekleyip yeni roma aktaramiyorum. Ben biraz eski kafaliyim tum yedeklerimi telefonumda tutarim google ile paylasmam. Google play bile kullanmiyorum.

Neyse sadede geleyim, kodlayici kisiye tek soylemek istedigim, tek elini arkaya baglasin ve tasarladigi tarayiciyi kullanmaya calissin, en azindan tek elini kullanmak isteyenlere ayarlarda secenek versin.
    quote:

Böyle bir sorun var. Çoğu uygulama çöp kategorisinde. Aynı sorun aslında IOS'ta da mevcut.

quote:

Acaba Just Browser'ı test etme imkanınız oldu mu? Çünkü ben de 5.5" ekranlı cihaz kullanıyorum. Uygulamada etkileşime girilen tüm arayüz öğeleri parmakların en kolay ulaşabileceği yerde, bu sayede isteklerinizi karşılar diye düşünüyorum. Habit Browser'ı daha sonra test edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lug_ -- 18 Ağustos 2016; 10:25:20 >

Dedigim gibi google play kullanmiyorum apk'sini bir yerden bulup deneyecegim. Derdimi birisine anlattigim icin memnun bile oldum, hemde Izmirli bir arkadasima.

Cinlilere giydirmisken pandaya benzettigim bir logo kullanman hic uygun olmamis(Sadece tavsiye) Cunku Cinlilerden ben de uzak durmaya calisiyorum. Program ismi sade ve programin mottosu uygun diye dusundum (Bilirkisi degilim sahsi fikrim).

Programi kurunca fikirlerimi yazmaktan mutluluk duyacagim.

• koppa kullanıcısına yanıt
    Aslında o ikon pandaya benzedi ama "sloth" yani tembel hayvan :) Daha sonra bir revize gerekiyor.

Apk'yi direkt indirme linki de ekledim, kusra bakmayın benim hatam:

http://104.236.15.65/jb/jb.apk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lug_ -- 18 Ağustos 2016; 11:04:39 >
  • özet: gizlilik yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

özet: gizlilik yok.

Kusra bakmayın, tam olarak anlayamadım.

• Türkçesi çıksın da bakarız

• 2-3 kere uzun yazi yazdim hepsi site erisimi yuzunden silindi. Aksam tum istek veya fikirlerimi detayli yazmak niyetindeyim. Herseyden once programin sadeligi cok cezbetti beni, goze batan hicbir ayrinti yok, eline emegine saglik.

Bu tarayici konusunu cok kafayi taktigim icin nacizane fikirler uretmisligim var, uygun bulursan ne ala.Kisaca ilk gorduklerimi simdi yazayim

- Ilk kurdugumda program ayarlarına bir yerlerden girmistim ama simdi ayarlara girisi bulamiyorum.
    - PC gorunumu secenegi goremedim.
    - Otomatik form doldurma habit browser'da oldugu gibi bunda da olmuyor. Acaba google hesap tanitmadigim icin mi olmuyor sisteme diye dusunmeye basladim. Anladigim kadariyla senin program sistemde gomulu olan tarayici motoruna arayuz islevi goruyor.(cok bilgili degilim)
    - Sekme menusune, acilmis olan sayfalarin on izlemesi konulursa cok sekme acildiginda hangini secmek gerektigi daha iyi gorulur.
    - Alt cubukta birtakim duzenlemeler cok faydali olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 18 Ağustos 2016; 19:30:24 >

Ayarlar için alttaki adres çubuğunu sola kaydır orda goreceksin zaten

>> Ilk kurdugumda program ayarlarına bir yerlerden girmistim ama simdi ayarlara girisi bulamiyorum.

Alt menü sol ve sağa kaydırılabilir.

>> PC gorunumu secenegi goremedim.

Ayarlara eklemeyi planlıyorum.

>> Otomatik form doldurma habit browser'da oldugu gibi bunda da olmuyor. Acaba google hesap tanitmadigim icin mi olmuyor sisteme diye dusunmeye basladim. Anladigim kadariyla senin program sistemde gomulu olan tarayici motoruna arayuz islevi goruyor.(cok bilgili degilim)

Dediğiniz gibi tarayıcıların %95'i Android WebView tabanlı. Şifre kaydetme işi ise biraz zor açıkçası, o yüzden onu bir sonraki versiyonlarda yayınlayacağım.

>> Sekme menusune, acilmis olan sayfalarin on izlemesi konulursa cok sekme acildiginda hangini secmek gerektigi daha iyi gorulur.

Tarayıcıyı sade tutmak istediğim için oraya sitenin ikonunu koymak yeterli olur diye düşünmüştüm. Ama başkalarından da talep gelirse neden olmasın.

>> - Alt cubukta birtakim duzenlemeler cok faydali olur

Evet bir takım değişiklikler lazım.

Herşeyden önce Türkçe yaparsan çok iyi olur.

Baya sevdim tarayıcıyı özellikle gece modunu sayfalari siyah yapıyor bu da pil tasarrufu sağlıyor. Bu küçük bir detay ama chrome:da yok mesela...

Genel hız olarak iyi bir seviyede ama resimleri falan yüklerken chrome'a göre az yavaş yüklüyor. Bu dikkatimi çekti.

• Ve birde sekmeleri kapatmak için çarpı işaretine tıklamak zorundayiz. Sağa veya sola sürükleyerek kapatabilsek güzel olurdu.

• Just Browser, Android'in kendi içindeki gömülü WebView'i kullanıyor, Chrome ise Chromium tabanlı, resim yükleme hız farkı belki burdan veya o anki internet hızından kaynaklanıyor olabilir. Sekmeyi kaydırarak kapatma listede. Geri bildirimler için çok teşekkürler.

• Hocam biran önce türkçe yap. Baya bi indiren olur. Ve tarayıcılarla.ilgili bende çok sıkıntılıyım gerçekten, kafama göre bulamadım.bunu deneyelim bakalım. Ve tarayıcılarla ilgili analizinizi nasıl bilgilere dayanarak yaptınız.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Ben de bir an önce türkçe ve diğer dillere çevirmek istiyorum fakat ondan önce genel dil dosyasının bitmesi gerek, yoksa parça parça çeviri yapmak zor olur (önceden tecrübe ettim).

Analiz konusuna gelirsek, android için dex2jar, jd-gui araçlarla apk dosyalarını tersine mühendislik ile yüzeysel incelereyk ve http isteklerini analiz ederek bu kanılara vardım. Bu tarayıcıların davranışlarıyla ilgili detaylı bir yazı paylaşacağım yakında.

• quote:

Orijinalden alıntı: lug_

Ben de bir an önce türkçe ve diğer dillere çevirmek istiyorum fakat ondan önce genel dil dosyasının bitmesi gerek, yoksa parça parça çeviri yapmak zor olur (önceden tecrübe ettim).

Analiz konusuna gelirsek, android için dex2jar, jd-gui araçlarla apk dosyalarını tersine mühendislik ile yüzeysel incelereyk ve http isteklerini analiz ederek bu kanılara vardım. Bu tarayıcıların davranışlarıyla ilgili detaylı bir yazı paylaşacağım yakında.

İndirdim kullanıyorum hocam ama ayarlar sekmesi yok sanırım goremedim? Sanırım reklam direk kendi engelliyor ve çıkış tusu eklemelisiniz.

• Çıkış tuşu varmış evet ama eksikler var baya hocam geliştirmelisiniz. Ama hızlı ve stabil gerçekten.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Alt menü sol/sağa kaydırılabilir. Yer imleri/Geçmiş/İndirmelere/Gece Modu/Ayarlar ikonları orada. Çıkış butonu da soldaki menü butonuna tıklayınca açılan menüde.

Eksiklikler sizlerin desteğiyle kapatılacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lug_ -- 20 Ağustos 2016; 12:09:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lug_

Alt menü sol/sağa kaydırılabilir. Yer imleri/Geçmiş/İndirmelere/Gece Modu/Ayarlar ikonları orada. Çıkış butonu da soldaki menü butonuna tıklayınca açılan menüde.

Eksiklikler sizlerin desteğiyle kapatılacak...

Tebrik ederim gerçekten hızlı stabil bir tarayıcı. Peki hocam gece.modu seçeneği nerede tam olarak?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.