Şimdi Ara

Junsun H030 Araç Kamerası 2K Ambarella A12 Kapasitör Wifi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
26
Favori
38.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nejdeath

Herkese merhaba,
    Ben de bu kamerayı 5 hafta önce Olgu Beyin yardımıyla almıştım. Yine aynı anda Olgu Beyin tavsiyesiyle hepsiburada dan kingston marka 32 gb lık hafıza kartı sipariş etmiştim. Kart ilk kullanımda bozuldu. Böyle olabileceğini düşünmediğim için yanıma PC ye bağlatma aparatını almamıştım. Nasıl olsa telefondan bağlanıp görüntüyü indirebiliyoruz diye. Hepsiburada o ufacık parça olmadığı için ürünü kabul etmedi. Yine Olgu Beyin tavsiyesiyle A101 lerde satılan 16 gb lık sandisk i aldım. Tabi bulmam baya zor oldu. Kapış kapış gitmiş bütün mağazalarda. En son bir yerde son kalan ürünü alabildim. Yaklaşık 4 haftadır bana mısın demeden takır takır çalışıyor. Ama 16 lık bence cihaz için küçük en az 32 alınmalı.

Aracın bazen birkaç gün boyunca güneş altında kaldığı oluyor ve hiçbir sorun olmadı. Yukarı da bahsedilmiş. Arada sırada da olsa bende de cihaz çalıştıktan sonra gps ready uyarısını birkaç kez üst üste aldığım oluyor. Ama hiç kapatıp yeniden açacak şekilde olmadı. Birkaç kere söyleyip duruyor.

Bir de yaşadığım bir durum var, video kaydını 3 dk olarak ayarladım ama hep 1 dk lık kayıt yapıyor. Bu neden olabilir? Bir de emin olmamakla beraber sanki arada kayıt yapmadığı anlar var gibi. Genelde uzun yolda sürdüğüm için emin olamıyorum çünkü 1 dk lık kayıtlar birbirine çok yakın oluyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Start recording, gps ready gibi uyarıların kapatılmaması bence de çok mantıklı olmuş. Almadan önce rahatsız olurum diye düşünmüştüm. Hatta yorumlarda da olumsuz özellik olarak bahsediliyordu. Fakat hem sesin tek sefer ve rahatsız edici düzeyde olmaması (bebek var, anlık yüksek ses çıkartıp korkutur mu veya uyku halini böler mi diye de endişe ediyordum) hem de başıma gelen micro sd kartın bozulması sebebi ile cihazın kayıt yapmadığı uyarısını vermesiyle anlamam nedeniyle eksi değil artı özellik olarak düşünüyorum. Card error diyerek beni uyarmıştı.

Hem satın alma sürecinde hem de sonrasında kurulumundan kart alımına, cihazın verdiği hataların çözümlerin neler olabileceğine dair her şeyi detaylı bir şekilde anlatıp yardımcı olan ve bunu çok içten yapıp kendinizi hiç rahatsız hissetmemenizi sağlayan Olgu Bey e tekrar teşekkür ediyorum.

GPS ready uyarısını almıyorum diyordum ama son 3 4 gündür, hareket halindeyken, ara sıra 2 3 sefer GPS ready demeye başladı. Bunu sadece tünele girip çıktıktan sonra yapıyordu ama artık şehir merkezi vs farketmeksizin birkaç sefer bunu duymaya başladım. İnşallah herhangi bir sorunun habercisi değildir?

• Arkadaşlar Junsun H30 geldi, araca takıp 1 haftadır kullanmaya başladım. İlk araç kamerası deneyimim ve boyutu ufak olduğu için, camda fazla yer kaplamıyor. Dikiz aynasının sağ arkasına yerleştirdim, ne görüntümü engelliyor, nede farklı bir olumsuzluk çıkarıyor.

Denemek için Adas'ı açtım, uzun yolda şerit değiştirirken uyarı vermesi çok güzel; %80-90 doğru çalışıyor. Şeritler çok belirgin olmasa da veya geceleri de sanırım Far aydınlatması da yeterli geldiği için; gecede şerit takibi yapabiliyorki, bu beni şaşırttı. Teyp'de açık olduğu zamanlar, sesi hiç rahatsız etmiyor, Kameradan ufak bir ses gelince şerit değiştirdiğinizi anlıyorsunuz

Adas'ın sevdiğim ikinci yönü de, Kırmızı ışıkta beklerken, araç hareket haline geçince sizi uyarıyor, öndeki hareket etti diye; bu özelliğini de çok sevdim. Fakat bu özellikte şöyle bir sıkıntı oluyor sanırım, öndeki araçla yakın giderken (2-3 metre aranızda mesafe varken de diyebiliriz) öndeki araç hızlandığında yine sizi uyarıyor, öndeki araç hareket etti diye Çok sorun teşkil etmese de, bazı kişileri rahatsız edebilir bu durum.

Şehir içinde farklı manevralar yaptığınız için, Adas açıkken sürekli konuşuyor Kamera, artık şerit mi değiştirdiniz, öndeki araç mı kalktı tarzında neler söylüyor bilemiyorum, o ara trafikle uğraştığınız için dikkat edemiyorsunuz.

Adas özelliğinde şuan için şöyle bir sorun gördüm, öndeki araca fazla yaklaştığınızı her zaman anlayamıyor. Bazen uyarı versede, bazen dibine kadar da girseniz uyarmıyor. Bu özelliği haricinde şuan için herhangi bir olumsuzluğa rastlamadım 1 haftadır.

Sürekli konuşması yüzünden Adas'ı özellikle Uzun yolculuklarda kullanmak çok mantıklı duruyor.

Olgu hocama buradan tekrar teşekkürlerimi iletirim Sayesinde bu tarz hem çekimi kaliteli, hemde mikrofonu iyi bir kameraya sahip oldum.

Şuan için aklıma takılan ilk sorun, Bluetooth Tuşunun Pil ömrü. İnternette baktığımda Pilleri bayağı pahalı, Aliexpress'de 15 dolara satılıyor Panasonic pilleri 5 adet. Türkiyede ise GP'ninkini gördüm N11'de, kargo dahil 23.5 liraya 5 adet Pil alınabilmesi iyi.

Benim gibi, Ufak olsun, kaliteli olsun diyip, ekranı olmamasını sorun etmeyecek ve İlk defa Araç kamerası alacaklara tavsiye ederim.

• gearbestten 76 dolara aldım beklemeye geçtim.
    Ford focus aracımda park halinde aktif kalma olayını da çözersem süper olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Arkadaşlar Junsun H30 geldi, araca takıp 1 haftadır kullanmaya başladım. İlk araç kamerası deneyimim ve boyutu ufak olduğu için, camda fazla yer kaplamıyor. Dikiz aynasının sağ arkasına yerleştirdim, ne görüntümü engelliyor, nede farklı bir olumsuzluk çıkarıyor.

Denemek için Adas'ı açtım, uzun yolda şerit değiştirirken uyarı vermesi çok güzel; %80-90 doğru çalışıyor. Şeritler çok belirgin olmasa da veya geceleri de sanırım Far aydınlatması da yeterli geldiği için; gecede şerit takibi yapabiliyorki, bu beni şaşırttı. Teyp'de açık olduğu zamanlar, sesi hiç rahatsız etmiyor, Kameradan ufak bir ses gelince şerit değiştirdiğinizi anlıyorsunuz

Adas'ın sevdiğim ikinci yönü de, Kırmızı ışıkta beklerken, araç hareket haline geçince sizi uyarıyor, öndeki hareket etti diye; bu özelliğini de çok sevdim. Fakat bu özellikte şöyle bir sıkıntı oluyor sanırım, öndeki araçla yakın giderken (2-3 metre aranızda mesafe varken de diyebiliriz) öndeki araç hızlandığında yine sizi uyarıyor, öndeki araç hareket etti diye Çok sorun teşkil etmese de, bazı kişileri rahatsız edebilir bu durum.

Şehir içinde farklı manevralar yaptığınız için, Adas açıkken sürekli konuşuyor Kamera, artık şerit mi değiştirdiniz, öndeki araç mı kalktı tarzında neler söylüyor bilemiyorum, o ara trafikle uğraştığınız için dikkat edemiyorsunuz.

Adas özelliğinde şuan için şöyle bir sorun gördüm, öndeki araca fazla yaklaştığınızı her zaman anlayamıyor. Bazen uyarı versede, bazen dibine kadar da girseniz uyarmıyor. Bu özelliği haricinde şuan için herhangi bir olumsuzluğa rastlamadım 1 haftadır.

Sürekli konuşması yüzünden Adas'ı özellikle Uzun yolculuklarda kullanmak çok mantıklı duruyor.

Olgu hocama buradan tekrar teşekkürlerimi iletirim Sayesinde bu tarz hem çekimi kaliteli, hemde mikrofonu iyi bir kameraya sahip oldum.

Şuan için aklıma takılan ilk sorun, Bluetooth Tuşunun Pil ömrü. İnternette baktığımda Pilleri bayağı pahalı, Aliexpress'de 15 dolara satılıyor Panasonic pilleri 5 adet. Türkiyede ise GP'ninkini gördüm N11'de, kargo dahil 23.5 liraya 5 adet Pil alınabilmesi iyi.

Benim gibi, Ufak olsun, kaliteli olsun diyip, ekranı olmamasını sorun etmeyecek ve İlk defa Araç kamerası alacaklara tavsiye ederim.

Walla Junsun H030 bende hâla 1 numarada.

Netlik ve malzeme kalitesi olarak üstüne kamera çıkmadı. Video çekim netliği gerçekten baş döndürüyor.

O pil 3-4 sene gider bence sonradan 5 tl ye saatçide değiştirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 5 Ekim 2017; 8:53:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam en son incelediginiz Kamera videosunu izledim. Dün, dedim. Acaba Junsun un Pamucu dama mi atildi, ozellikleri iyi, cekimi düzgün, ekrani da olunca

Sayenizde cok güzel bir seçim yaptik hocam

Pili de 3-4 sene yeterse daha ne olsun, simdilik hic pil almayayim hocam o zaman sagolun tekrar tekrar

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam en son incelediginiz Kamera videosunu izledim. Dün, dedim. Acaba Junsun un Pamucu dama mi atildi, ozellikleri iyi, cekimi düzgün, ekrani da olunca

Sayenizde cok güzel bir seçim yaptik hocam

Pili de 3-4 sene yeterse daha ne olsun, simdilik hic pil almayayim hocam o zaman sagolun tekrar tekrar

Rica ederimde Junsun daki netliğe erişen şu anda kamera yok. Kolay kolay pabucunu dama atamazlar

Anladım hocam peki teşekkür ederim ilginiz için, bir açıdan sevindim bir açıdan da üzüldüm bu duruma

Bu arada hocam, dün gece dikkatimi çekti, Cihaz kayıt başladıktan sonra farklı bir uyarı veriyor. Dediğini tam anlayamadım ama, Kanal değiştirin tarzında (Channel kısmını net duyabiliyorum sadece), bir uyarı veriyor. Arka arkaya söylüyor bunu birkaç kez. Telefon ile Kameraya bağlandım, ayarlarda da bir sorun görünmüyor.

Cihaz açılınca, önce Kayıt başladı uyarısını veriyor, Sonra bu kanalla ilgili uyarıyı veriyor, sonra GPS ready uyarısı verip kayıda devam ediyor ama. Sürekli bu uyarıyı verince merak ettim ne olduğuna dair.
    vico opia2 ile aynı işlemci sensör,, tabii dış tasarım, yazılım , mercek kalite ve üretildiği yer taiwan bu bakımından opia2 kaliteli,, ama aynı özellikler 3/1 fiyatına olunca junsun iyi bir örnek olabiliyor,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9008

gearbestten 76 dolara aldım beklemeye geçtim.
    Ford focus aracımda park halinde aktif kalma olayını da çözersem süper olacak.

Hocam park modunda bence en mantıklısı harici akü.
    20 Amper Derin şarj jel/agm akü (PoweBank fiyatına) alırsanız kesin çözüm olur. Bilimsel olmayan Tahminlerime göre 1 hafta civarında cihazı çalıştırması lazım. Bir de loş ışıklı ortamlar için IR led lazım. Çünkü cihazın üzerinde yok. Karanlıkta cihazın görüntüsü sıfır. Hali ile sıfır görüntü ile gece çekimi yapmanın da bir manası yok.
    Benim IR led Çin den geldi ancak montajlama fırsatı bulamadım.
    Bu led leri aracın üst cam kısmına içeriye mi yoksa dışarıya plaka üstüne ızgaraya mı montajlıyayım diye halen düşünüyorum.
    Bir de Wifi Adının nasıl değiştirileceğini halen çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 7 Ekim 2017; 15:38:40 >

• bilgilendirme için teşekkürler akü tavsiyeniz var mı fiyatı fazla geldi link atabilir misiniz? birde bunu nasıl şarj edeceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: 9008

bilgilendirme için teşekkürler akü tavsiyeniz var mı fiyatı fazla geldi link atabilir misiniz? birde bunu nasıl şarj edeceğiz

Marka konusunu bilmeyeceğim bende hazırda Orbus muydu Ortech miydi çocuğun akülü arabası için aldığım ancak boyutlarından dolayı akülü araçta kullanamadığım hazır bir akü var.
    20 Amperlik aküler 120 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Xiaomi Mi 20000 Mah Powerbanklar ile aynı paraya denk geliyor.
    Şarj olayını da aracın elektriği yada harici akü şarj cihazları ile yapabilirsiniz. Araçtan elektrik almak için akü deşarj denetleyicisi gerekli olabilir.

Aşağıda resmini attığım 12 Volt Deşarj Denetleyicisi anladığım kadarı ile ayar yapmaya müsait 13-13,5 Volta ayarlayıp aracın çakmak lığına bağlamayı, böylece aracın aküsünün boşalmasını engelleyebileceğimi düşünüyorum. AliExpress'te fiyatı 3,5 -4 dolar aralığında

Junsun H030 Araç Kamerası 2K Ambarella A12 Kapasitör Wifi

IR Led (Kızılötesi) için de bu ve türevlerinden faydalanılabilinir.

Junsun H030 Araç Kamerası 2K Ambarella A12 Kapasitör Wifi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 8 Ekim 2017; 15:38:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: ehliask

Benim cihazda geldi aliexpress den almıştım almadan önce konuştuğumuz gibi 20 dolar yazmışlar üzerine sorunsuz geldi çok şükür . Yalnız dili Çince/Japonca hangisiyse artık bunu İngilizce olarak değiştirmek mümkün mü acaba ?

Telefonu inglizce yapın uygulamayı indirip kurun açın. Sonra tlf u türkçe ye çevirin.

Hocam senin yönlendirmenle kamerayı aldım. Bugün kurulumunu yapacağım.
    Programdaki Çince olayını da çözememiştim bu mesajın sayesinde çözdüm.
    Sana hiç soru sormam gerekmeden konunun hemen hemen tamamını okuyarak herşeyi halledebildim.
    Her şey için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mutlu234

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ehliask

Benim cihazda geldi aliexpress den almıştım almadan önce konuştuğumuz gibi 20 dolar yazmışlar üzerine sorunsuz geldi çok şükür . Yalnız dili Çince/Japonca hangisiyse artık bunu İngilizce olarak değiştirmek mümkün mü acaba ?

Telefonu inglizce yapın uygulamayı indirip kurun açın. Sonra tlf u türkçe ye çevirin.

Hocam senin yönlendirmenle kamerayı aldım. Bugün kurulumunu yapacağım.
    Programdaki Çince olayını da çözememiştim bu mesajın sayesinde çözdüm.
    Sana hiç soru sormam gerekmeden konunun hemen hemen tamamını okuyarak herşeyi halledebildim.
    Her şey için teşekkürler

Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın. Örnek videolar bekliyoruz

• Arkadaşlar bende Junsun H030 siparişi vereceğim gb den acaba satıcıya iletişime geçmem gerekir mi ? malum gümrük sınırı için.

Ayrıca uyumlu sd card tavsiyesi verebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :S

Arkadaşlar bende Junsun H030 siparişi vereceğim gb den acaba satıcıya iletişime geçmem gerekir mi ? malum gümrük sınırı için.

Ayrıca uyumlu sd card tavsiyesi verebilirseniz sevinirim.

Hiç iletişime geçmenize gerek yok, OlguErhan'ın vermiş olduğu link ile direkt alabilirsiniz. Satıcı zaten makul bir fiyat gösteriyor.
    Uyumlu Hafıza Kartları önceki sayfalarda mevcut
  • gümrük olayını nasıl hallederim bende sipariş vermek isterim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayee

gümrük olayını nasıl hallederim bende sipariş vermek isterim ?

Gümrük çıkmıyor.

• Hocam merhabalar sayenizde aldım ben de dün geldi cihaz. Yalnız kart hatası verdi sanırım boş değildi benim sd card muhtemelen o yüzden. Bunun formatını ne yapmalıyım fat32 mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: mubayin_beyin

Hocam merhabalar sayenizde aldım ben de dün geldi cihaz. Yalnız kart hatası verdi sanırım boş değildi benim sd card muhtemelen o yüzden. Bunun formatını ne yapmalıyım fat32 mi acaba?

Taktığınız kart iyi birşey olsun. Kamera menüsünden format atın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mubayin_beyin

Hocam merhabalar sayenizde aldım ben de dün geldi cihaz. Yalnız kart hatası verdi sanırım boş değildi benim sd card muhtemelen o yüzden. Bunun formatını ne yapmalıyım fat32 mi acaba?

Taktığınız kart iyi birşey olsun. Kamera menüsünden format atın.

Sandisk 64 gb extreme pro vardı onu takmıştım formatlayınca düzeldi. Remote control tuşunu da videonuz sayesinde yaptım güzel oldu.

Yalnız hocam ben kamerayı aynanın arkasına tam sığdıramadım. Araba kaynaklı sanırım . Söksem o tırnak gibi aletle geri yapışır mı?

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.