Şimdi Ara

Junsun H030 Araç Kamerası 2K Ambarella A12 Kapasitör Wifi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
26
Favori
38.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XSoldier000

Kamerayı çakmaktan çalıştırmayı düşünüyorum. Aracı çalıştırırken 1 snlik güç kesintisi kameranın kaydını etkiliyor mu?

Asla etkilenmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: XSoldier000

Kamerayı çakmaktan çalıştırmayı düşünüyorum. Aracı çalıştırırken 1 snlik güç kesintisi kameranın kaydını etkiliyor mu?

Asla etkilenmez.

Tamamdır teşekkür ederim. Başka bir modelde kaydın durduğunu ve yeniden başlatmak için kamera ile etkileşime girmek gerektiğini söylemiş bir arkadaşta ondan aklıma takıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Inceleme yapin yorumlarinizi bekliyoruz.

Hocam ben de olgu hocamın incelediği, Junsun H030'u satın aldım. Bahsettiğim ürün gezerken gözüme takılmıştı.

Bu ürünün montajını yapmadım ama gece ışıksız ortamda çekim sıfır.
    Daha önceden Ip kamera takmıştım. Onda kızılötesi led olduğu için için zifiri karanlıkta 3 ila 5 metreya kadar görüntü vardı
    Bu cihaz için araca ekstra IR led takmayı düşünüyorum. Acaba bir faydası olurmu,
    Bir de cihazı kullananların tavsie edebileceğinCPL Filtre varmıdır? Yada filtre ye ihtiyaç varmıdır

Junsun H030 Araç Kamerası 2K Ambarella A12 Kapasitör Wifi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 14 Eylül 2017; 22:12:41 >

• Aciksasi pek bir fikrim yok.alip kullamanlara sormak lazim.kusura bakmayin yardimci olamadim

• kamerayı sigorta kutusuna baglayıp park halindeykende çalışmasını istiyorum herhangi bir zararı olur mu ? Bunun için gerekli malzemeler nelerdir.
  • akü düşük voltaj koruma devresi ile (deşarj denetleyicisi) ile kullanırsaniz sıkıntı olmaz.

Aksi durumda akünün boşalması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

• Kafamda deli sorular. Lütfen cevap verin.

Junsun H030 ile Viofo A119S arasında kaldım. Sizce hangini tercih edeyim?

Anladığım kadarıyla A119S modelinde camda kalan aparat üzerinde GPS modülü var. Bağlantı pinleri zamanla sök tak veya sıcaktan gevşeyince sorun oluyor. Viofo 'da pin bağlantı sorunu A119S modelinde giderilmiş mi?

Ancak Junsun H030 da GPS modülü tombul cihazın içinde. Dolayısıyla camda sadece sabitleme aparatı var. Bu da GPS veya enerji anlamında bir sorun yaratmıyor.

Doğru mu düşünüyorum?

• Merak edenler için belirteyim, Cihaz 128 Gb Hafıza kartını destekliyor.
    Samsung 128GB Evo Plus C10 U3 4K 100MB/s Micro SD Hafıza Kartına 20 saate yakın (19 sat 35 dakika) kayıt yapıyor. S_Video klasöründe 18,5 Gb'lık alan olmasa buraya da herhalde 3,5 - 4 saat kadar kayıt yapabilirdi.
    Xiaomi nin 20000 ma PowerBank ı ile de 26 saat çalışıyor

Kullandığım kart;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 21 Eylül 2017; 19:31:55 >

• cevabınız için teşekkür ederim ancak ben sürekli elektik gelen sigortaya degil aracın çakmaklıgına giden sigortadan güç almak istiyorum. Amacım kablo karmaşasını ortadan kaldırmak. yani bu durumda kurumalı bir hadwire kit e ihtiyacım yok sanırım. Ben ali'den şöyle birşey buldum. youtube de bu aparata kamera baglayanlar var. Bende deneyim sonucu buraya yazarım.
    https://tr.aliexpress.com/item/New-DC-DC-Car-Converter-Module-12V-To-5V-Double-USB-Charger-Adapter-3A-15W-Connector/32658529695.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadurak -- 17 Eylül 2017; 15:31:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

cevabınız için teşekkür ederim ancak ben sürekli elektik gelen sigortaya degil aracın çakmaklıgına giden sigortadan güç almak istiyorum. Amacım kablo karmaşasını ortadan kaldırmak. yani bu durumda kurumalı bir hadwire kit e ihtiyacım yok sanırım. Ben ali'den şöyle birşey buldum. youtube de bu aparata kamera baglayanlar var. Bende deneyim sonucu buraya yazarım.

https://tr.aliexpress.com/item/New-DC-DC-Car-Converter-Module-12V-To-5V-Double-USB-Charger-Adapter-3A-15W-Connector/32658529695.html

Ürün işinizi görür ancak akü azaldığında devreyi kesip kesmeyeceğine dair bilgi yok. Sabah kalkıp ise gidecek iken marş basmaz ise kötü olur.
    Bende su an sizin yapmak istediğinize benzer montaj yapıyorum. Akşam resim atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 17 Eylül 2017; 16:8:52 >

• Sanırım bir bilgi eksikligi var. Bu aparatı sürekli elektirik gelen bir sigortaya degil de çakmaklık müzik sistemi gibi sadece kontagı açtıgımızda çalışan bir devreye baglayacagım. Yani aracın kontagı kapalı iken elektrik gelmeyecegine göre akünün bitmesi ile ilgili bir durum söz konusu olur mu yoksa ben mi yanlış biliyorum hocam. Sigorta işinden pek anlamam
  • Montajı az önce bitirdim.

Anahratsız çalıştırmaya bir etkisi veya zararı olmadı.

Benim Aracın ön Çakmaklığı motor STOP ettikten bir süre sonra elektrik vermeyi kestiği için bagaja bulunan cakmakliktan 3 metrelik normal Usb uzatma kablosunu tepe deki hazneye çektim. Bagajdaki Çakmaklıkta her daim elektrik var. Buradan da normal 1 metrelik mikro usb kabloyu ön cama döşedim.

Böyle yapmamdaki sebep;

Arka bagajada ilave akü kullanmak (ki elimde 22 Ah jel akü var)

Tepe deki hazne ye Her türlü usb cihaz baglayabilmek

Akü bittiği yada azaldığı zaman PowerBank buraya takabilir, Telefon şarj edilebilinır. Vs

düşük voltaj koruma devresi (deşarj denetleyicisi) alıp ikinci akü yü yada PowerBank ı beslersem şarj olayını da azalmış olacağım diye düşünüyorum

Daha önce aynı yere 120 derecelik İp kamerası takmıştım
    Bu 160 olmasına rağmen görüntü alınan acı aynı geldi bana. Bir de cihazın Wifi si uzaktan cok ta iyi cekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 17 Eylül 2017; 18:7:36 >

• Eline sağlık güzel olmuş, yalnız sigorta kutusundan da aynı işlemleri yapabilirdiniz sanırım. bir adet fuse kablo bir adet hadware kit ile olurdu. Ancak dediginiz gibi yedek akü olayı ve park modunu sürekli kullanacagınız için bu şekilde çözmüşsünüz.

Benim amacım ise kontak açıldıgında kameranın açılması yani park modunu istemiyorum. bu yüzden akım koruma devresine ihtiyacım var mıdır.
  • karadurak kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir kit e gerek olacağını sanmıyorum

Hatta Şok Marketlerde satılan

Junsun H030 Araç Kamerası 2K Ambarella A12 Kapasitör Wifi(1X 1A, 1X 2.1A) 4.95 TL lik araç Şarj cihazın Çakmaklık girişini söküp kablo lehim ler iseniz lehimlenen kabloyu sigorta kutusuna bağlarsaniz işinizi görecektir.

Ancak hangi hattın kontak à bağlı olduğunu denemeniz gerek

• Kameranın Wifi adını değiştirebildiniz mi. Wifi-CarDv pragramında Ayarlar menüsünde değiştirme işlemi aktif değil.

WiCarDv programında aktif ancak değiştirip kaydet dediğimde işlem yapıyormuş gibi davranıyor ancak değiştirmiyor.

• İnceleme ve görüşleriniz için teşekkürler. Kamerayı beğendim baya, ancak konular içinde var olduğu belirtilse de (@lowradiation) izlediğim hiç bir video üzerinde hız verisi yazmıyor. Acaba elinde hız verisini de gösteren bir kayıt olan var mı ?

Hız konusunun da önemli olduğunu düşünüyorum, şayet bu noktada memnun etmezse Smarnoo'ya yöneleceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theunnamed -- 21 Eylül 2017; 15:37:40 >
  • theunnamed T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, alt satırdaki son 5 hane hızı gösteriyor. (036.39)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowradiation -- 21 Eylül 2017; 17:23:31 >
  • lowradiation L kullanıcısına yanıt
    Walla bende önceden bilmiyordum

Teşekkür

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Aaaaaa, olmadı şimdi, kaç kere yazdım forumda :)
    gözden kaçmış...
  • Sıfır kutusunda ( sadece kutunun kapağını açtım :) ) junsun H030 var elimde. Almak isteyenler özelden ulaşabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.