Şimdi Ara

Jungle Rotası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kırmızı ve mavi tarafta gelenelde hangi rota sağlıklıdır,*

• oynadığın şampiyon önemlidir. mesela hecarimle başlayınca alt tarafda ilk kırmızı sonra kuşlar sonra mavi sonra kurt sonra yampiri giderim
    kindredle red mavi gnomp kurt veya direk yampiriye dönerim oynayarak şampiyonların orman dönme hızlarına ve can barına göre kendin ayarlayabilirsin rotasyonu bazı şampiyonların çok sabit orman rotasyonları var onlar en avantajlılar. Not: Tr Dia2-3 jungleım
  • hocam mesele hangi heroyu oynadıgında oynadıgın heroyu youtubeda aratıp jg oynanıs videosu izlersen kendine cok sey katmıs olursun hepsinin rotasyonu değişiyor ( West Dia 2 yim )
  • Ormanı komple kapat gelen geçen olursada yüzüne iki tokat vur git
  • rotasyon genelde çoklu hasar verip vermemekle ilgili değişiyor. mesela amumu kuşları o kadar seri alıyor ki e skillinin hasar yiyince 1 saniye azalmasından dolayı. redden sonra direkt kuşlara gitmesi gerekli. ondan sonra da kurt veya mavi ya da mavi veya kurt mantıklı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Eren] -- 20 Temmuz 2019; 13:15:32 >
  • Blue side : red - krug - raptor - blue - top gank(prio) - top scuttle - base - krug. Bidaha bütün oyun krug + raptor dön en çok exp onlarda gerisi boş , grumpla kurtları blue çıktıkça arada alırsın.

RedSide: Blue - mid gank (prio) - raptor - red - krug - base - bot scuttle - bot gank

Genelde ganklerini krug ve raptor çıkış sürelerine göre ayarla , hatta güzel prio al rakio krug + raptor da al zaten solo lanelerden bile expde öne geçiyosun öyle. Genel oyun planın böyle olsun sonra şampiyon , kompozisyon değişkenlerine göre ayarlarsın
  • karşımda ne olduğuna ve benim ne olduğuma bağlı
  • Bide on Hush kullanıcısına yanıt
    ve karşıda olan herolara göre de değişmiyor mu? yani şey jungleda o kadar minyon sayısına nasıl sahip oluyorlar anlamıyorum bazen karşıyı kessem de profesyonel seviyeye yakın olmuyor yani dk 20'de 100 olmuş oluyor mesela
  • [Eren] kullanıcısına yanıt
    evet. mesela elise ile onu yapamıyorum. bot tarafındaysa kırmızı, kırmızıdan başlıyorum ama oradan direk kurtlara gitmek zorunda kalıyorum. yoksa gereksiz çok hasar yiyorum hem kayacıllardan hem de kuşlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreakLoL

Blue side : red - krug - raptor - blue - top gank(prio) - top scuttle - base - krug. Bidaha bütün oyun krug + raptor dön en çok exp onlarda gerisi boş , grumpla kurtları blue çıktıkça arada alırsın.

RedSide: Blue - mid gank (prio) - raptor - red - krug - base - bot scuttle - bot gank

Genelde ganklerini krug ve raptor çıkış sürelerine göre ayarla , hatta güzel prio al rakio krug + raptor da al zaten solo lanelerden bile expde öne geçiyosun öyle. Genel oyun planın böyle olsun sonra şampiyon , kompozisyon değişkenlerine göre ayarlarsın
    çok teşekkür ederim.
  • LuPwn L kullanıcısına yanıt
    Kendi idealim dk 15 100minyon

Eğer karşımda kayn, twitch, elise gibi ormancılar varsa master yi ile kırmızı başlayıp 2 seviyede basmaya çalışırım, eğer öldürürsem karşı ormanı dönerim

rotasyon dediğin değişkendir. Ha kayn oynarken kuşlardan başlamak falan onlar biraz karakterinin çoklu hasarına bağlı
  • 15dk'de 100 minyonu nasıl yapıyorsunuz gerçekten merak ediyorum, ne kadar kassam da olmuyor. güçlenmiş olsam da olmuyor
    gank attığın koridorda duruma göre minyonları yiyiorsun ,rakip jungle öldükçe ormanını alıyosun. Sırf gank + kendi ormanınla olmaz o iş, hem exp hem altında geri kalırsın. 10 oyunundan en az 4ünde farmını çok yüksek ve solo koridorlarında 1 level yüksekte tutmaya oyna .

Jungle düşündüğünün aksine takım oyunu gerektiren bir rol değil tek amacı haritanın her yerinde olabilme avantajını kullanmak.(soloq için)
  • StreakLoL kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam ^^
  • StreakLoL kullanıcısına yanıt
    Rakip ormana girmeden ve çok koridordan çalmadan da yapabiliyorum ben ama
  • nasıl yapıyorsun onu?
    özel kurallarım yok, minyona önem veririm o kadar diyeyim. Çoğu ormancı minyonda benden düşük kalır.

Ego için falan demiyorum ama takım olarak geride olmadığımız maçlar dışında neredeyse her maç 15dk 100cs yaparım ve karşı ormancının yine neredeyse her zaman önünde olurum.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.