Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.923
Cevap
20
Favori
77.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2

Bende de win10 var, sorunsuz atmıştım sp flash tool ile. Sanırım siz brick yüzünden atamıyorsunuz. Bilgili arkadaşlar yardımcı olur sanırım.

Windows 7 kurdum. Burda yayınlanan driveri yükledim. Bilgisayar telefonu kapalı ve batarya takılı iken görüyor. Ama sp flashtool rom atmaya başlamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: rastlantisal

quote:

Bende de win10 var, sorunsuz atmıştım sp flash tool ile. Sanırım siz brick yüzünden atamıyorsunuz. Bilgili arkadaşlar yardımcı olur sanırım.

Windows 7 kurdum. Burda yayınlanan driveri yükledim. Bilgisayar telefonu kapalı ve batarya takılı iken görüyor. Ama sp flashtool rom atmaya başlamıyor

Sp flash toolu yönetici olarak çalıştırın. Mümkünse v5.1512.0 sürümünü kullanın. Birkaç farklı sürümde bende sorun yaşamıştım. Olmuyorsa Download Only yazan yeri Format All + Download yapıp deneyin. Ben bu şekilde yapabilmiştim.

Uyarı : Romdaki scatter dosyasını gösterin, download yazısına tıklayın. Sonra telefonun kablosunu takın, bekleyin. Bağlantı doğruysa ve sorun yoksa yükleme işlemi başlar.

• quote:

quote:

quote:

Sp flash toolu yönetici olarak çalıştırın. Mümkünse v5.1512.0 sürümünü kullanın. Birkaç farklı sürümde bende sorun yaşamıştım. Olmuyorsa Download Only yazan yeri Format All + Download yapıp deneyin. Ben bu şekilde yapabilmiştim.

Uyarı : Romdaki scatter dosyasını gösterin, download yazısına tıklayın. Sonra telefonun kablosunu takın, bekleyin. Bağlantı doğruysa ve sorun yoksa yükleme işlemi başlar.

Üstat çok sağolasın. da+dl ve peşinden firewire update seçince oldu. Şuan beta stock android 5.1 yüklü. Ama resmen ekran ufak ufak titriyor

• rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Tavsiyem 8.13 tarihli son 4.4 stock romu kullanmanız. Ben onu kullanıyorum, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

( 3gb için olan )
    http://www.needrom.com/download/s3s-nfc3gb-ram-2015-02-13/
  • quote:

rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Tavsiyem 8.13 tarihli son 4.4 stock romu kullanmanız. Ben onu kullanıyorum, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

( 3gb için olan )
    http://www.needrom.com/download/s3s-nfc3gb-ram-2015-02-13/

Ota üzerinden olanı yüklüyorum şimdi. Çok çok teşekkür ederim tekrardan. Ama android 5.1 gelecek demekki :)
    Düzenleme:

Ota yemedi sp olanı indiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rastlantisal -- 30 Ağustos 2015; 13:29:57 >

• rica ederim.

5.1 gelecek gibi. İnşallah fazla gecikmez, merakla bekliyoruz
  • quote:

rica ederim.

5.1 gelecek gibi. İnşallah fazla gecikmez, merakla bekliyoruz

Dediğiniz yöntemle dediğiniz romu da yükledim. Herşey için tekrardan çok çok teşekkür ederim.
  • Şimdi de marketten facebook indiremiyorum :S
    HAllettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rastlantisal -- 30 Ağustos 2015; 15:10:50 >
  • Valla şu mobil veri hatası artık gına getirti...
    Webde tam sayfa gezerken bekle de gelsin...
    Baseband falan hikaye bence en 5-6 modem baseband vb çözğm denedim hepsi aynı...
    Hala 5.1 de gelmedi...
    Zaten bu saatten sonra da ümit etmiyorum geleceğini...
    Android 6 çıkacak deniyor...
    Bizim jiayu hala 4.4 rom ve eklenti sunuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 sorunum var. Telefonu azıcık uzaklaştırsam karşıdakine ses gitmiyor. Diğeri avize sesinden memnun değilim. Bu ikisorunu çözdünüz mü?
  • quote:

Arkadaşlar 2 sorunum var. Telefonu azıcık uzaklaştırsam karşıdakine ses gitmiyor. Diğeri avize sesinden memnun değilim. Bu ikisorunu çözdünüz mü?

Mtk engenner moddan yapacaksın hocam...
    Geçmiş sayfalarda konu anlatımı var geriye doğru bakarsanız bulabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. İnşallah acil cevap bekliyorum...

Sorun 4.4 den önce stock 5.1 sonra armegedon kurdum üstüne. Hoşumada gitti lakin. Pil %15 e düşünce pil tasarrufu diye bir sekme açıldı bende tmm sen bilirsin ekonomi yap dedim. Ekran renkleri kayboldu aynı samsung s5 veya note serisi gibi siyah ve beyaza yakın oldu renkler. anlamışsınızdır. Doodge dagger 550 dede vardı bu özellik. Neyse %3- 4 oldu şarza takayım dedim renkler yine solgun, kapattım açtım aynı şarz %50 yi geçti yine aynı, kapattım açtım yine aynı. Ayarlardan pil'e ve pil tasarrufuna gittim kapat dedim, reboot... Yine değişmedi. Hasılıkelam ' gündür renksiz bir tel kullanıyorum

Flaslayayımmı yoksa bir çözümü varmı?? 1-2 saat bekliyorum ustaları.....
  • iki saat olmuş gerçi.bu saate kadar sanırım flaslamıssınızdır tekrardan romu...
    durum nedır bılmıyorum.bu romu kullanırken şarj 20 bandına gelınce ben sarja takıyordum...
    sanırım 15 bandından sonra sıkıntı yapıyor...
  • 2 - 3 hafta armagedon kullandıktan sonra son çıkan 4.4.4'e dondum bende. Armagedon da çok ciddi bir sıkıntı yoktu. Aşağıdaki nedenlerle kitkata döndüm.

* Xposed ve Gravity box kuramıyordum. Bir kaç özelleştirmem var alıştığım. Armagedonda xposed kurulamıyor.
    * Nazmi28 gibi ben de seslerin ayrı ayarlanması meselesini seviyorum. Gravity Box'dan yapılıyor.
    * Ön kamera armagedon'da kötü. Arka kamera da bana öyle geliyor olabilir ama kitkatta daha iyi gibi.
    * son uygulamaları tek tusla kapatma armagedon'da standart olarak yok. kitkatta var.
    * Dün gece yükledim. Henüz emin değilim ama ram kullanımı ve batarya bu son sürümde daha iyi gibi gozukuyor. gece 1 sabah 6,30 arasında normalde % 1 - 2 azalma olurdu. bıraktığım gibi duruyordu.

Hiçbiri çok buyuk meseleler olmasa da su an kitkata devam. işinize yarayabilir diye paylaşmak istedim.

İyi forumlar

• evet bende kitkata devam ediyorum...
    setcpu.apk ile işlemci üst limitini 1417 mhz ' ye getirdim telefonda ısınma sorunu ortadan kalktı...

normal sms programı yerine bunu kullanıyorum...
    denemek isteyenler deneyebilir toplu sms de atabilirsiniz
    telefona ayrı bır hava katıyor :-)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu telefonun şarjını çabuk nasıl dolduracağız şuan kafayı ona taktım 900 mah'larda şarz çok uzun sürüyor...
    kernelle mi oynamak gerekiyor?
    şu konuya bi el atsak siz sıkılmıyor musunuz geç şarj olmasından arkadaşlar?

• bi şeyler denedim netten araştırdığım bilgilerle bakalım eğer olursa buradan paylaşacağım...
    MOBİL VERİ sıkıntısı dün gün boyu kullandım fakat öncekiler gibi sayfa donması vb durum olmadı...
    geç tepkimeler oldu sadece..
    bu daha önce kullandıığım samsung note 2 telefonunmda da oluyordu.
    bir kaç gün daha test edip eğer sıkıntı olmazsa yaptıgım işlemleri buradan anlatacağım...
    inşallah şu mobil veri sapıtmasından kurtuluruz...

• Arkadaşlar sayfaya biraz hareket katalım...
    diğer ülke (italya,fransa,rusya) sayfaları çok daha etkin...

rom yapan bi arkadaşda var dı onunda sesi çıkmıyor artık...
    telefonu sattımı ,kırdı mı acaba :-)

• Hocam merhabalar biraz uzaktan konuyu takip ediyorum.

Ben de 3-4 aydır kullanıyorum telefonu. Hızlı şarj için 10050 asus powerbank aldım çıkış 2.4A olunca prizle uğraşma işi kalmadı.

Tam saat veremeyeceğim ancak 2.5-3 saat arasında full doluyor. Telefonu da neredeyse 3 kere şarj ediyor.
  • Merhabalar.
    S3 için silikon kılıf ve ekran filmi arıyorum. Mümkünse tempered. Yardımcı olacak var mı?
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.