Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.924
Cevap
20
Favori
77.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon aniden kapandı ve artık açılmıyor.Şarj da olmuyor.Kurtarmak mümkün müdür?
  • Hocam eyvallah...
    Evet bazı arkadaşlar uzaktan katılıyorlar...
    2amper çıkışlı bende de şarz aleti var lakin telefon 1000amper den öteye izin vermiyor...
    Ben bunu nasıl aşarız diye düşünüyorum...
    Bunu sanırım kernelle aşacağız ama aradıpım bilgiye de nette ulaşamıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladim demek istediginizi. Yazilim konusunda dediginiz gibi kaynak olsa keske. Artik ureticiler hizli sarj ozelligi sunmaya basladi ancak sonradan yazilimla yapilabilir mi bilemiyorum. Aslinda 2a lik sarj isinizi gormesi lazim. Powerbankla bana sure yetiyor bir yere de bagimli kalmamis oluyorum. Takibe devam cozerseniz hizli sarj isini biz de faydalaniriz.

• telefonun hızlı şarj olmasının mümkün olduğunu sanmıyorum. öncelikle telefonun donanım olarak bunu desteklemesi lazım. 1000mA üstündeki akımlarda şarj olacak şekilde üretilmiş olması lazım. jiayu anakart ve aksamını üretirken yüksek akım geçen yolların kalınlığını 1000mA 'e ayarladıysa o yollardan 2000mA geçiremezsiniz.. her telin taşıyabileceği bir akım yükü vardır. jiayu da 1000mA.'e göre tasarlamış ve samsung vs. gibi 2000mA.lik başka şarj cihazlarıyla yüksek akımda telefonun şarj olup bozulmasını engellemek için de yazılımsal veya donanımsal olarak bunu 1000mA ile sınırlandırmış olabilir.. eğer 1000mA üzeri şarj telefona zarar verme durumu varsa donanımsal bir kilit yoksa, sen bunu yazılım değişikliği ile aşsan bile telefonu yaktığında kalırsın. eğer donanımsal kilit koydularsa o zaman ne yaparsan yap bu sınırlandırmayı aşamazsın.
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    Esasinda disarida pil sarj eden duzgun 2a aletle denenebilir ama bulmak mesele. Hepsi uydur kaydir...

• I found solution for my charging rpoblem (which was from beginning).
    Now my phone charge very fast to 100% (problem with fast uncharge from 15-0% on lollipop is still).
    Jiajy has hardware problem with USB portm, *VERY* thin suppy path from usb to mainboard. When i soldering new usb port with new path to mainboard it charge very fast, 2-3h to 100%.

xda da birisinin yazdıgı şey bu,dogrumu değilmi bilemem ama usb soketin anakarta bağlantısının ince olduğu,bu yüzden sarjın uzun sürdüğünü yazmış. yenisini lehimleyince 2-3 saatte sarj olmus. Sorumluluk sizde denemek isteyen arkadaş varsa...
  • @dys hocam o yazıyı az önce bende gördüm...
    Bu arada 5.1.1 yarın çıkıyor...
    Bakalım bunda sorunlar olacak mı yoksa ortadan kalkıcak mı?
    2,5-3 saat bekleme de ikende dolar diye düşünüyorum...
    Yapan arkadaş resim yada video paylaşsaydı güzel olurdu aslında...

• 5.1.1

• bakalım bu rom olmuş mu?
    yarın sanırım paylaşım yapacaklar..
    baseband ve kernel sürümü nedir bilmiyorum.
    ön kamera ,şebeke, gps-pusula.%15 batarya bitimi ve biraz daha erken dolum şarj...
    bunlar hallolduysa tamamdır diyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 3 Eylül 2015; 21:22:57 >

• hangi sitede yayınlanacakmış xtreme rom?
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Esasinda disarida pil sarj eden duzgun 2a aletle denenebilir ama bulmak mesele. Hepsi uydur kaydir...

daha önce samsung 2A. şarj cihazıyla deneyen arkadaş olmuştu. ama şarj süresi yine değişmiyor. normalde 1A cihazla 3,5 saatte şarj oluyorsa 2A ile 1 saat 45dk. civarı şarj olması lazım. ama akım 1A ile sınırlandırıldığı için şarj süresi değişmiyor. buna bir kanıtta jiayu'nun cihazla birlikte 1A.lik şarj cihazı vermesi...
  • Facebook ve xda siteleri...
    Yalnız site 20.00 da açılacak...
    Facebooktan baseband resmiaistedim ama atmadılar...

https://www.facebook.com/TFAndroidDevelopers?ref=ts&fref=ts&__nodl&refsrc=http:%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fandroid%2Fgeneral%2Fjiayu-s3-5-5-inch-1080p-hd-4g-lte-t3015809%2Fpage579&_rdr

forum.xda-developers.com/android/general/jiayu-s3-5-5-inch-1080p-hd-4g-lte-t3015809/page579

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Resim falan paylaşmışlar yeni romun bakalım nasıl bişey...
    5.1.1 diyor ama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

daha önce samsung 2A. şarj cihazıyla deneyen arkadaş olmuştu. ama şarj süresi yine değişmiyor. normalde 1A cihazla 3,5 saatte şarj oluyorsa 2A ile 1 saat 45dk. civarı şarj olması lazım. ama akım 1A ile sınırlandırıldığı için şarj süresi değişmiyor. buna bir kanıtta jiayu'nun cihazla birlikte 1A.lik şarj cihazı vermesi...

Deneyen benim ve şarj süresi kesinlikle değişiyor, %20'den tam şarj duruma göre 2.5-3 saat içerisinde oluyor. Diğer şarjlarla bu süre 5-5.5 saat. Galaxy Note 4 orijinal şarjı dır.

https://store.donanimhaber.com/69/81/78/69817873fd4a42a0342687591ed8eb7f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 4 Eylül 2015; 11:26:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Deneyen benim ve şarj süresi kesinlikle değişiyor, %20'den tam şarj duruma göre 2.5-3 saat içerisinde oluyor. Diğer şarjlarla bu süre 5-5.5 saat. Galaxy Note 4 orijinal şarjı dır.

https://store.donanimhaber.com/69/81/78/69817873fd4a42a0342687591ed8eb7f.jpg

deneyenin kim olduğunu hatırlamıyorum ama daha önce yazılmıştı, samsung orjinal şarj cihazı ile denedim, şarj süresi değişmedi diye yazılmıştı veya benim aklımda öyle kaldı. ben kendi jiayu şarj cihazı ile şarj ediyorum. 3,5-4 saat civarı şarj oluyor. 5,5 saat biraz fazla. tabi şarj olurken cihazın interneti, wifisi ,gps'i vs.. kapalı durumda olursa daha kısa sürede şarj olur...

• ben kendi orjinali ile samsungun 1.5 amperlik şarj cihazı ile birde xiaomi redmi notenin 2 amperlik şarj cihazıyla denedim aralarında dakika fark ediyor çok fark yok. yalnız fark olmamasının sebebinide söyliyim ; akım ölçeri araya takıp test ettim bir kaç kere kesinlikle 1 amperin altında şarj ediyor. cihaz ısındıkça 0.68A ortalamayla şarj etti. anlayacağınız 67 serisinin kronik ısınma problemi şarja doğrudan etki ediyor.
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    Tam anlatamadim sanirim; telefonun icinde sarj etmekten bahsetmiyorum. Telefon disinda 2a vererek sarj etmekten bahsetmistim.

Bunun gibi ama 2a olani...
    Mini Portable Battery Charger

http://www.aliexpress.com/item/Mini-Portable-Battery-Charger-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-S5-Galaxy-Note2-Note3-Universal-Mobile-Battery/1942782634.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 4 Eylül 2015; 15:40:24 >
  • Hocam redmi note 2 cihazı mı var sizde?
    Çok çabuk elinize geçmiş maşallah...
    Cihaz hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?
    Sanırım redmi note 2 de hızlı şarj özelliği var,nasıl ne kadarda doluyor?
    Eksi gördüğünüz yanı varmı?

• Ampere uygulaması vardı onda şarjı takıp ölçüm yaptığımda 650-700 mah gösteriyodu demekki etken bu...
    Bende neden düşüyor bu amper oranı diyodum...
    Demekki bu işlemci izin vermiyor daha hızlı doluma...

Bu arada aynı işlemciye sahip hızlı şarj olan model yok mu peki?
    Tüm suçu işlemciye atmayalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: nazmi28

Hocam redmi note 2 cihazı mı var sizde?
    Çok çabuk elinize geçmiş maşallah...
    Cihaz hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?
    Sanırım redmi note 2 de hızlı şarj özelliği var,nasıl ne kadarda doluyor?
    Eksi gördüğünüz yanı varmı?

üstad o yolda henüz elimde değil. bende redmi note 1 var :)
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.