Şimdi Ara

Jetta almayı düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selamlar. Kısmetse ilk defa araba alıcam. kafamda bir kaç model var ama en çok tecihim Jetta. 2. el olucak, siyah, otomatik 1.6 ve dizel. Satmak isteyen arkadaşlar varsa irtibata geçebiliriz. Sizce bu araba nasıl konfor, sürüş .vs.vs yorumlarnız benim için çok önemli . Bir de kafamı karıştıran nokta bazı arkadaşlarım benzinliyi tercih etme diyorlar bazılarıda dizel çok daha uygundur diyorlar. Not: günde 30-35 km yol yapacağım. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• yorum yazmadığınıza göre pek de bu arabayı alın demediğinizi anlıyorum. neyse kısmet.
  • hocam sayfalarca jetta anakonusu var, oraya yazın,
  • 2.elde fiyatlar abartılı yüksek WV de
  • Günde 30 35 km yapıyorum demişsin ki oda yıla vurduğunda 13.000 felan eder ben olsam 1.4 Tsi seçeneğini seçerdim yinede karar szindir hayırlısı olsun :) Kendi aracım Sportage 2013 satıp jetta 1.4 almayı düşünüyorum makyajlıyı bekliyorum
  • multeci24 M kullanıcısına yanıt
    Ben iki yıldır kullanıyorum. Yakıt yol tutuş konfor iç hacim ferahlık beklentilerimi karşıladı. Daha önceki aracım 320d vergisi b masrafı bakımı yüksekti sattım. Performans başlarda düşük ancak çabuk toparlıyor beklenti önemli. Kronik sorun yok yüksek hızlarda aşırı olmamakla birlikte rüzgar sesi var. Orta sınıf bi araba neticede. Fiyat konusuna gelince hangi araç ucuzki, aklıma gelenler bunlar renk konusu zevk işi ve yaşadığın yer önemli siyah renk bizim buralarda cehennem gibi yakıyor. Beyaz ve gri orta karardır. Alınırmı bak piyasaya daha iyisini bulursan kaçırma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el alacağına az daha para koy 0 al ikinci eli ucuza bulman zor.

• güncellll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgtuna -- 24 Şubat 2015; 17:55:37 >
  • Ben 2 gün önce 2015 jetta 1.2 lt 105 ps comfortline dsg şanzıman siparişini verdim. Astra, focus, linea, corolla, megane araçları tek tek inceledim 3-4 aydır. Jetta test sürüşünden sonra konforu, iç hacmi, konsol işlevliği, hızlanması çok hoşuma gitti. fiyat olarak şöyle diyebilirim. eğer güzel bir araç ve performans bekliyorsanız bir miktar parayı gözden çıkaracaksınız. başka türlüsü zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozlenenler

Ben 2 gün önce 2015 jetta 1.2 lt 105 ps comfortline dsg şanzıman siparişini verdim. Astra, focus, linea, corolla, megane araçları tek tek inceledim 3-4 aydır. Jetta test sürüşünden sonra konforu, iç hacmi, konsol işlevliği, hızlanması çok hoşuma gitti. fiyat olarak şöyle diyebilirim. eğer güzel bir araç ve performans bekliyorsanız bir miktar parayı gözden çıkaracaksınız. başka türlüsü zor.

Hocam biraz once wv bayinden ciktim bende ayni arac icin 58.50 fiyat aldim

focus titanyum benzinli alcaktim 58 e ama herkes cok yakar soyle boyle derken vazgeciyo beni sanki

sizce full focusdan vazgecip bende 1.2 jetta confordline mi istemliyim nisanda gelcek arac

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

quote:

Orijinalden alıntı: ozlenenler

Ben 2 gün önce 2015 jetta 1.2 lt 105 ps comfortline dsg şanzıman siparişini verdim. Astra, focus, linea, corolla, megane araçları tek tek inceledim 3-4 aydır. Jetta test sürüşünden sonra konforu, iç hacmi, konsol işlevliği, hızlanması çok hoşuma gitti. fiyat olarak şöyle diyebilirim. eğer güzel bir araç ve performans bekliyorsanız bir miktar parayı gözden çıkaracaksınız. başka türlüsü zor.

Hocam biraz once wv bayinden ciktim bende ayni arac icin 58.50 fiyat aldim

focus titanyum benzinli alcaktim 58 e ama herkes cok yakar soyle boyle derken vazgeciyo beni sanki

sizce full focusdan vazgecip bende 1.2 jetta confordline mi istemliyim nisanda gelcek arac

58.500 manuel herhalde. bize de manuel için o fiyatı vermişlerdi. focus titanium tercihim arasındaydı ama 1.0 EcoBoost motor hacminde 6 ileri manueli var. ödüllü bir motor ama hiçbir opsiyon eklemediğin taktirde peşin fiyatı 65 bin tl oluyor. yakıt ve vergi avantajı oluşacaktır illa ki. tabi 1.0 motorların Türkiye pazarında ikinci el piyasası oluşur mu 5-10 yıl sonra araç rahat satılır mı bir şey diyemem..
    ayrıca 1.6L TiVCT 125PS PowerShift Otomatik focus titanium ise 66 bin lira istiyor. belki pazarlık payı vardır. ama o motor hacmi ve gücüne göre yakıt performansı üst düzey olabilir.
    internet verilerinde focus 1.6L focus şehir içi 8.7 lt, jetta 1.2L ise şehir içi 7.3 litre yakıyor diye belirtmişler.

1.2lt 105 ps jetta manuel kullanan akrabam var. bu motorun dolu araba ve bagajla yokuşu 5. viteste çıktığını söyledi. çok rahat olduğunu söyledi. km başına yakıt ise 30-35 kuruş civarında.

yine de imkanınız varsa test sürüşü yapın. araçları görün.
    şu an yine olsa yine jetta derim ben.

• 2015 Makyajlı kasa jetta sahibiyim trendline paket aldım comfort için hem sıra vardı hemde baya bir zaman vardı.Şunu söyleyebilirim 1.2 tsi doğru kullanırsan gerçekten uygun yakıyor şunu düşünün 500 litre bagaj hacmi var focus 421 lt galiba aç ikisinin bagajıda gör sonra karar ver 1.2 6 ileri focus benzinli 5 ileri 1.6 motor vergisi ve yakıtı malum ayrıca torku da cabası saygılar
  • multeci24 M kullanıcısına yanıt
    yeni Octavia ya baktınız mı ???
  • günde 30-35 Km ile tsi alman en doğrusu ben kendim için bu hesabı yapmıştım. Yılda 15000 km bindiğin takdirde dizel ve benzinli model fiyat farkını 6. yılın sonunda ancak çıkartabiliyorsun...

Sendeki hesapta da yıllık 14400 km ye denk geliyor 6 yıldan sonrada binerim dersen dizel alabilirsin:)
     Jetta almayı düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum.
  • Bu arada ben bu hesaba göre yıllık 20.000 km yapacağımı çıkartarak 2014 aralıkta 2015 makyajlı jetta 1.6 comfortline aldım geçtiğimiz 2-3 ayda da herhangi bir şikayetim olmadı 2000 km de 5,8 lt /100 km gösteriyor şu an için...
  • 6 yıl sonunda 120.000 km.ye gelmiş dizel motora 2. elde ölü eşek gözüyle bakılacaktır. Bunu da göz önüne alın. Dizel motoru alan zaten çok km. yapmak için alıyordur. 120 binde aracı alsam bir 120 binde ben yaparım; sonra bu aracı nasıl satacağım şeklinde düşünür.

6 yıl sonunda 2. elde dizel ve benzinli motor arasında ciddi bir fiyat farkının kalmamasının da sebebi budur. Hatta az km. yapmış bazı benzinli araçlara dizelden daha fazla para istenmektedir. Yılda 15.000 km. yapana TDI gereksizdir. 2 aracım var ikisi de LPG siz, benzinli araç. Polo ve jetta.

İyi günler dilerim...

• Jetta 1.2 tsi comfortline dsg 104.000 mantıklı mı? İkinci eli tutulur mu?

• bu arkadaş aldı mı acaba dediği jettayı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.