Şimdi Ara

Jbl Studio 290, Yamaha Ns 777, Magnat Supreme Monitor 2002 arasinda tercih

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
120
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> Jbl Studio 290, Yamaha Ns 777, Magnat Supreme Monitor 2002 arasinda tercih
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2511 Mesaj
    Aslinda kullandigim Yamaha Ns f150 ev icin son derece ideal ve aldigim fiyatlari dusununce tam bir fiyat performans canavari. Yine de o anlamsiz degistir ic gudusu ile baslayan arayislarda tabi ki fiziki olarak degil sacma bir sekilde youtube ustunden kulaklik testleri ile basliktaki uc model ama asil itibari ile JBL studio 290 istesigim sesi veriyor gibi. Ciplak kulakla dinlemedigim icin bu tespitim yanlis olabilir ve bu yanlislik bana pahaliya malolur fiyat itibariyle. Yamaha A2080 ile kullanilacaklar. 2 adet subwoofer var sistemde. 5.2.4 kurulumdayim. Belki nsf ler surroundlara gecebilir emin degilim ama su an dahili atmoslu pioneerlar iyi is cikariyor surround olarak.

Forumda hoparlor konusu acildiginda biraz duygusal cevaplar gelebiliyor ama benim sorumu soyle degerlendirmek daha dogru. Yeni ve guncel hoparlor fiyatlariyla(nereye gider bilmiyorum) fiyat performans hoparloru sudur. Ya da elindeki nsf'nin 4 kati para verip yine giris seviyesi hoparlor aliyorsun ne gerek var degmez! Hangi cevabi duymak istedigime emin degilim ama ne zaman hoparlor arayisina girsem olan bizim buyceye oluyor.

Simdiden cevap vereceklere tesekkurler.

Saygilarimla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 29 Haziran 2020; 22:33:29 >

|
    |
    AVR Yamaha : Rx-A2080Front : Yamaha Ns-F150Center : Pioneer S31cSurround : Pioneer S31Surround Back Rear Atmos: Pioneer SP-BS22AFront Atmos : Sony SSCSE Subwoofer1 : Sony SaCS9Subwoofer2 : Pioneer Sw110s

• Yarbay
    5513 Mesaj

Kalite işçilik detay ve her şey için sınıf farkı yaşatabilecek hoparlör ön görüme göre kef q550dir şuan stoktakileri sattıkları için fiyatı heco magnatlardan bile makul kesinlikle inceleyin q350 ile takım yaparsınız yamaha ile de uyumludur dizaynı özellikle beyazı çok hoş. Bir süre sonra şuanki fiyatları da yalan olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2511 Mesaj
    Tesekkur ederim bilgilendirme icin. Kefleri gordum(youtubeda da dinledim) ama bunlar ailenin en kucuk uyeleri. Hoparlor caplari yukardaki modellerin yarisi kadar. Kef'in kalitesini tartismiyorum ama dev kulelere gore daha yumusak ses verdigini dusunuyorum. Tasarimlari ise gercekten cok şık.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    AVR Yamaha : Rx-A2080Front : Yamaha Ns-F150Center : Pioneer S31cSurround : Pioneer S31Surround Back Rear Atmos: Pioneer SP-BS22AFront Atmos : Sony SSCSE Subwoofer1 : Sony SaCS9Subwoofer2 : Pioneer Sw110s
  • Yarbay
    5513 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Tesekkur ederim bilgilendirme icin. Kefleri gordum(youtubeda da dinledim) ama bunlar ailenin en kucuk uyeleri. Hoparlor caplari yukardaki modellerin yarisi kadar. Kef'in kalitesini tartismiyorum ama dev kulelere gore daha yumusak ses verdigini dusunuyorum. Tasarimlari ise gercekten cok şık.

Saygilarimla.
    Kanyon’a gidip hifilife’da demo edin eğer İstanbul’da iseniz Kefleri. Yamaha ns777 çok güç isteyen tweeterlarında yanma şikayeti olabilen bir model onu elerdim şahsen Jbl için metail bir sesi var doğal vermiyor demişti bir arkadaşım. Çaptan ziyade niteliğe bakardım keflerde iki tane pasif radyatör de var basslar gayet tight bass denilen yapıda demo edin muhakkak ne demek istediğimi anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cromartie -- 30 Haziran 2020; 8:29:53 >
    |
    |
    Bahsedilenler: eiskent
  • Yarbay
    2511 Mesaj

Istanbul ve Ankara disinsa maalesef canli test sansi olmuyor. Bugun yolumu jbl studi 290 ile bulusturdum. Uyariniz ile ilgili youtube'dan bulabildigi testlere baktim Kef ile ilgili. Boyutlarina gire verdigi ses gercekten guzel duruyor ama ayni model icindeki serilerde bile farkliliklar oldugundan jbl 290 agir basti.

Jbl'de de 280'i dinledigimde al dedirtecek bir etkisi olmadi ama 290 biraz farkli geldi kulagima. Mesela Yamaha'da ns555, ns777'ye fore daha tok caliyor gibi ki kagit ustundeki verilere gore bu olmamasi lazim.

Tabi testlerde bi-wiring var mi, arkada gizli bir sun destegi var mi? Bunlarin hepsi muamma kendimiz test etmedikten sonra ama tum cihazlar birarada degilken de hicbilmedigin bir dukkana gidio test etmek Istanbuldaki icin bile zor.

Onerileriniz icin tekrar tesekkur ederim.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cromartie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5513 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Istanbul ve Ankara disinsa maalesef canli test sansi olmuyor. Bugun yolumu jbl studi 290 ile bulusturdum. Uyariniz ile ilgili youtube'dan bulabildigi testlere baktim Kef ile ilgili. Boyutlarina gire verdigi ses gercekten guzel duruyor ama ayni model icindeki serilerde bile farkliliklar oldugundan jbl 290 agir basti.

Jbl'de de 280'i dinledigimde al dedirtecek bir etkisi olmadi ama 290 biraz farkli geldi kulagima. Mesela Yamaha'da ns555, ns777'ye fore daha tok caliyor gibi ki kagit ustundeki verilere gore bu olmamasi lazim.

Tabi testlerde bi-wiring var mi, arkada gizli bir sun destegi var mi? Bunlarin hepsi muamma kendimiz test etmedikten sonra ama tum cihazlar birarada degilken de hicbilmedigin bir dukkana gidio test etmek Istanbuldaki icin bile zor.

Onerileriniz icin tekrar tesekkur ederim.

Saygilarimla.
    bi-wiring o kadar fark yaratacak bir etmen olmaz bence heleki avr ile daha da az olur etkisi onu kulaklıkla zor anlarsınız heleki youtube gibi ortamdan.

2 tane subwoofer varsa sisteminizde heleki o sublar zaten güçlü değilse ki öyle görülüyor 20 cmlik çift wooferlı kuleler ile frekans karışmasına gidecek basslar overlap olacak. 20 cm o noktada gereksiz olabilir ya da bu 20cmlik kulelerden sonra subwooferlarınızı güncellemeniz gerekecek çünkü öyle fark yaratmayacak. siz swlerin görevini bir noktada kulelere yüklemiş olacaksınız. kalibrasyondan sonra beklenmedik sonuçlar çıkacak. kulelerle birlikte swleri de güncellemeniz gerekecek. attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmeyecek gibi duruyor.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Sohbet
Media Sözlük
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.