Şimdi Ara

JBL GT-BASSPRO12 TESİSAT AYAR YAPMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler. Fotoğraftaki Jbl GT-BassPro12 isimli subwoofer ve anfi takımını kullanıyorum. Arkadaki ayarlarla biraz oynadım falan hangisinin ne işe yaradiğini bilmiyorum. Ben en iyi şekilde bu sistemden verim alabilmem için bu ayarları hangi konuma getirmeliyim? Cevaplarsanız sevinirim.
     JBL GT-BASSPRO12 TESİSAT AYAR YAPMA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu cevabı olan?

• Level guc ayari bass boost teypteki bass arttirmayla ayni hemen hemen freq te kesim. Bunlari kulaginiza göre ayarlayacaksiniz. Sesi mesela max 30 a açın ondan sonra level le ayarlayin bozduktan sonra kısın

• low pass 80 hz bassboost 0. Teypten sesi %80 açın bass level 0 olsun yavaş yavaş arttırın seste bozulma duyunca çok az kısın.
  • flexin11 F kullanıcısına yanıt
    Low pass ne işe yarıyor hocam? 0 da veya 80 de durmasinin farki ney mesela

• Amfi frekans kesimidir. Mesela 80 yaptığımızda subwoofer 80hz üstü çalmaz. Genel olarak 80 olarak kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flexin11

Amfi frekans kesimidir. Mesela 80 yaptığımızda subwoofer 80hz üstü çalmaz. Genel olarak 80 olarak kullanılır.

Vay beee hocam ben low passı hep 0 da kullanıyodum. 80 e getirirsem baya artıcak o zaman ses kalitesi

• Low pass alt frekans kesimini belirler.Subwoofer alt frekanslara ne kadar inebiliyorsa o değere getirilmeli ancak dinlenilen müzik türü de bunu belirliyor.Orta ayarda kalabilir.
    Bass bosst seçilen frekansta çıkarılacak sesleri uzatır.Subwoofer eğer tok çalıyorsa biraz arttırabilirsin.Tonlaması güzel wooferlarda o ayarı hep kapalı kalması gerektiğini düşünüyorum.Ayrıca ayar tutturulamazsa distorsiyon ( bozulma ) oranı arttırır.İstenmeyen bir durumdur.Burada amplifikatörde kullanılan filtrenin de önemi var.JBL filtreleri güzeldir.
    Level ise alt frekansın seviyesini ( genliğini ) arttırır.Teypde son ses açılıp level yavaş yavaş açılır.Subwoofer bozulduğu an biraz kısılıp kullanabilirsinAVOmetre ile ayar yapılıyor ancak hiç denemedim.Gerekte duymadım o kadar hassas kulaklarım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 15 Ekim 2016; 19:10:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.