Şimdi Ara

Jbl e-100 ve Yamaha ax-892 nasıl olur acaba? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
5.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: maneela

killforyou@ resimlere baktımda o tv ne öyle yaw hiç yakışmamış oraya kaldır bence onu ordan

Sen benim TV yi görsen bi de :) http://img477.imageshack.us/my.php?image=387zt.jpg

• FARUKBABA hoparlörlerine hakikaten diyecek bir şey bulamıyorum ama o televizyon çok komik olmuş yaa

bu arada bir şey soracaktım acaba müzik dinlerken bass ayarını nerede tutuyorsun? yani 4 adet 10" lik woofer hakikaten inanılmaz etraf felaket sallanıyordur heralde.

• quote:

Orjinalden alıntı: venom800

FARUKBABA hoparlörlerine hakikaten diyecek bir şey bulamıyorum ama o televizyon çok komik olmuş yaa

bu arada bir şey soracaktım acaba müzik dinlerken bass ayarını nerede tutuyorsun? yani 4 adet 10" lik woofer hakikaten inanılmaz etraf felaket sallanıyordur heralde.

Yoo hayır inanın sadece bass ı istersen bass veriyor. Yani herhangi bir bass fazlalığı oluşturmuyor. Ama bass ayarını açarsanız da vuruyor yani. 30 Hz ile test yaptım etrafı salladı. Yani oldukça iyi bir frekans aralığı var.

• Konuyu acan arkadas acaba aldımı jbl vs ... Bana referans gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: FARUKBABA

quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Genelde enstrumantal ve yeni yeni caz.Ender de olsa Pop da dinlerim.Bi wire yok.Ekstra maliyet gerektirdiği için ve şu an dinlediğim müzikten memnun olduğum için şimdilik bulaşmıyorum.

Ekstra maliyet ne olacak ki kardeş. 2 şer kablo daha işte. Bilmediğim bir yol daha mı var acaba

VDH cs-122 nin metresi 18 Euro.2 tane 2 metrelik kablo, eder 72 Euro.O da yapar 140 milyon para.Öğrenci adam için çok para.

quote:

Orjinalden alıntı: maneela

killforyou@ resimlere baktımda o tv ne öyle yaw hiç yakışmamış oraya kaldır bence onu ordan

Öğrenci evi.

quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Konuyu acan arkadas acaba aldımı jbl vs ... Bana referans gerek

Alsa bile ilk etapta yapacağı yorumlar çokta net olmayacaktır.Bence FARUKBABA senin için daha net yorumlar yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillForYou! -- 8 Haziran 2006; 22:24:52 >

• onla konustum da onun amphli technics bana amphlisi yamaha yada denon olan lazım kı dahaa saglıklı yorum alabıleyım
  • Killforyou bu acoustic Research kablolardan bariz, yani kulağınduyacağı bir farklılık hissettiriyor mu bu kablolar da o kadar pahalılar.

Ayrıca e100 için benim yorumum net aslında ama bu benim yorumum. "Çok iyi, kaliteli, keskin ve net tizli, tok basslı, ayrıca hafif bir mid arttırımı ile istenen midde elde edilerek hiç bir hoparlörden hiçbir yönden geri kalmayan hatta tiz yönünden de büyük bir çoğunluğuna fark atan bir hoparlör" Yine tekrarlıyorum bu benim yorumum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGH FIDELITY -- 8 Haziran 2006; 23:00:19 >
  • Ozdamar arkadaşım @cappalo benim çocukluk arkadaşım ve henüz istediği sistemi kuramadı maalesef ama inşallah en kısa sürede kuracak düşündüğü sistem aynen başlıkta yazdığı gibi yamaha anfi ve jbl e-100 olacak

not: FARUKBABA açıklaman için teşekkürler söylediklerine bende katılıyorum tam benlik bir hoparlör
    jbl e-100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom800 -- 8 Haziran 2006; 23:06:16 >

• Hehe ne kusel gelsın burda bırlıkte fıkırlerımızı paylasalım belkı bır yere varırız
  • Ayrıca nedendir bilmiyorum ama bazı yerlerde e90 ile e100 arasında bariz farklar olduğu söylendiğini okumuştum. Yani e90 dinleyip de beğenmeyenler olabilir ama nedenini bilmiyorum e100 ses bakımından biraz daha farklıymış(Aslında tek fark bass sürücü büyüklüğü. Belki buradan gelen bir şeydir)
  • quote:

Killforyou bu acoustic Research kablolardan bariz, yani kulağınduyacağı bir farklılık hissettiriyor mu bu kablolar da o kadar pahalılar.

Ayrıca e100 için benim yorumum net aslında ama bu benim yorumum. "Çok iyi, kaliteli, keskin ve net tizli, tok basslı, ayrıca hafif bir mid arttırımı ile istenen midde elde edilerek hiç bir hoparlörden hiçbir yönden geri kalmayan hatta tiz yönünden de büyük bir çoğunluğuna fark atan bir hoparlör" Yine tekrarlıyorum bu benim yorumum.

Acostic Research i hiç stereo anfi ile dinlemedim.marantz 5600 a bağlıydı.Ses iyiydi, ama benim kablolara göre kıyaslamam için kendi sistemimde denemem lazım.Şu an senin için kablo upgrade'inin gerekli olduğu düşünmüyorum.Ama ileride Stereo anfi alacak olursan kablo değiştirmen iyi olacaktır.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: venom800

FARUKBABA hoparlörlerine hakikaten diyecek bir şey bulamıyorum ama o televizyon çok komik olmuş yaa

Yoo hayır inanın sadece bass ı istersen bass veriyor. Yani herhangi bir bass fazlalığı oluşturmuyor. Ama bass ayarını açarsanız da vuruyor yani. 30 Hz ile test yaptım etrafı salladı. Yani oldukça iyi bir frekans aralığı var.

yorumum yanlış anlaşıldı galiba FARUKBABA. ben sadece 4 adet 10" lik woofer ile çok güçlü bass sesleri duyuyorsundur heralde diye söylemiştim yani bassın diğer sesleri bastırma gibi bir durum olması zaten aklımın ucundan geçmedi zaten hoparlörün teknik verilerine bakınca çok dengeli olduğu anlaşılıyor bence. ben e-100 ü cevahir/teknosa da dinlemiştim ama maalesef hoparlörler av anfiye bağlıydı ama yinede ben performansını beğenmiştim harman kardon un bir av anfisi idi ama modelini hatırlıyamadım şimdi.

neyse bir ara tekrar gideceğim ve stereo bir anfi ile denemelerini rica edeceğim

• farukbaba sendeki dahada güzelmiş
  • Acaba yamaha mı denon mı *? Su @cappalo dostum da gırerse daha guzel fıkırler ortaya cıkacak ama

* Sorumu Açarsam :

Yamaha AX596 mı yoksa Denon 1055 mi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 8 Haziran 2006; 23:53:20 >
  • ben de cappalo da yamaha diye düşünüyoruz arkadaşıma haber vereyim oda foruma girip yamaha hakkındaki yorumlarını yazar
  • ozadamar sorunun cevabı denon haberin ola.
  • son olarak topiği okudum.
    teknik olarak empedans ve watajı uydurduktan sonra amfi ve hoparlör arasında uyum olur. ama nasıl bir uyum hoş mu hoşunuza gider mi orası çok göreceli insanların anlayış zevkiyle ilgili...
    jbl e-100 isteyen alsın kullansın kimse bir şey demez. esası hi-fi bir ses alınır ama ses alırsınız.hani derler müzik değil ses dinlersin.bu durum o. e-100, 90 ile sevdiğin müziği dinlersin buna rağmen durum bu ama kimse karışamaz bilakis saygı durulmalı. ama işin içinde ki insanların görüşünüde alın.
    son olarak yamaha mı denon mu denmiş denon derim ve mos-fet amfisi ile iyi sonuçlar alırsınız.
    buna mukabil yamaha da eh işte ben almam.hiç. ama ucuz amfi fiyatına bakılırsa technics pre-power takımlar var.onları değerlendirin. sony de öyle. technics tümleşik amfi su-vx800 var mesela çok hoşuma gider... fiyatlarıda uygun. bulursanız class-h technics power olsun.

yukarıda bir arkadaş yazdı marantz 6000 OSE ve tannoy hoparlör.güzel. gerçekten iyidir ve tek önerim tannoy (saturn, definitive, revolution...) hoparlör bakın ve ben kefil olduğumu belirtirim.

eğer amfi olarak 1500$ seviyesine çıkıyorsanız denon, yamaha, onkyo vs. unutun üst ampliler var onlara bakın.

• Zaten Benım kulagımada denon daha yatkın gelmiş idi ozellıkle bass yollarında ve düşük frekanslarda.. Tesekkurler artık işallah alacagım sıstemı devamlı ertelenıyor .. Denon 1055 de mos fet yok yanlız onun bı ust modelı olan pma 1500 de var ama oda turkıyede (demeyeyım buyuk sınır olur) benım sınırlarım ıcerısınde yok yanı emınonu dogubank taraflarında kımsede yok cogu yerde gelmez diyor.. Source direct ted hangısı daha başarılıdır teknık anlamda acaba .. ?? Denon mı yamaha mı onuda bı arastırmak lazım .

Tesekkurler

Ayrıca Teknosadaki JBL ler ne malı Meksika mı California mı Çin mi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 9 Haziran 2006; 23:26:50 >
  • ogrendım teknosadaki jbl ler California ymış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

ogrendım teknosadaki jbl ler California ymış

Üstünde California yazan JBL'ler de Çin malı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.