Şimdi Ara

java - XML

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ; ben java ile xml programini beraber kullanmak isitoyrum ancak bunun icin hangi adimlari gidecegimi bilmiyorum.
    bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirm benm arastirdigim kadariyla JAXB programi ile oluyor deniliyor bu programi nerden indirecegim
    ve bunu nasil kullanacagim hakkinda bana yardimci olabilir misiniz?
    simdiden tesekkurler

• arkadaşım sen java biliyormusun ? bundan kuşkulandım çünkü XML ve JAXP program demen ilginç.Bunları kullanabilmen için java iyi bilmen gerekir.SAX kullanmanı öneririm.SAX parser ile xml dosyalarını parse edebilirsin...
  • arkadasim saol ben javayi biraz biliyorum sax'larida gordum o daha kolay
    gibi gorunuyor ancak bunu netbeanste nasil parse edecem.
    aslinda benim yapmak istedigim karsi tarafta bir server olacak xml uzerinden haberlesecez. bunun icin sanirim dom ve sax parserlara gerek var birisi okuyup derliyor digeri direk yazioy.
    ben mesela merhaba diyerek gonderdigimde karsi server bunu okuyarak onunda merhab gondermesini istiyorum yada nasilsin dedigimde server iyiyim sen ansilsin gibi bir yazi otomatik olarak gondermesini istiyorum. burada sanirim ilk yapmamgereken api kutuphanelerini indirmek olacakti bende xerces.jar ve jaxp.jar api kutuphanelerini indirdim ama ne yapacagimi bilmiyorum bu konuda bilgin varsa ve benimle paylasirsan sevinirim
    ...

• arkadaşım yapmak istediğin olay biraz karışık , şöyleki biraz java bilmenler bu olayı yapmakta çok zorlanırsın. NetBeans sadece bir IDE , sen kodu yazacan IDE öenmli değil.Benim sana önerim j2ee jar paketlerini komple indirmen.Sonra bunu sisteme classpath olarak tanıtacaksın.Ondan sonra documentasyonları indirip okuman lazım. Ben sana burada ne kadar anlatırsam anlatayım hem api lere hemde tuturial ihtiyacın olacak.Buradan tuturial bakabilirsin :http://java.sun.com/j2ee/1.4/docs/tutorial/doc/index.html kolay gelsin...
  • saol kardes, ben bir bakayim artik yapabilirsem. tekrar tesekkurler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.