Şimdi Ara

Java ve Eclipse Üzerine Kafamı Karıştıran Bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bir süre önce yazılım çalışmaya başladım ve internetten video setleri izlemeye başladım. İzlediğim videolar biraz eski 12 yıllık falandı ve java 6 kullanılıyordu. Pratik için günceljava sürümünü indirmek için baktığımda iki farklı java sürümü gördüm java 8 ve java 19. Hangisini indirmeliyim yoksa ikisi farklı alanlarla alakalı ve o yüzden iki farklı sürüm mü var ?

2- Eclipse üzerinden java için kod yazarken çok belirgin farklılıklar gördüm örneğin benim izlediğim videolarda hoca printIn yazıp ("......"); şeklinde yazıyordu. Şu anki güncel sürümde ise System.out.print("....."); şeklinde öneri geldi program içerisinde ve sanırım böyle yazılıyor. Ben bir şey mi kaçırıyorum yoksa bu kadar değişti mi kodlamaki temel şeyler yıllar içerisinde ?

sorular basit olabilir kusura bakmayın yardımcı olup bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

• 2022 yılında Java 8, normal bir Java öğrenme deneyimi ya da Java uygulaması çalıştırmak açısından gerekli en alt sürüm. İş görür.

Java 19, Oracle'ın yeni sürüm takıntısı sonucu 19. Çok gerekli değil.
    printIn yazdığı yer sorunsuz çalışıyorsa kodların altında bir yerde belki şunlar tanımlanmış olabilir.

public static void println(Object line) {
    System.out.println(line);
    }
    public static void print(Object line) {
    System.out.print(line);
    }

Buradaki amaç, uzun uzun System.out.println(...) yazmak yerine kısaca println yazabilmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.