Şimdi Ara

Java Derleme Programı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar epey zamandır visual basic le uğaşıyorum ama java yılın geleceği bence bütün herşey java da yoplanmış durumda javaya geçmek istiyorum ufak tefek kodlar var onları yazacağım bir program istiyorum yani ediyör tabi ufak tefek demem le saçma bir prog vermeyin kaliteli olsun visual bais cgibi nese şimdiden teşekkürler..

• www.csharpnedir.com
    Bu sitede "Java molası" (buydu sanırım adı) bölümünde java ile ilgili aradığın birçok şeyi bulabilirsin.
  • İnternettimö çok ağır oldu sana cevap verene kadar öldüm :D nese cevabın için teşekkürler
  • Ben derleyici olarak 'Eclipse' programını kullanıyorum. Bence piyasanın en iyisi..

Eğer biraz basit istiyorum dersen, Blue Java'yı veya JCreator'u önerebilirim.
  • Slm bende eclipse yeni kurdum. nasıl kullanacagımı tam bilmiyorum. ayrıca JDK falan yuklemek lazım mış. Bana tam olarak detaylı bi sekilde biri anlatırsa cok memnun olacam.
  • Eclipse'in C++ ve UML pluginlerini kullaniyorum. Sun'dan gerekli java sdk versiyonlarini indirin baska hicbirseye ihtiyaciniz yok...

Eclipse populer olmaya basladi, yakin bir zamanda en populer Java IDE haline gelebilir.
  • Ben de 20 saatlik bir kursa başladım.

kursta makineler çok kasılmasın diye JCreator kullanıyorlar. Ama eclipse (free) ve hatta IBM WSAD (paralı sürüm ama eclipse'e göre çok daha iyi) gibi editörler var.

Bir de borland Jbuilder var tabii.

Ben başlangıç için JCreator Pro öneririm (Light Edition -LE- versiyonu free ama code tamamlama özelliği yok.

Tabii kütüphanenein olması için J2SDK kurman da gerekiyor. Ben 1.4 kullanıyorum 1.5 de çıkmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.