Şimdi Ara

Japonya Hayranları [JAPONYA ANA KONUSU] (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.024
Cevap
42
Favori
67.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Animelerden dolayı bu ülkeye merak sardım ve araştırıyorum.Yazabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Bir japon hayranıyım ama şaka maka hiç suşi yemedim. Nereden temin edebiliriz ?

Metro Gros marketlerde paket halinde var. Hiç yemediyseniz deneyin derim ama ben marketlerden hiç yemediğim için lezzetini bilmiyorum, 18 küsür lira falandı 8-10 tane sushi. Hiç denememiş olanlar denesin bence. Bazı semtlerde sushico var oralarda da yemek mümkün.

Japonyada kaldığım sürece marketlerden hep sushi ve asahi bira alıp beraber yerdim. Türkiyede pahalı olduğu için hiç yapamadım bunu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ヤシン

quote:

Metro Gros marketlerde paket halinde var. Hiç yemediyseniz deneyin derim ama ben marketlerden hiç yemediğim için lezzetini bilmiyorum, 18 küsür lira falandı 8-10 tane sushi. Hiç denememiş olanlar denesin bence. Bazı semtlerde sushico var oralarda da yemek mümkün.

Japonyada kaldığım sürece marketlerden hep sushi ve asahi bira alıp beraber yerdim. Türkiyede pahalı olduğu için hiç yapamadım bunu :)

Japonya görmüş birisin demek. Anlat bakalım bir Türk olarak orda yaşamak zormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ヤシン

quote:

Adın Yasin mi?

Düzeltme: Arkadaş diyorum Yaşin nedir diye? Sonradan profiline girince gördüm. Devam et kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybars -- 4 Temmuz 2011; 1:33:41 >
  • 10 günlük bir japonya gezisi programı :

1
    02 Eylul
    16:55 TK50 ile Narita ya

2
    03 Eylul
    10:10 Narita varies
    Trenle otel e
    Otel e check-in yaptiktan sonra serbest

Tokyo
    3
    04 Eylul
    Otel de kahvalti
    Yarim gun Tokyo tur (ingilizce rehberli)
    Tur ismi : Tokyo Morning (Tour No.A010)
    Orleden sonra serbest

Tokyo
    4
    05 Eylul
    Otel de kahvalti
    1 gun Fui dag ve Hakone tur (ingilizce rehberli)
    Tur ismi : Mt.Fuji & Hakone 1 day Tour Return by Motorcoach (Tour No.F880)

Tokyo
    5
    06 Eylul
    Otel de kahvaltitan sonra check- out
    Hizli trenle Kyoro ya (ornek 11:10 kalkis / 13:28 varis)
    * Tren 20 dk da bir var. istediginiz saat te ayarlayacagim
    14:00 otel e varies
    Check- in den sonra serbest

Kyoto
    6
    07 Eylul
    Otel de kahvalti
    1 gun Kyoto sehir tur (ingilizce rehberli)
    Tur ismi : Kyoto 1Day (Tour No.N100)

Kyoto
    7
    08 Eylul
    Otel de kahvaltitan sonra check- out
    1 gun uji ve nara tur (ingilizce rehberli)
    Tur ismi : Uji & Nara 1-Day Tour (Tour No.N350)
    Aksam trenle Osaka ya (30dk)
    Osaka daki otel e check-in

Osaka
    8
    09 Eylul
    Otel de kahvalti
    Trenle Kusimoto ya (3 saat)
    Kushimoto daki Anit ve Muze ziyareti
    Kushimoto hakkinda bilgi :http://www.japonya.org/haberler/4645
    Aksam trenle Osaka ya donus

Osaka
    9
    10 Eylul
    Otel de kahvalti
    1 gun Osaka sehir tur (ingilizce rehberli, aracsiz)
    Osaka 1-Day Walking Tour (Tour No.P740)
    17:00 tur bitis, serbest zaman
    19:00 trenle Osaka havaalanina
    20:30 Osaka havaalani varies
    22:30 TK47 ile Istanbul a

10
    11 Eylul
    05:35 Istanbul varis

Tur fiyat : 2 kisi ayni oda da kaldigi zaman kisibasi : 176,500yen (suan yaklasik 3,540TL)
    Fiyat ta dahil olanlar :
    Hotel : 4 yildiz otel de 7 gece
    Oteller hepsi tren istasyon a yakin kullanisli

Tokyo
    KEIO PLAZA HOTEL TOKYO
    Adres : 2-2-1, Nishi-Shinjuku, Shinjuku-ku, Tokyo
    Tel : 03-3344-0111
    Fax : 03-3345-8269
    URL : http://www.keioplaza.co.jp/

Kyoto
    ANA HOTEL KYOTO
    Adres : Nijojo-mae, Horikawa-Dori, Nakagyo-ku, Kyoto,604-0055
    Tel : 075-231-1155
    Fax : 075-231-5333
    URL :http://www.ana-hkyoto.com

Osaka
    Hotel Granvia Osaka
    Adres : 3-1-1, Umeda, Kita-ku, Osaka-shi, Osaka
    Tel : 06-6344-1235
    Fax : 06-6344-1130
    URL :http://www.granvia-osaka.jp/

Tour :
    Yarim gun Tokyo tur (9:00 - 12:30)
    Otel – Tokyo kulesi – Kraliyet saray giristeki meydani – Asakusa kannon tapnagi – otel

1 gun Fui dag ve Hakone tur (09:00-20:30)
    Otel – luks otobus ile Fuji daganin 2305 m e kadar cikis – ogleyemegi – Ashi golde tekne tur – Telefelikle Komagatake daga cikis - otel

1 gun Kyoto sehir tur (09:00 – 18:30)
    Otel – Nijo saray – Kinkaku tapnagi – Kyoto kraliyet saray – El sanatlar merkezi – ogleyemegi - Heianjingu tapnagi – Sanjjusangendo tapnagi – kiyomizu tapnagi

1 gun uji ve nara tur (09:00 – 19:30)
    Otel – ujigami tapnagi – byodoin tapnagi – ui kopru – ogleyemegi - Nara park – otel

1 gun Osaka sehir tur (10:00 – 17:00)
    Otel – bir binanin 40.kattan Osaka manzara – Osaka saray ogleyemegi - yodo nehir tekne tur – otel

Not1 : Kushimoto icin hazir tur olmadigi icin kendiniz gitmek gerek. Kucuk kasaba oldugu icin zorluk cikmaz.
    Osaka dan nasil gidebileceginizi ve kushimoto istasyondan nasil anit a gidebileceginizi datayli sekilde bildirecegim.
    Not 2 : Turkce rehberli tur istediniz fakat su anda o gun musait olan turkce rehberimiz yok, arastirmaya devam ediyorum
    Tren :
    06.09 Shinuku – Kyoto (banliyo tren + Hizli tren)
    09.09 Osaka – Kushimoto (banliyo tren + Hizli tren)
    09.09 kushimoto – Osaka (banliyo tren + Hizli tren)
    Not :
    03.09 Narita – Shijuku (tren yada shattle bus ile otel e gidebilirsiniz. Nasil gidebileceginizi turu kesinlestiktan sonra detayli bildirecegim)
    10.09 Osaka daki otel – Osaka havaalani (otel ve tren istesyon biribirine bagli, Osaka havaalanina tek trenle 30dk)
    (banliyo tren + Hizli tren)

nasipse bir kaç ay sonra gitmeyi düşünüyorum. orayı bilenler bu program nasıl?
  • benide ekle
  • Arkadaşlar,Japonya hayranları olarak toplanıp şu konu sahibi Defense Devil'e bir temiz dayak atalım.Bakalım bir daha ban yiyor mu yemiyor mu?
  • Ekle
  • Hyogo diye güzel bı bölge var orada da bir kale. Gercekten güzel iyiki hyogo da yaşayan arkadas bulmusum kendime

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Himeji_Castle

Kalenin resimleri büyüleyici ve imza olmaya uygun.
  • Güncelledim beyler sakin olun Arada bir tatile çıkıyoruz olsun anime izliyorum o sırada
  • beni de ekleyiver

bu arada imzan güzel olmuş
  • Resimdeki adamı sevmiyorum yavv ömerle bi alakası yok ()
  • japonya değil de güney koreyi severim ben de(omegleden bi kızla tanıştım süper kız yaw)

Ekle
  •  Japonya Hayranları [JAPONYA ANA KONUSU]

Japonya Hayranları [JAPONYA ANA KONUSU]

Japonya Hayranları [JAPONYA ANA KONUSU]
  • Birinci resim Kampfer adlı animenin cosplayi olması lazım. 2. resim China diyor. 3. Mongolia. Japon bunun neresinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

Birinci resim Kampfer adlı animenin cosplayi olması lazım. 2. resim China diyor. 3. Mongolia. Japon bunun neresinde?

liseli nazi, kaçın.
  • Yukarı
  • benim imzanın japon bayrağı olanı yapayımmı gardaaşşş biz 4 kişiyiz
    EDİT: SAYFABAŞI AL MAAŞI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi South Korea -- 20 Temmuz 2011; 1:39:31 >

• Doğu Asya'da bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus'ta bulunan Japonya Çin, Kore ve Rusya'nın doğusunda,
    kuzeyde Okhotsk Denizi'nden güneyde Doğu Çin Denizi'ne kadar uzanır. Japonca adını oluşturan
    kanji karakterler "güneş" ve "köken" anlamına gelir. Bu nedenle Japonya "Doğan Güneşin Ülkesi"
    diye de bilinir.Japonya üç binden fazla adadan oluşur.Bu adaların en büyükleri olan Honşu, Hokkaido,
    Kyuşu ve Şikoku adaları ülkenin %97'sini oluşturur.Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya göre Japonya Amerika
    Birleşik Devletleri'nden sonra dünyada ikinci sıradadır.Birleşmiş Milletler,G8 ve APEC üyesidir.Savunma
    bütçesi dünya beşincisidir.Dünyanın en büyük dördüncü ihracatçısı ve en büyük altıncı ithalatçısıdır.

[b][size=1][center] 

[color=#FFFFFF]Doğu Asya'da bir ada ülkesidir. Büyük [color=#FF0000]Okyanus'ta bulunan[/color] Japonya Çin, Kore ve Rusya'nın doğusunda,
    kuzeyde Okhotsk Denizi'nden [color=#FF0000]güneyde Doğu Çin Denizi'ne[/color] kadar uzanır. Japonca adını oluşturan
    kanji karakterler "güneş" ve [color=#FF0000]"köken" anlamına gelir. Bu nede[/color]nle Japonya "Doğan Güneşin Ülkesi"
    diye de bilinir.Japonya üç bin[color=#FF0000]den fazla adadan oluşur.Bu adaların[/color] en büyükleri olan Honşu, Hokkaido,
    Kyuşu ve Şikoku adaları ülke[color=#FF0000]nin %97'sini oluşturur.Gayri Safi[/color] Yurtiçi Hasılaya göre Japonya Amerika
    Birleşik Devletleri'nden sonra dü[color=#FF0000]nyada ikinci sıradadır.Birleşm[/color]iş Milletler,G8 ve APEC üyesidir.Savunma
    bütçesi dünya beşincisidir.Dünya[color=#FF0000]nın en büyük dördüncü ih[/color]racatçısı ve en büyük altıncı ithalatçısıdır.[/color]

[/center][/size][/b]
  • Oha çok iyi. Teşekkürler , imza mesajına ekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.