Şimdi Ara

Japonya Hayranları [JAPONYA ANA KONUSU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.025
Cevap
42
Favori
67.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beefcake

quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

Arkadaşlar aramızda japonyada okumak ve yaşamak için neler yapmamız gerekir bilen var mı ?

Film anime v.b şeyler ile gaza gelip bu tarz karar vermek hiç mantıklı değil diye düşünüyorum. Özellikle dinini yaşayan biri isen orada yaşamak zor olacaktır. Öncelikle para birimi farkını her zaman göz önünde bulundur. Bu gerçekten sıkıntı yaşatabiliyor. Öte yandan temel Japonca gerek. Sırf İngilizce ile de orada bir şeyler yapılır ancak en kötü derdini anlatabilecek kadar Japonya'ya sahip olman gerek. Diğer önemli bir faktör ise meslek alanın. Oraya gidipte hamallık yapmak hayatını ziyan edebilir. Elinde Japonya'ya rahatça yapabileceğin bir meslek olmalı.

İlk dediğimi tekrarlıyorum. Film v.b şeylerden gaza gelip böyle şeyler yapılmamalı. Hayat filmlerde ki gibi toz pembe olmuyor malesef.

Orası da doğru.Japonya çok pahalı bir ülke. Burada kilosu 25 kuruştan karpuz bulabilirken orada dilimi bilmem kaç yen'e satılyordu. Eğer orada doktorluk-mühendislik gibi bir meslek edinilebilir se neden olmasın diyorum...
  • CNNTURK- İş Seyahati Programı Japonya bölümü
    Japonya ile ilgili merak ettiğimiz bir çok şeyi burdan öğrenebilirsiniz.
    http://video.cnnturk.com/2009/programlar/12/23/is-seyahati-japonya-08-11-2009
  • japonların her şeyi sağlam ya :D Made in japon
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

japonların her şeyi sağlam ya :D Made in japon

Nasıl ya
  • Arkadaşta sürekli çiziliyor ha.
  • Konuyu yeni gördüm. Benide yaz.
    Manyak bu japonlar süperler.
  • ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: DanGWaR

Arkadaşta sürekli çiziliyor ha.

Öyle. Süresiz gitcek konu havada kalcak diye korkuyorum.
  • Neden sürekli çiziliyorsun?
  • quote:

quote:

Umarım öyle birşey olmaz ama olursada konu havada kalmaz, ilgilenecek birisi devralır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriguneXtreMe

quote:

quote:

Umarım öyle birşey olmaz ama olursada konu havada kalmaz, ilgilenecek birisi devralır.

Ben alırım sanırım arkadasa pm atmıştım öyle kurmuştuk grubu . Devralırım birsey olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

quote:

Orijinalden alıntı: simsail636

Acaba Japon erkekleri yakışıklı mıdır yani Japonya'ya gitsek kızların gözünde nasıl gözükürüz?

Alttan 2. sıradan ortadaki kız, yani kısa boylu olan. Diğerleri erkek. Bize apaçi, sülük gibi gözüküyor ama onlara yakışıklı geliyor müdür. Kızın sağındaki, bizim solumuzdaki Ikuto Toma delikanlı adamdır ona laf yok.

• japonyaya gitmeyi düşünenler olmuş yukarda cnn iş seyahati bilgi vermiş ama orda verilmiyen biraz bilgiyi veriyim ( estrafurullah çok bişi bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla zor yanları var biraz daha ) biriyle evlenmediğiniz sürece 5 yıl evlendiğiniz takdirde 3 yıl orda yaşadıktan sonra japonya vatandaşı olabiliyorsunuz tabi bunun için türk vatandaşlığınızı bırakmanız gerekiyo (din konusunda kendi ibadetiniz olduğu sürece bişi demezler ama muhabbetini açmayın derim ) oranın insanı aşırı milliyetçidir bizim burdaki bilmemne ocakları gibi değil turisti severler ama yerleşen insana karşı farklı davranırlar ama cnn programının sonunda dediği gibi umut hayal inanç tarzı şeylere sahip olmadan biraz zordur yukardada bahsedilmiş bir anlık şeyle olması mümkün değil (fakat bunu yazan bir anlık inancından dolayı 24 saatlik gününün 20 saatini japonya hayaliyle geçirmektedir) iş konusunda benimde bilgim yok orda sadece dükkan kurma ile ilgili bilgiler verilmiş evet bende orada yaşamayı istiyorum planlıyorum ilerisi için ama dil okuyup orda bişiler yapılabiliyormu merak ediyorum bunun hakkında bilgisi olupda bize açıklıyan olursa memnun olurum

ha olurda gidemezsiniz olurda zor gelir yaşamaktan vaz geçersiniz felan yinede turist olarak gidin kesinlikle yaşama imkanı zor olabilir ama turist açısından çok güzel bir dünya sizi bekliyodur bu arada yukarıda bir dergi bahsedilmiş pm ile dergiyi okuyabilceğim bir link verebilirseniz sevinirim ha bu arada siz istedikten sonra zormuş kolaymış önemi yok gerçekten istek olduktan sonra en zor ülkesi olsa zedelemeden başka etki yaratmaz

edit: bu arada türkiye japonya farkını yukardaki resimde göstermişler ordan çoğu şeyi anlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdacik -- 14 Haziran 2011; 19:37:39 >
  • ekle hocam :) hayranlarıyım herşeyleriyle adamlar aşmışlar
  • Döndüm
    Şu aşk hikayesini anlatan volkjn'a sövdümde

Neyse listeyi güncelleyip ilk mesaja vasiyetimi yazdım
  • Ekle hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Döndüm

Hikaye fake miymiş ?

Okudum ben de o hikayeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chidori -- 20 Haziran 2011; 3:29:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Döndüm

Hikaye fake miymiş ?

Okudum ben de o hikayeyi.

Fakeydi ya.Coder99 diye bir eleman full ortaya döktü yalanlarını.
    Sonra adam dedi günlüğü 2 senedir okumadım falan.Sonra millet dedi oku oku gaza gelip okumuş falan.Full kolpa ya
  • http://video.cnnturk.com/2009/programlar/12/23/is-seyahati-japonya-08-11-2009

Yeni bitirdim güzel olmuş.
    İş sorusuna vereceğim cevap ta şu olurdu:
    Doktor ve yaşlı kadına arabayı veririm hayatımın aşkıyla başbaşa kalırım
  • quote:

http://video.cnnturk.com/2009/programlar/12/23/is-seyahati-japonya-08-11-2009

Yeni bitirdim güzel olmuş.
    İş sorusuna vereceğim cevap ta şu olurdu:
    Doktor ve yaşlı kadına arabayı veririm hayatımın aşkıyla başbaşa kalırım

Adam öyle bir anlattıki.Resmen diyorki , git beleşe yaşarsın.

Bazı arkadaşlar diyordu hayat pahalı kazandığınız para çok cüzi.Kafam karıştı lan.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.