Şimdi Ara

Japoncaya nasıl çalışabilirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Japonca öğrenmek istiyorum
    İzlediğim animelerden günlük konuşma az da olsa öğrendim

Learnihongo japonca dilbilgisi alacaktım,Dr de engin yayınlarının japonca dilbilgisi kitabını gördüm,Learnihongo zatrn internette olduğu için de vazgeçtim

Japonca dilbilgisi
    Learnihongo japon alfabesi kitabı
    Learnihongo alıştırmalar
    Anime

Ekleyeceğiniz bir şey varsa lütfen ekler misiniz?
    Ha bi de olur ya ingilizce almanca alıştırma kitapları vs vs
    Renkler aylar vs vs alıştırmalar olur
    Öyle bir kitap var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Animeyle japonca ogrenilmez, learnihongo'nun hepsi yok belirli kismini koymuslar. Ingilizcen varsa genki serisini oneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Animeyle japonca ogrenilmez, learnihongo'nun hepsi yok belirli kismini koymuslar. Ingilizcen varsa genki serisini oneririm.

Hocam animeyle öğrenilmeyeceğini biliyorum,elimde japonca dilbilgisi kitabı var şu anda.Günlük konuşmayı animeden şey yaparım diyordum başka nerden halledebilirim

ING var ama b2 seviyesinde yeterli olmaz Sanırım

• Japon dizi ve filmlerine bakabilirsin. NHK kanali var trde orayi izleyebilirsin.

• quote:

Japon dizi ve filmlerine bakabilirsin. NHK kanali var trde orayi izleyebilirsin.

Hocam nhk nin türkiyede şifresiz kanalı var mı? Sadece ingilizce var diye biliyorum

• quote:

Japon dizi ve filmlerine bakabilirsin. NHK kanali var trde orayi izleyebilirsin.

Oshiette yo senpai
  • http://store.steampowered.com/app/438270/Learn_Japanese_To_Survive_Hiragana_Battle

Şu oyun ilgini çekebilir. Bir de Japonca yazışıp-konuşabileceğin birini bulman lazım dil dediğin kitapla falan öğrenilmiyor bence :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CelilOguz -- 2 Ağustos 2017; 23:3:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuşmayı geliştirmek için şu derslere bak;
    quote:

https://fsi-languages.yojik.eu/archives/Cortina-Japanese.zip

Grameri cümle üzerinden daha pratik öğretiyor.Bu yöntem diğerlerden çok farklı.Rusça'sını kullandım.Çok etkili oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 3 Ağustos 2017; 0:54:29 >
  • Japanesepod101'e premium üye ol. Oradaki çalışma adımlarını izle.

• Yazmayı unutmuşum Japonca hakkında şu yayınevinin kitapları çok iyi;
    http://www.tuttlepublishing.com/japan
  • Merhaba.

Keşke daha önce görseydim bu konuyu. Öncelikle Hiragana ve Katakana ezberleyeceksin. Bunlar Japonca'nın temeli. En azından hafiften okumaya başlarsın.

Grammar çalışması olarak Minna no Nihongo kitabından şaşma. Bunun yanında yine Minna no Nihongo'nun Kanji kitabından Kanji çalışmaya başlayabilirsin.

Kesinlikle anime izleme ve animelerden bir şeyler öğrenmeye çalışma. Anime apayrı saçma sapan bir Japon dilidir. Hemen hemen hiçbir kalı günlük hayatta kullanılmaz ve kabadır. Anime izlyip o kalıpları kesinlikle kullanma. Hatta Japonca öğreneceğim diyorsan animeyi hayatından çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abysm Nucleus -- 11 Ağustos 2017; 20:28:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abysm Nucleus

Merhaba.

Keşke daha önce görseydim bu konuyu. Öncelikle Hiragana ve Katakana ezberleyeceksin. Bunlar Japonca'nın temeli. En azından hafiften okumaya başlarsın.

Grammar çalışması olarak Minna no Nihongo kitabından şaşma. Bunun yanında yine Minna no Nihongo'nun Kanji kitabından Kanji çalışmaya başlayabilirsin.

Kesinlikle anime izleme ve animelerden bir şeyler öğrenmeye çalışma. Anime apayrı saçma sapan bir Japon dilidir. Hemen hemen hiçbir kalı günlük hayatta kullanılmaz ve kabadır. Anime izlyip o kalıpları kesinlikle kullanma. Hatta Japonca öğreneceğim diyorsan animeyi hayatından çıkar.

Hocam minna no nihongo yu nereden bulabilirim

• Merhaba CooperLoL,

Antalya'da isen özel ders veriyorum. Ankara'da son baharda bi hocamız olabilir ders verebilecek.

Kolay gelsin,
  • İngilizcen varsa Genki 1 ile başlayabilirsin. Türkiye'de satılıyor mu bilmiyorum ama en kötü Amazondan temin edebilirsin, gerçi pdf versiyonları da mevcut internette. Türkçe kaynaklara genel olarak bakmıştım ilk Japonca'ya başlarken ama pek hoşuma giden olmadı içlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooperLoL

quote:

Hocam nhk nin türkiyede şifresiz kanalı var mı? Sadece ingilizce var diye biliyorum

Turksat'ta var. İngilizce.

ancak HD DEĞİL :((((
    Turkiye'nin durumu bir kez daha ortaya çıkyor.
    ありますcopperLol さん
    毎日NHKを見てください
    頑張って皆さん・
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.