Şimdi Ara

jameson 505 4 kanallı anfi ayarlarını değiştirmek için...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • jameson 505 4 kanallı anfimin ses ayarlarını değiştirmek istiyorum.bunun ayarını nasıl yapacağım arkadaşlar.
    anfi ayarı Ses sistemini yapan arkadaşın ayarladığı gibi duruyor.Ama sesi kendi kulak zevkime göre ayarlamak istiyorum.onlara yaptırmak istemiyorum kendim yapmak istiyorum.
    bu konu hakkında ayrıntılı ve resimli bilgi verecek olan bir kardeşim var mı yardım edermisiniz...

• yardım edecek yok mu arkadaşlar ???
  • burdan uzun uzadıya yazmak çok bir anlam ifade etmiyor, gain, hpf, lpf, cross ıvır zıvır bunlar neişe yarar önce onları öğrenmelisiniz, donanımhaber arama menüsünden geçmiş mesajları anfi ayarları şeklinde aratıp bilgi edinin, illa jameson anfi ayarı olmak zorunda deil, stereo anfilerde hepsi aynı aşağı yukarı. sonra anfinin başına geçip, sesi açıp , deneyeceksiniz, deneye deneye kulağınıza hoş gelen ayarda kalsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek istediğim şu gardaşım.teypbi açıp anfinin hiçbir ayarıyla oynamadan (lpf hpf vs.vs.)
    üstündeki ayar vidalarından kulağıma göre ayarlarsam sorun olur mu.yani anfi zarar görürmü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla0001 -- 20 Ocak 2018; 16:4:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilla0001

Demek istediğim şu gardaşım.teypbi açıp anfinin hiçbir ayarıyla oynamadan (lpf hpf vs.vs.)
    üstündeki ayar vidalarından kulağıma göre ayarlarsam sorun olur mu.yani anfi zarar görürmü.

teypden ses orta seviyede olduğunda, anfideki tüm ayarları istediğin gibi değiştirdiğinde anfi hiçbir zarar görmez.

• sağolasın kardeşim teşekkür ederim cevabın için...

bir sorum daha olacak.şimdi bende 3000 tl lik ses sistemi var.

Bagajda 1400 watt çift bobin pionner woferr
    Arka cam önünde 4 adet pioneer kayık son seri 650 watt (ekstra basslı)
    Ön Kapılarda mid takımı
    Çift anfi 505a ve jameson bunların ikiside 2500 wattlık ayrı ayrı.mono ve stereo anfi yani

Sistem iyi olduğu halde ses kaliteli değil.sadece teypbim kötü navitec teybim var.

şimdi teybi değiştirsem kaliteli ses alırmıyım.onuda pionner düşünüyorum.yani kafam rahat edermi.şuan müziğin detaylarını duyamıyorum.
    ayrıca araba tablet bağladım.tabletten aux la teybe giriyorum.yani diyeceğim teyple tablet arasında hiçbir ses farkı yok.yani teybimin sürücüsü bu kadar mı kötü.
    tabletten aynı şarkıyı açıyorum,sonra teyp ten aynı şarkıyı açıyorum.hiçbir fark yok.
    pionner teyb alırsam memnun kalırmıyım kardeşim...

• quote:

sağolasın kardeşim teşekkür ederim cevabın için...

bir sorum daha olacak.şimdi bende 3000 tl lik ses sistemi var.

Bagajda 1400 watt çift bobin pionner woferr
    Arka cam önünde 4 adet pioneer kayık son seri 650 watt (ekstra basslı)
    Ön Kapılarda mid takımı
    Çift anfi 505a ve jameson bunların ikiside 2500 wattlık ayrı ayrı.mono ve stereo anfi yani

Sistem iyi olduğu halde ses kaliteli değil.sadece teypbim kötü navitec teybim var.

şimdi teybi değiştirsem kaliteli ses alırmıyım.onuda pionner düşünüyorum.yani kafam rahat edermi.şuan müziğin detaylarını duyamıyorum.
    ayrıca araba tablet bağladım.tabletten aux la teybe giriyorum.yani diyeceğim teyple tablet arasında hiçbir ses farkı yok.yani teybimin sürücüsü bu kadar mı kötü.
    tabletten aynı şarkıyı açıyorum,sonra teyp ten aynı şarkıyı açıyorum.hiçbir fark yok.
    pionner teyb alırsam memnun kalırmıyım kardeşim...

en az 3 çift rca lı teybe ihtiyacınız var. teypden 4 kanal anfiye 2 çift rca, mono anfiyede 1 çift rca çrkilecek. Pioneer ya da Alpine prof modellere bakın. teyhi değiştirip, dediğim şekilde kablolama yaparsanız ses kalitesi baya artacaktır.

• sağolasın kardeşim.dediğin gibi alalım o zaman.önerdiğin pionner set varmı.tek din istiyorum.duble dinler,tek din sesi kadar başarılı değilmiş.
  • quote:

sağolasın kardeşim.dediğin gibi alalım o zaman.önerdiğin pionner set varmı.tek din istiyorum.duble dinler,tek din sesi kadar başarılı değilmiş.

bişey değil, Pioneer 7850bt

https://m.n11.com/oto-teyp-cdusb-bluetooth-pioneer-deh-x7850bt-P228534013
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kardeşim ordamısın,pıoneerin teyp sıralaması nasıl.
    PİONEER DEH-P7150UB nasıl bir teyp.iyimi senin dediğin teyp mi iyi,bumu.

neye göre değerlendireceğiz pionner teyplerin ses kalitesini.son seri numaralarına göremi.
    mesela P7150UB,P7850BT ( 7850,7150 den büyük olduğu için,daha iyisimi oluyor yani )
  • quote:

kardeşim ordamısın,pıoneerin teyp sıralaması nasıl.
    PİONEER DEH-P7150UB nasıl bir teyp.iyimi senin dediğin teyp mi iyi,bumu.

neye göre değerlendireceğiz pionner teyplerin ses kalitesini.son seri numaralarına göremi.
    mesela P7150UB,P7850BT ( 7850,7150 den büyük olduğu için,daha iyisimi oluyor yani )

ikiside farklı yıllarda çıkmış modelledir. 7150ub sıfırı şuan piyasada yoktur. 7150ub de Bluetooth yoktur. 7850bt modeli sizin için yeterli özelliğe sahiptir.

eski seri, daha profesyonel, ve 2. el düşünüyorsanız 7150ub tercih edilebilir belki.

• peki yine pioneerin indash mı daha iyi,senin dediğin mi.hangisi iyiyse ses kalitesi açısından onu almayı düşünüyorum.ekranlımı alayım düz tek din mi alayım.

PİONEER DEH-X9650BT nasıl ??

Eski seriler daha mı profesyonel ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla0001 -- 7 Şubat 2018; 12:15:23 >
  • quote:

peki yine pioneerin indash mı daha iyi,senin dediğin mi.hangisi iyiyse ses kalitesi açısından onu almayı düşünüyorum.ekranlımı alayım düz tek din mi alayım.

PİONEER DEH-X9650BT nasıl ??

Eski seriler daha mı profesyonel ??

7850bt senin için yeterlidir

• yeterlidir de kardeş,1 kere alacağım...

9650bt yerine indac mı alsam.yani indac 9650 kadar kaliteli ses veriyor mu ??
  • quote:

yeterlidir de kardeş,1 kere alacağım...

9650bt yerine indac mı alsam.yani indac 9650 kadar kaliteli ses veriyor mu ??

markasız 700tl lik indash 700tl lik single din Pioneer kadar iyi ses vermeyebilir. İndash alacaksan Pioner avhx 7850bt falan bakmanı öneririm en az. ya da single din + 10" android tablet ile çok daha uyguna halledersin.

• şöyle solim kardeşim benim anlamadığım nokta şu ??

Pionnerin indac teypleri,yine üst seviye olan(Düz tek din)9650 bt ve benzeri teylerden iyimi.yani ses kalitesi benim için önemli.indaclarda 3 çıkış yok galiba.
  • quote:

şöyle solim kardeşim benim anlamadığım nokta şu ??

Pionnerin indac teypleri,yine üst seviye olan(Düz tek din)9650 bt ve benzeri teylerden iyimi.yani ses kalitesi benim için önemli.indaclarda 3 çıkış yok galiba.

Pioneer ın 7850bt indaşh modeli, 9650bt ile aynı ses kalitesindedir, 3 çift rcalıdır.

• Pioneer Avh-X7550Bt indash nasıl dostum bi arkadaşta var 800 tl diyor temiz

Pioneer Xetec DIN-1238 bunada 950 tl diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla0001 -- 12 Şubat 2018; 0:0:42 >
  • quote:

Pioneer Avh-X7550Bt indash nasıl dostum bi arkadaşta var 800 tl diyor temiz

Pioneer Xetec DIN-1238 bunada 950 tl diyor

xetec din 2. elde o fiyat fazla. 7550bt için ürünün aşırı temiz olması lazım, ayrıca garanti , fatura var mı? 7550bt de işini fazlasıyla görür.

• Pioneer Avh-X7550Bt yi alacağım.bu ürünün yazılım güncellemesi var mı kardeşim biliyormusun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.