Şimdi Ara

James Donkey JD512 512GB NVMe M2 SSD İncelemesi [ Fiyat / Performans Ürünü ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
4.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu yorumları genelde hayatında 2 den fazla ssd kullanmamış kişiler yapıyor orası ayrı ironi ben envai çeşidini kullandım hatta ilk çıktığından beri, daha bende bozulan ssd olmadı hatta son 5 senede eşin dostun sistemlerine taktıklarımdan da daha bozulan olmadı
  • Eline sağlık @Muten Baba , ben de 1TB'liğini kullanıyorum, bir yamuğunu görmedim henüz. Zaten pek aktif kullanmıyorum. Üzerindeki sticker takım yönüne göre baş aşağı duruyordu bu beni çok sinir etti, çıkarıp tekrar takayım dedim düzgün yapışmıyor bir süre sonra atıyordu kenarlarından. Çok az Pritt Stick yapıştırıcı sürdüm şimdi sorun yok. Sence bu işlemin ileride cihaza zararı olur mu?
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Evet ters duruyor ben ona sinir olmadım görünmüyor pek de yanıp sönen cins bir Led var ona fena ayar oluyorum nasıl kapatılır nasıl bozulur onu çözmem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Evet ters duruyor ben ona sinir olmadım görünmüyor pek de yanıp sönen cins bir Led var ona fena ayar oluyorum nasıl kapatılır nasıl bozulur onu çözmem lazım.
    veri alışverişi yaparken o led yanıyor sanırım.Benim kasa kapalı cam falan değil hiçbir rahatsızlık vermiyor zaten masanın altında :)
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle; bende de 10tbw sandisk ssd var 2 yıldır.
    Kime sorsan sanki 10-15tbw ömrü varmış gibi konuşuyor zaten geçen biri konu açmıştı ssd’im 84 tbw ye ulaştı diye.
  • 1 tb hdd yerine biraz fazla verip bunu almak mantıklı o zaman
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    10-15 tbw demek 10-15' te direk tak diye bozulcak demek değil. Burdan sonra performance degradasyonları ve azar azar veri kayıp riski artmaya başlar (bir knee-point olarak düşünmek lazım). Çok önemli verilerinizi oraya yazarken iki kere düşünüp yedekler almak kesin gerekir.
  • Hiçbir yerde TBW olarak rating değerleri yazmıyor. Neden bunu saklıyorlar acaba?
    Ayrıca bu M2 ssd uzun süreli yazmalarda çok ısınıyormuş.
    James Donkey JD512 512GB NVMe M2 SSD İncelemesi [ Fiyat / Performans Ürünü ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDynamicRange -- 4 Ocak 2020; 13:14:35 >
  • HighDynamicRange kullanıcısına yanıt
    57 dereceden hiçbir şey olmaz. Asus Rog ve Gigabyte Aorus serilerinde m.2 heatsink ile geliyor. Bunlar 3-5 derece daha da soğutur hatta. 70-80 derece olsaydı evet sıkıntılı denebilirdi.

Ha bu ssd'yi ben para verip kullanmam o ayrı. Ama o kadar ısınması pek risk oluşturmaz.
    Yine samsung aldırcaksın o zaman
  • şart değil. Hız olarak hiç şart değil. Zaten hard diskten hangi SSD' ye geçerseniz geçin (%99- eğer çok çok dandik antik bir ssd değilse) hepsi aynı hissi verecektir. Belki güven anlamında samsung daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDynamicRange -- 4 Ocak 2020; 13:46:3 >
    Hele bir de normal ssd yerine m2 ssd' ye "daha hızlı" diye geçenler windows daha hızlı tepki vericek sananlar çok yanılıyorlar. En fazla 1-4 saniye fark ediyor oyun-uygulama yüklemelerinde m2 ssd normal ssd' ye göre. Ancak çok ağır dosya sıkıştırma-açma gibi ağır 4k yazma okuma gerektiren işlerle çok uğraşıyorsanız m2 ssd normal ssd' ye göre daha "üstün" denilebilir.

Bir de m2 ssd' nin ekstra bir I/O portu olarak gelmesi bir avantaj -sata port' larında yer kalmadıysa- bu da nadiren işe yarayabilir.
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Doğruymuş tamamdır bir an kafam hard disk' lere gitmişti. Hard diskleri yüksek sıcaklık mahvediyor ya hani.
    NAND flash da bildiğimiz CPU gibi içi transistör dolu (yalnız garip şekilli "floating gate" transistörler)

Normal nand flash' lar 0*C den +70*C kadar çalışıyormuş. Industrial grade (uzay mekiklerinde kullanılanlar mesela) olanlar ise -40*C den 85*C -belki daha fazla- kadar gidebiliyormuş.

En kötü üzeirne bir fan üfletirsiniz sıcaklıklar 10+ derece düşer.
  • SMI flash id programı ile SSD üzerindeki NAND marka-modelini gösterirsen satın almak isteyenlere fikir verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 10 Ocak 2020; 17:33:22 >
  • Bende bu konusunu açtığınız ssdden var cok isiniyor gibi testde max 63 derece gördü ama oyunda daha da artıyor anakart, ekran kartı isininca sistem genel olarak ısınınca tam hatırlamıyorum tekrar bakacam bir ara ama 70 derece gördüm sanki.

Bostayken de 48 derece falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 25 Ocak 2020; 22:48:43 >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Yani hocam anlamadım ne demek istiyorsunuz
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Yani demek istiyorum ki normal mi bu değerler bendeki ssdde sorun mu var sizdekiler böyle mi ?
    Kaç dereceden sonra sıkıntı ?
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Ben ısı sensörünün düzgün çalıştığını düşünmüyorum, siz ısılara bakmayı bırakın test verilerinde bir dengesizlik yoksa sorun yok demektir, biraz ısındığındaki yine test yapın bakalım ne çıkacak.
  • Hocam konuyu hortlatacağim.. ssd konusunda baya tecrubeli oldugunuz icin sormak istedim. B450m s2h anakartim var. James donkey 256 gb nvme m2 ya da hikvision 256 hg sata m2 almayi düşünüyorum. M2 slotu var ama ben bu slota nvme mi sata m2 mi takilacagini anlamadim. M2 slotuna ikisi de takilabiliyor mu? Ayrica bu iki markaya da guvenebilir miyim? Veri tutmayacagim ama yavaşlama falan oluyormuş. Hangisini onerirsiniz hikvision 220 tl jd 300 tl
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.