Şimdi Ara

JAMES DONKEY 240 GB SSD KULLANICI İNCELEMESİ (TÜRKİYE`DE İLK) Windows 10 64Bit Sürüm 1709 ile 1803 Karşılaştırması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
8
Favori
32.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firmware sürümünü internetten aratınca KingDian marka bir ürün çıkıyor kontrolcü Silicon Motion.Tahmin ettiğim kontrolcü ise SM2258.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 6 Mayıs 2018; 16:9:13 >
  • Crucial MX300 750GB 361TL'ye almıştım, yazın arabanın camını kırıp laptopla birlikte çaldılar GB'ı 48kr'a geliyordu. Şimdi de MX300 525GB var, 540TL'ye geldi.
  • SSD-Z adlı programdan konuya SS ekleyebilirmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 6 Mayıs 2018; 21:25:56 >
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    SSD-Z_16.09.09wip.zip
    https://www90.zippyshare.com/v/pCMfUcaK/file.html
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Programın kendisi var zip'te? Yanlışlık oldu sanırım.
    Screenshot çekip konuya koyar mısın?
    Program SSD hakkında ayrıntılı bilgi veriyormuş.Özellikle NAND ve kontrolcu kısmını merak edenler vardır.
    Alternatif olarak Aida64'ün SSD için verdiği ayrıntılı bilgilerde olabilir.
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    Gerekli görsel konu içeriğine eklendi.

Kontrolcü ve nandla ilgili bilgi yok ne yazık ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun. hocam nereden 540tl ye aldınız?
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Amazon.de. 116€ gibi bir şeydi fiyatı. Şimdi malum, euro 5 küsür, dolar 4.25 olunca ssd fiyatları da 600'ü geçti. İndirim takip etmem lazım.

• Bu modeli ilk olarak sıcak fırsatlar kısmında görmüştüm. Tabi markayı ilk kez duyduğum için biraz araştırdım ve ilginç şeylerle karşılaştım. JD markasının resmi web sitesi, Amazon, vb alışveriş siteleri dahil dünyada hiçbir yerde (bizim buradaki satıcı hariç) bu marka model bir SSD ile karşılaşmadım. Bu da satıcı firmanın JD ile yaptığı anlaşma sonucu Çin'den getirttiği ucuz SSD'lere marka basarak satışa koyduğu şeklinde bir intiba uyandırdı. Aslında 128gb'lığı laptop için düşünüyordum ama masaüstü için daha yüksek kapasiteli modelleri benim için hala soru işareti. Performans ve fiyat güzel ama ömrünün de aynı güzellikte olmasını isterim, eğer kontrolcüsü ve kullanılan hücreler ucuz modellerdense üzerine biraz daha koyup bildiğim bir marka ve modeli her türlü tercih ederim.
  • Sata kablosu da koyuverselermiş...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ssd nin asıl markası anladığım kadarıyla kingdian. 240gb lik modeli aliexpress de de hemen hemen bu fiyatlarda. Toptan alıp satıyorlar gibi geldi bana

• Tabi sata3 olan daha güncel bir sistemse diğerine göre yüksek kapasiteliyi ona almak mantıklı.

Sata2 olanda 120 veya 240 iş görür hatta çok indirme vs yaparım kapasite büyük olsun derseniz buna da 480 olanı alabilirsiniz.

Benchmark testlerde 550-300 gibi hızların farkını görürsünüz. Ortalama ev kullanıcısı ssd hızını yaşadıktan sonra bana sorarsanız sata 2 veya 3 üne çok bakmıyor.

Kapasite büyüklüğü, az paraya çok iş mantığı ön plana çıkmalı ev kullanıcısı için.

Pc den para kazanan adam ise en iyilerine yönelir zaten amortisi çıkarıyor sistem zaten diyerek ama bu tür ürünler alıp fazladan kar da yapabilirler.

Özetle sata 2 3 olayına çok takılmayın iki Laptop da şaha kalkacak ssd sonrası (eğer daha önce o laptoplarda ssd kullanmadıysanız)

• inceleme çok iyi olmuş eline sağlık.

Keşke şu konuya açıklık getiren biri olsaymış; ürün TLC diyip bunu kötülemeye çalışanlar olmuş, belirtelim ki piyasadaki tüm ssd'ler TLC' dir. Buna samsung EVO da dahil. 3d nand teknolojisi tlc mimarisindeki çipleri daha dayanıklı, daha uzun ömürlü ve daha hızlı yapar ama yine tlc mimarisidir bu. Gel gelelim ki James Donkey ürünlerde de 3D nand çipler kullanılmış.
  • Marvelliux kullanıcısına yanıt
    860 evo ile MLC'ye geçildi.
  • Ben de 480gb modeli aldım ama sıcaklığın 49 derecede olması sizin de kafanızı karıştırıyor mu ?
    Çünkü bende 2 ssd daha var samsung marka 30-40derece arasındalar. Ama bu sizin 240 da da benim 480 de de 49derece sabit görünüyor.

SSD lerde sıcaklık veri ömrü açısından önemli bir parametre deniliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackshine

Ben de 480gb modeli aldım ama sıcaklığın 49 derecede olması sizin de kafanızı karıştırıyor mu ?
    Çünkü bende 2 ssd daha var samsung marka 30-40derece arasındalar. Ama bu sizin 240 da da benim 480 de de 49derece sabit görünüyor.

SSD lerde sıcaklık veri ömrü açısından önemli bir parametre deniliyor.
    Sürekli sabit 49 duruyorsa zaten sensör kaynaklıdır, sıcaklık ölçülemiyordur.
  • Frobisher kullanıcısına yanıt
    olsun öncekiler de sağlamdı. Bu arada 120 gb inceleyecek bir yiğit yok mu değerlerini merak ediyoruz sonuçta 700 küsür alan var baktığım kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frobisher kullanıcısına yanıt
    Ne zaman geçildi? İlk senin mi haberin var dostum.

EVO 860 da TLC 3D nand var.

Dayandığım kaynak;https://www.anandtech.com/show/12347/samsung-announces-860-pro-and-860-evo-sata-ssds
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    aliexpress de official james donkey satıyor ürünleri, atılan maillerde yeni ürünleri olduğunun cevabını vermişlerdi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.