Şimdi Ara

JAILBREAK SONRASI MUTLAKA YÜKLENMESİ GEREKENLER IOS 6-7-8 √√√ (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.829
Cevap
127
Favori
192.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lycn

quote:

Orijinalden alıntı: dogi1907

quote:

arkadaslar sizlere saçma ve bir o kadar da lüzumsuz gelebilir ama cevabını bulabilsem sormazdım emin olun bu nedenle anlayışınızı bekliyorum...

jb ile bugun tanıstım yapayım mı yapmayayımmı durumlarını da gectim yapıcam ama şöyle bi sorum var bu jb olayı ile tweakler ve uygulamalar vasıtasıyla tel de olmayan ozellikleri kazandırıyoz bunu biliom ama kimse bazı konulardan bahsetmemis ve tabi anlamadıgım cevap bulamadıgım sorularım var aşagıya yazıyorum....

1*ben i cloud dropbox kullanıyorum bunlara bi zararı dokunur mu? yada daha onceden kullandıgım herhangi bi oyuna programa...
    2*mail exchange vs gibi konularda sıkıntı yasar mıyım
    3*telim ip4s yavaslama sozkonusu olurmu yada takılmalar vs...
    4*herseyden onemlisi ve kızılan bi soru olarak appstore daki uygulamaları bedava indirebilecek miyim...(bunu sorarken cekindim cunku baska soran birinin baya uzerine yurunulmus banada yapmazsanız sevinirim aradım bulamadım bi installous dan bahsedilio ama?)
    5*intelliscreenx gibi paralı uygulamalar jb de de var sanırım yani jb yapsak da intelliscreenx i mecbur yine paralı alabiliriz baska caresı yok mu???

sorularım bu sekilde daha once jb yapmadım ama kolay gorunuyor...asıl sıkıntı sonrası sanırım...
    tel: iphone 4s garantili avea dan alındı ilk sahibiyim garantısı 1 yıl kaldı...

Şu anda jb 6.1.2 sürümüne kadar geçerli. 6.1.3 güncellerseniz jb yapamazsınız.

1)Herhangi bir zararı olmaz,ancak yine de itunes üzerinden yedek almanızı tavsiye ederim.
    2)Mail vs zarar gelmez,bende kullanıyorum.
    3)Yavaşlamadan şikayet okumadım 4s'te
    4)Ücretsiz olarak ipa dosyalarını elde edebilirsiniz.Ancak forumda konuşulması yasak konunun. Siteleri isterseniz pm atarsınız
    5)Paralı tweakleri ücretsiz olarak sunan repolar mevcut. Nerdeyse her ücretli tweak ve uygulamaları ücretsiz bulabilirsiniz. Ancak güncelleme geldiğinde otomatik değil tekrar bulup güncelleme yapmanız gerekebilir.

cevabınız için cok tesekkur ederim. ipa konusunda mail atacagım.... bide 6. soru olarak duzenleme yapıyordum siz cevapladınız itunes ile eszamanlama konusunda bi sıkıntı cıkarmı wi-fi ve normal eszamanlama yapıyorum da devamlı olarak artık itunes kullanamayacakmıyım? .. bu arada her sorumun cevabı olumlu nasıpse bu aksam kırıyorum parmaklıkları....

Standart eş zamanlama da sorun yaşamadım. Wi-fi hiç kullanmadım. App store'dan indirdiğin uygulamalara güncelleme vs yapabilirsin.

• LOCKINFO mutlaka yüklenmesi gerekenler arasında ama htc plugin ile uyumlu olanını bulamadım yada henüz htc plugin güncellenmedi, bununla ilgili repo bilen varsa özelden bana söyleyebilir mi?

yeni yüklediğim LockInfo eskisine göre çok basit ve hala hızlı aramaları ana ekrana koymanın yolunu bulamadım, eskisinde ayarlar menüsü çok genişti, bunda neredeyse hiç bir şey yok.

JAILBREAK SONRASI MUTLAKA YÜKLENMESİ GEREKENLER IOS 6-7-8 √√√

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar sizlere saçma ve bir o kadar da lüzumsuz gelebilir ama cevabını bulabilsem sormazdım emin olun bu nedenle anlayışınızı bekliyorum...

jb ile bugun tanıstım yapayım mı yapmayayımmı durumlarını da gectim yapıcam ama şöyle bi sorum var bu jb olayı ile tweakler ve uygulamalar vasıtasıyla tel de olmayan ozellikleri kazandırıyoz bunu biliom ama kimse bazı konulardan bahsetmemis ve tabi anlamadıgım cevap bulamadıgım sorularım var aşagıya yazıyorum....

1*ben i cloud dropbox kullanıyorum bunlara bi zararı dokunur mu? yada daha onceden kullandıgım herhangi bi oyuna programa...
    2*mail exchange vs gibi konularda sıkıntı yasar mıyım
    3*telim ip4s yavaslama sozkonusu olurmu yada takılmalar vs...
    4*herseyden onemlisi ve kızılan bi soru olarak appstore daki uygulamaları bedava indirebilecek miyim...(bunu sorarken cekindim cunku baska soran birinin baya uzerine yurunulmus banada yapmazsanız sevinirim aradım bulamadım bi installous dan bahsedilio ama?)
    5*intelliscreenx gibi paralı uygulamalar jb de de var sanırım yani jb yapsak da intelliscreenx i mecbur yine paralı alabiliriz baska caresı yok mu???

sorularım bu sekilde daha once jb yapmadım ama kolay gorunuyor...asıl sıkıntı sonrası sanırım...
    tel: iphone 4s garantili avea dan alındı ilk sahibiyim garantısı 1 yıl kaldı...

Şu anda jb 6.1.2 sürümüne kadar geçerli. 6.1.3 güncellerseniz jb yapamazsınız.

1)Herhangi bir zararı olmaz,ancak yine de itunes üzerinden yedek almanızı tavsiye ederim.
    2)Mail vs zarar gelmez,bende kullanıyorum.
    3)Yavaşlamadan şikayet okumadım 4s'te
    4)Ücretsiz olarak ipa dosyalarını elde edebilirsiniz.Ancak forumda konuşulması yasak konunun. Siteleri isterseniz pm atarsınız
    5)Paralı tweakleri ücretsiz olarak sunan repolar mevcut. Nerdeyse her ücretli tweak ve uygulamaları ücretsiz bulabilirsiniz. Ancak güncelleme geldiğinde otomatik değil tekrar bulup güncelleme yapmanız gerekebilir.

cevabınız için cok tesekkur ederim. ipa konusunda mail atacagım.... bide 6. soru olarak duzenleme yapıyordum siz cevapladınız itunes ile eszamanlama konusunda bi sıkıntı cıkarmı wi-fi ve normal eszamanlama yapıyorum da devamlı olarak artık itunes kullanamayacakmıyım? .. bu arada her sorumun cevabı olumlu nasıpse bu aksam kırıyorum parmaklıkları....

Standart eş zamanlama da sorun yaşamadım. Wi-fi hiç kullanmadım. App store'dan indirdiğin uygulamalara güncelleme vs yapabilirsin.

harika haberler verdin bana valla normal eszamanlamayla wi-fi eszamanlama aynı mantıkla calısıyo gibi zaten olmadı wi-fi eszamanlama etkin olmasa da sorun diil ama normal olarak itunes kullanıyorum ondan sordum cok tesekkur ederim birazdan mesaim bitecek eve gidince bi yemek sonra jailbreak hadi hayılısı olsun inşAllah ... Çok tesekkur ederim cevaplarınız için ...

son olarak kendimi kontrol amaclı soruyorum su shsh kaydı denilen konu kapandı artık demi 4s ler ve ios 6 dan sonra shsh kaydı bitti deniliyordu bi yerde cunku ...

• şu an ilk kez jb yaptım acıklamada yazan repo ları ekliyorum ve yazan 2-3 uygulama vardı yukleyeceklerinizin akıbeti için denilen onları yukledim ama her yuklemede ya reboot istiyo yada restart springboard falan diyo normal mi bu her seferinde tekrar mi baslatıcaz yoksa hepsini tek de yapma sansım varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lycn -- 20 Mart 2013; 22:08:38 >
  • her tweak yüklemesinden sonra restart springboard yapar ve kisa restart atar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevabın için tesekkur ederim birde soyle bişi sorucam mesela bi uygulamaya karar verdim yukledim ama o uygulamayla beraber bişiler daha yukleniyo yanında onları ayrıca silemiyormuyuz yada onları ayıklayıp yukleme yapamıyormuyuz?
  • sorunu tam anlayamadim. beraberinde yüklenenlere bir örnek verebilirmisin?

• Dostlar bitesms ile ilgili bir şey soracağım. Başarısızsa yinele gibi bi ayardı sanırım, metrodayken yani şebeke yokken mesaj gönderdiğimde belirlediğim süre aralığında o gitmeyen mesajı tekrar gönderiyordu ki ben bunu şebeke geleceği zamana göre ayarlıyordum. Şimdi o ayarı bulamıyorum (?) ya da kaldırılmış olabilir belki. Bilgisi olan var mı? Kullandığım sürüm 7.4
  • beyler durum çubuğundan telefonun sessizde olup olmadığını anlamak için bir tweak var mı
    sessiz simgesi gibi bir simge olsun
    #edit: OpenNotifier aranan tweak bulunmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bruce Dickinson -- 21 Mart 2013; 2:25:59 >
  • messela 25pp yi yukledim apptranslate direk kendiliginden yuklendi ... gibi... baska denk gelmedi baya yukledim bişiler ama... baska da olurmu ki boyle?
  • quote:

messela 25pp yi yukledim apptranslate direk kendiliginden yuklendi ... gibi... baska denk gelmedi baya yukledim bişiler ama... baska da olurmu ki boyle?

cydia packages den kaldirmayi deneyin tek başına kalkmazsa 25pp yi başka source den de yukleyebilirsiniz kalora hocamin reposunda vardir turkce olarak

• tesekkurler kalora ustad dan yukledim...
  • 35 Türkçe uygulama ile hizmetinizdeyizhttp://cydia.myrepospace.com/kalora/ Tüm çeviriler bana aittir "google çeviri de değildir "
    Zephyr
    Zeppelin + tr operatör ve 4 büyüklerin iconlarını içine ekledim
    İFanbox
    Barrel
    İBlacklist
    BatteryDoctorPro
    Sara Dictation Keyboard
    KuaiDial
    killbackground
    subtlelock
    displaycandy
    Lockdown Pro
    androidLock XT
    Data Usage Monitor
    ActiveDock
    25PP
    3DBoard
    PasswordPilotPro
    App Translate
    YourTube for iOS6
    DisplayOut + lisans dosyasını düzenledim "Fabius Utils" kurmanıza gerek kalmaz
    Springtomize 2 - iOS 5 & 6
    DisplayRecorder + lisans dosyasını düzenledim "Fabius Utils" kurmanıza gerek kalmaz
    PaperLock
    Lockscreen Clock Hide
    PodSwitcher 1.0.4 Türkçe
    SBRotator6
    Winterboard repoda degil direl dil dosyası :Wİnter TR
    AquaBoard - Water Effects
    CallBar TR
    Bulletin TR
    Cascade
    SleepFX
    TvLocker Pro
    Safari Download Manager (safari download translator gereksinimi çıkartılmıs ve sorunsuz dur )

Ayrıca bunlar TR sorunsuz olduğu gibi diger en hit tweeklerde mevcut olup sorunsuzdur saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalora -- 24 Mart 2013; 22:33:53 >

• selam Beyler
    6.1.3 Jb yapılamıyor değil mi yanlış bilmiyorsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efesb

selam Beyler
    6.1.3 Jb yapılamıyor değil mi yanlış bilmiyorsam?

3gs ve 4 cihazlara "tethered jailbreak" yapılıyor onun dısındakilere yok

tethered jailbreak : Telefonun açılması için PC gereklidir (Bilmeyen arkadaşlar yani çok kullanışlı değil tavsiye etmem )
  • Arkadaşlar cahilliğimden soruyorum daha önce de hiç apple kullanmadım sadece okuduklarımdan aklımda kalan soru var şimdi bu ios'a jb yapınca stabilite gidiyor diyorlar ve şarj süresi kısalıyor diyorlar. Android ise zaten çoğu şeye kendiliğinden izin veriyor fazla istersen rom atıyon. Sizler neden android kullanmıyorsunuz ? Mesela jb yapmayan insanı anlıyorum stabilite diyor ya siz ? Sizin jb li iken androidde yapılmayan şeyler mi var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whoracle1905 -- 27 Mart 2013; 9:25:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoracle1905

Arkadaşlar cahilliğimden soruyorum daha önce de hiç apple kullanmadım sadece okuduklarımdan aklımda kalan soru var şimdi bu ios'a jb yapınca stabilite gidiyor diyorlar ve şarj süresi kısalıyor diyorlar. Android ise zaten çoğu şeye kendiliğinden izin veriyor fazla istersen rom atıyon. Sizler neden android kullanmıyorsunuz ? Mesela jb yapmayan insanı anlıyorum stabilite diyor ya siz ? Sizin jb li iken androidde yapılmayan şeyler mi var ?

jb stabiliteden birşey götürmez. Şarj süresi evet kısalabilir onunda sebebi kullandığınız tweakler ki mesela inteliscrenx. Androit farklı bi işletim sistemi ios kadar stabil kesinlikle değil istediği kadar izin versin bi çok şeye hala ios akıcılığı yok ayrıca ios cihazlar benim kanaatime göre daha kaliteli yanlış anlasılmasın diğer cihazlar kötü demiyorum bana göre böyle Androit ya karşı herhangi bir tutumum yok kardeşimde var çünkü :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

quote:

Arkadaşlar cahilliğimden soruyorum daha önce de hiç apple kullanmadım sadece okuduklarımdan aklımda kalan soru var şimdi bu ios'a jb yapınca stabilite gidiyor diyorlar ve şarj süresi kısalıyor diyorlar. Android ise zaten çoğu şeye kendiliğinden izin veriyor fazla istersen rom atıyon. Sizler neden android kullanmıyorsunuz ? Mesela jb yapmayan insanı anlıyorum stabilite diyor ya siz ? Sizin jb li iken androidde yapılmayan şeyler mi var ?

jb stabiliteden birşey götürmez. Şarj süresi evet kısalabilir onunda sebebi kullandığınız tweakler ki mesela inteliscrenx. Androit farklı bi işletim sistemi ios kadar stabil kesinlikle değil istediği kadar izin versin bi çok şeye hala ios akıcılığı yok ayrıca ios cihazlar benim kanaatime göre daha kaliteli yanlış anlasılmasın diğer cihazlar kötü demiyorum bana göre böyle Androit ya karşı herhangi bir tutumum yok kardeşimde var çünkü :)

hmm hocam şöyle şimdi ben symbian nokia dan s3 e geçiş yaptığım için telefon bana ilah gibi geliyor ve hiç iphone kullanmadım hayatımda. Çoğu kişi jb yapınca stabilite bozuluyor diye yazmış bende onun için sormuştum :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

quote:

hmm hocam şöyle şimdi ben symbian nokia dan s3 e geçiş yaptığım için telefon bana ilah gibi geliyor ve hiç iphone kullanmadım hayatımda. Çoğu kişi jb yapınca stabilite bozuluyor diye yazmış bende onun için sormuştum :)

yok üstadım abuk subuk 100 tane şey yüklersen ister istemez bozulur :) bende 10-15 twek yüklü hiçbirşeyi bozulmadı. s3'de güzel telefon güle güle kullanın :)

• Selamlar,

Sbsettings in onceki surumlerinde flight mode'yi ON-OFF edebiliyorduk. Ayarlarina da baktim bulamadim. Bilgisi olan var mi?
    Tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.