Şimdi Ara

#JAILBREAK - iOS 14 JB ÇIKTI #unc0ver !!! ***ANA KONU*** (684. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.749
Cevap
178
Favori
1.302.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba, şu an 11.3 sürümündeyim. Daha önceden OTA ile kurmuştum. Şu an pcden uzaktayım bu sürümde kalsam sıkıntı olur mu dersin ? Yani ios 11.3 ile 11.3.1 arasında ciddi bir fark var mı ? Yani 11.3.1 daha stabildir, o sürüme geç diyebiliyor musun ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 11.3.1 de kalmak için tvos beta profili yükledim bekliyorum bakalım
  • Hocam cihazımı ios 10.3.2 de jbli sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ama güncellik açısından 11.3.1 e geçip beklemeye gerek var mı sizce? Cihaz: iPhone 6s.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceman05 -- 6 Haziran 2018; 21:2:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iceman05 kullanıcısına yanıt
    aynı şeyi bende düşündüm,benimde jb 10 vardı,duyumları alınca 11.3.1 geçtim,beklemedeyim,ama telefon acayip seri oldu,artık ya jb yavaşlattı yada 11.3.1 ios 10 göre çok seri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

11.3.1 de kalmak için tvos beta profili yükledim bekliyorum bakalım
    Tvos beta nerden yüklediniz bende 11.3.1 de kalmak istiyorum.

• 11.3.1 ne zaman gelicek kök saldım beklemekten

• 11.3.1 kernel okuma/yazma erişimi açığı paylaşıldı. sadece apple ücretli geliştirici üyeliği ile çalıştırılabiliyor çünkü bulunan açık, ek yetkiler istiyor. apple ücretsiz 7-günlük üyeliğinde ek yetkiler olmadığı için şu anlık jailbreak beklemede. coolstar ve ekibi çalışıyorlar. birazcık sabır aşamasındayız şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engnavci

Tvos beta nerden yüklediniz bende 11.3.1 de kalmak istiyorum.

Alıntıları Göster
    http://www.ipodhacks142.com/download/tvos-11-beta-profile/

linki telefonunuzdan açıp indirip onay verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

shsh, blobs gibi şeyler okudum. ne işe yarar?
    shsh ile blob aynı şeyler. hatta shsh blob denir.

her ios sürümünün bir kapı olduğunu farzedelim. apple, yaptığı/açtığı her kapıdan sonra, en son açık bıraktığı kapıyı (önceki sürümleri) birkaç gün/hafta sonra kapatır ve kilitler. işte bu shsh da kilitli olan kapıları açmak için kullanılan ikinci bir anahtar olarak tanımlanabilir.

yani, elinizde o sürüme ait shsh olduktan sonra, o shsh'ın ait olduğu sürüme geri dönüş yapabilirsiniz. shsh'lar cihaza özeldir.

aşağıdaki linkte yes yazan sürümler açık olan kapılardır. (yani imzaları açık olan, shsh olmadan downgrade yapılabilen)
    https://api.ineal.me/tss/status

bir de sep (secure enclave processor) denen bir olay var ki o da sürümlerle birlikte apple tarafından imzalanan kısım. bir sürümün imzası kapanırsa sep'inin de imzası kapanır. her sürümün kendine özgü sep bölümü vardır. orada sizin touch id, face id ve apple pay bilgileriniz şifreli bir biçimde tutulur. imzasız sürümün sep'i de imzasız olacağı için shsh alsanız dahi güncel imzalı sürümün sep'i düşmek istediğiniz imzasız sürüm ile uyuşmazsa düşürdüğünüz sürümde touch id, face id ve apple pay çalışmaz.

şu an imzaları açık olan 11.4 sürümünün sep'i, 11.3.x sürümleri ile uyumludur. (ilginç bir şekilde iphone x hariç)

işin kötü yanı şu ki, shsh ile sürüm düşürme işlemi için kernel (işletim sistemi çekirdeği) okuma/yazma iznine (jailbreak) sahip olmanız gerekiyor. (tfp0 : task for pid 0) yani 0 numaralı process id, yani işletim sisteminin çekirdeği yani kernele erişim izni alırsanız, telefonunuzun sürüm yükseltme/düşürme işleminde ürettiği apnonce değerini kernel üzerinden sabit olarak ayarlamanız gerekiyor. apnonce değerini shsh dosyanızın içerisindeki generator adlı değere ayarlarsanız shsh'ınızla eşleştiği için sürüm düşürme işlemleri başlayacaktır. aksi taktirde sürüm düşürme işlemi başlamaz. telefon rastgele apnonce değeri üretir.

shsh almak için:https://tsssaver.1conan.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 6 Haziran 2018; 23:33:54 >

• Bu çıkacak JB telefonu kapatıp açınca silinen türden mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicans35

http://www.ipodhacks142.com/download/tvos-11-beta-profile/

linki telefonunuzdan açıp indirip onay verin.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler şimdi gelsin JB

• quote:

Orijinalden alıntı: 0537

Bu çıkacak JB telefonu kapatıp açınca silinen türden mi ?
    silinen demeyelim de, deaktif olan diyelim. Yani semi-tethered.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 7 Haziran 2018; 0:17:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicans35

shsh ile blob aynı şeyler. hatta shsh blob denir.

her ios sürümünün bir kapı olduğunu farzedelim. apple, yaptığı/açtığı her kapıdan sonra, en son açık bıraktığı kapıyı (önceki sürümleri) birkaç gün/hafta sonra kapatır ve kilitler. işte bu shsh da kilitli olan kapıları açmak için kullanılan ikinci bir anahtar olarak tanımlanabilir.

yani, elinizde o sürüme ait shsh olduktan sonra, o shsh'ın ait olduğu sürüme geri dönüş yapabilirsiniz. shsh'lar cihaza özeldir.

aşağıdaki linkte yes yazan sürümler açık olan kapılardır. (yani imzaları açık olan, shsh olmadan downgrade yapılabilen)
    https://api.ineal.me/tss/status

bir de sep (secure enclave processor) denen bir olay var ki o da sürümlerle birlikte apple tarafından imzalanan kısım. bir sürümün imzası kapanırsa sep'inin de imzası kapanır. her sürümün kendine özgü sep bölümü vardır. orada sizin touch id, face id ve apple pay bilgileriniz şifreli bir biçimde tutulur. imzasız sürümün sep'i de imzasız olacağı için shsh alsanız dahi güncel imzalı sürümün sep'i düşmek istediğiniz imzasız sürüm ile uyuşmazsa düşürdüğünüz sürümde touch id, face id ve apple pay çalışmaz.

şu an imzaları açık olan 11.4 sürümünün sep'i, 11.3.x sürümleri ile uyumludur. (ilginç bir şekilde iphone x hariç)

işin kötü yanı şu ki, shsh ile sürüm düşürme işlemi için kernel (işletim sistemi çekirdeği) okuma/yazma iznine (jailbreak) sahip olmanız gerekiyor. (tfp0 : task for pid 0) yani 0 numaralı process id, yani işletim sisteminin çekirdeği yani kernele erişim izni alırsanız, telefonunuzun sürüm yükseltme/düşürme işleminde ürettiği apnonce değerini kernel üzerinden sabit olarak ayarlamanız gerekiyor. apnonce değerini shsh dosyanızın içerisindeki generator adlı değere ayarlarsanız shsh'ınızla eşleştiği için sürüm düşürme işlemleri başlayacaktır. aksi taktirde sürüm düşürme işlemi başlamaz. telefon rastgele apnonce değeri üretir.

shsh almak için:https://tsssaver.1conan.com

Alıntıları Göster
    Ellerinize sağlık hocam pek bilgim olmadığından kafam karıştı biraz. Şimdi ben iphone 8 plus a shsh kaydı alabilir miyim. Alabilirsem touch ıd vs çalışmaz mı kısa bir özet geçseniz. Hiç bir bilgisi olmayan birinin anlayacağı şekilde anlatırsan sevinirim ☺️

• quote:

Orijinalden alıntı: ranegade95

Ellerinize sağlık hocam pek bilgim olmadığından kafam karıştı biraz. Şimdi ben iphone 8 plus a shsh kaydı alabilir miyim. Alabilirsem touch ıd vs çalışmaz mı kısa bir özet geçseniz. Hiç bir bilgisi olmayan birinin anlayacağı şekilde anlatırsan sevinirim ☺️

Alıntıları Göster
    alabilirsiniz ama şu an imzalı sürümlerin shsh alabilirsiniz. o da 11.3.1 ve 11.4 olarak görünüyor.

11.4 imzaları kapanmadığı sürece 11.3.x sürümlerinden birine döndüğünüzde touch id çalışır. diğer eski sürümlerde çalışmaz.

shsh almak içinhttps://tsssaver.1conan.com sitesinde hex bölümüne itunes'ten aldığınız ecid değerini ve aşağıdaki bölümden iphone modelinizi girip submit'e tıklayın. shsh uzantılı dosyalarınızı sürümlere ayrılmış şekilde verecek. onları saklayın bir gün lazım olabilir :)

• alicans35 kullanıcısına yanıt
    Son olarak şöyle sorayım 11.3.1 in shsh kaydını aldım imzalar kapandı sonra ben aldığım kayıttan sürüm düşürdüm touch ıd çalışıcak mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ranegade95

Son olarak şöyle sorayım 11.3.1 in shsh kaydını aldım imzalar kapandı sonra ben aldığım kayıttan sürüm düşürdüm touch ıd çalışıcak mı ?
    11.4.x sürümlerinden biri imzalı olduğu sürece shsh kaydı ile 11.3.1'e (imzaları kapalı olsa dahi) sürüm yükseltme/aynı sürümü tekrar yükleme işleminde touch id çalışır.

sürüm düşürme/yükseltme/aynı sürümü tekrar yükleme işlemi için jailbreak gerekiyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 7 Haziran 2018; 0:31:19 >
  • alicans35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum ellerinize sağlık

• engnavci kullanıcısına yanıt
    https://cdn.unlockboot.com/wp-content/uploads/2017/07/NOOTA.mobileconfig

Safari den linke tıklayıp yükleyebiliriniz

• Selfroot kullanıcısına yanıt
    Bunu yukleme amaci nedir ben uzak kaldim

Shsh almaya gerek varmi bunu yapmadan yada yaptiktan sonra

Jb yaparken bu link engel olurmu

• cogman kullanıcısına yanıt
    Telefon güncelleme almıyor bunu yükleyince 11.3.1 de sabit kalmak için yüklemek gerekiyor 11.4 çıktı telefon otomatik olarak yüklemesin diye

• 
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.