Şimdi Ara

Jaguar XF neden fazla satılmıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
9.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Pahalı ve pek bilinmiyor bir arkadaşım ilk çıktığında f-pace aldı ve gayet memnun hem sayıca az hemde çok dikkat çekiyor..
  • Jaguarı Volvo ile kıyaslamak bence pek doğru değil.

Jaguar evet gösterişli ama Fiyatına göre kesinlikle çok kaliteli değil.

Ama Volvo tam tersi.Fiyatına göre en fazla kaliteyi Volvo sunar.Volvo S60'ın standart deri döşemesi Bir üst sınıf E Serisi ve 5 Serisinden bile daha kalitelidir.

Jaguar açıkcası bende almazdım.Fiyat/fayda olarak iyi bulmuyorum.

Ama Bir Volvo'yu kesinlikle alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lag3

Jaguar 2011 benzınlı 3.0 V6 motor bır arcımız vardı cok dengelı kalıtelı ama yakıtı ıle basedemeyıp Prıns VSI ıı TAktık araca 80 bını geckın bır km yAPTIK ama tüpçüler orasını arızalı burasını bımnemne taktı aracın derken gaza bazıyorsun resmen bır patlama pat dıyeve yedek parçaları borusana daha gecmemıs ve bır ayna bır at bır devırdaım bır ay bekledik araba o donmelerı evın onunde sus olarak duruyoordu en sonunda babama acil bu aracı satalım dedım galeriye koyduk galerıcı bızım araçla ılgılenmedı ve bır sene sonra sattık aracı ...

Lpg takılır mı yahu o araca. İş almışsınız başınıza. Çok zarar etmişsinizdir.
  • bu aracın 190-200 bine sıfır satıldığı günleri bilirim. O zamanlar bile çok tercih edilmeyen bu aracın bu saaten sonra işi zordur.
  • jaguar surekli radarimda olan bir aractir.

güncel XJ'ye bir gün mutlaka sahip olmak istiyorum. XE'yi de 3 ve C serisine gore cok cok begenmistim, bir segment ustte hissettiriyordu malzemesi vs. olarak. gerci cok sevdigim ve guvendigim bir arkadasim abartiyorsun dedi ama bilmiyorum.

XF ise tam tersi, kesinlikle parasını ve segmentini haketmiyor. jaguar xe ve xj'de boyle bir is cikarmisken xf'i bu kadar berbat etmeyi nasil basardi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

bu aracın 190-200 bine sıfır satıldığı günleri bilirim. O zamanlar bile çok tercih edilmeyen bu aracın bu saaten sonra işi zordur.

katılıyorum
  • BMW-Mercedes Jaguar'dan her segmentte üstün falan gibi bir şeyler okudum. Jaguar'ın prestiji, ünü, duruşu BMW-Mercedes'in içinden geçer. "Jaguar'ım var" dediğiniz anda, bazı şeyler anlamsızlaşıyor. Jaguar alanların da beklediği şey bu zaten, saf prestij.
  • Jaguarı gereksiz kötüleyenler olmuş, BMW ve Mercedesten iyi değil demişler ama kendi rakibine göre kıyaslarsanız. BMW 5.20'den daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D8BE708E -- 9 Aralık 2017; 17:13:21 >
  • Saudi Arabistanda 35 sene evvel çalıştığım senelerde o açık alanda sergilenen devasa galerilerde 100 bin km yapmış 4-5 yaşında V12 Jaguar, Aston Martin hatta Ferrari Lamborghini gibi arabaları 5-10 bin dolar arasında alabilirdiniz.Aynı yaşta Mercedes ve Porsche gibi alman spor arabaları ise ilk fiyatları daha ucuz olmasına rağmen ikinci elleri daha pahalı idi.Zira İngiliz ve İtalyan arabaları Saudi Arabista'ın sıcak ve tozlu iklimine uygun değillerdi ve tamir problemleri vardı. O dönemdeki Rolls-Royce larda ciddi tamir sorunu vardı ve firmanında imajı belki el işçiliği olarak en üst düzeyde idi ama kullanırken çıkardığı sorunlar sebebi ile kötü şöhreti vardı.

Sanırım Jaguarın malzeme kalitesi ve tasarımı güzel ama mühendisliği ve tamir-bakım kolaylığı bir Alman arabası seviyesinde değil. Bunun için de zaten Hindistan'ın Tata firması satın aldı ve sadece meraklıları satın alıyor.
  • Jaguar daha az satılıyor çünkü bahsettiğin araçlara rakip olacak seviyede araçları yok.
  • Kat kat nasil iyi arac oluyor.

Dusuk motor hacmi olmayinca ve servisi yaygin olmayinca normal olarak kimse talep gostermiyor bu araclara.

Bir RR degulki bunlar,o kadar abartmayin.Mondeo sasisini kullana kullana ,sorun cikara cikara kendini piyasadan sildi bir cok marka.
  • Jaguar sorunlu bi araba degil ki. Araç tamir bakim sorunu olsun tanidigimda XF var ya gibi araç kaç sene oldu yok sorunu
  • Jaguar ne kadar satiyorki xf az satılmış olsun?
  • çünkü süper zeki Jaguar distribütörlüğünü Ortaklar'dan alıp Borusan'a verdi.

Borusan'da aynı fiyata BMW ve Jaguar satıp fiyat kırmaktansa Jaguar'ı daha yüksek fiyattan satıyor.

Böylece kimse Jaguar almıyor, gidip BMW tercih ediyor.

10-12 sene önce orta yaşlı olanlar bilir X-type 2.0 dizel motorla piyasaya girdiğinde çok iyi satmıştı. Çünkü Ortaklar aracın fiyatını rekabetçi tutmuştu.

Ortaklarda kalsa idi bence çok daha yüksek satış adetlerini görürdü Jaguar. Kendi ayaklarına sıktılar.

Örneğin 3.20d ile XE 2.0d başlangıç paketleri Almanyada kafa kafaya hatta 3.20d 1.000 Euro daha pahalı. Peki Türkiyede nasıl derseniz XE 55bin tl daha pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 10 Aralık 2017; 19:33:7 >
  • Jaguar kullanmadim bilmiyorum ama genellikle forumun otomobil bölümünde az bilinen/ kullanılan araçlara karşı bi sempati var, bu da sanırım adim basi mercedes, bmw ye denk gelinmesinden kaynaklaniyor.

Bir de forumda hic jaguar konusu olmadığından nasil sorunlari vardir nedir ne degildir bilinmiyor, belki birçok kişi alip kullansa f/p açısından kötü oldugu veya kronik sorunlari oldugu yazılıp çizilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: self.uskuc

Jaguar kullanmadim bilmiyorum ama genellikle forumun otomobil bölümünde az bilinen/ kullanılan araçlara karşı bi sempati var, bu da sanırım adim basi mercedes, bmw ye denk gelinmesinden kaynaklaniyor.

Bir de forumda hic jaguar konusu olmadığından nasil sorunlari vardir nedir ne degildir bilinmiyor, belki birçok kişi alip kullansa f/p açısından kötü oldugu veya kronik sorunlari oldugu yazılıp çizilecek

Hocam onun etkisi de var ama bana açıkçası BMW 320 veya 520 den çok daha hoş geliyor. Tabii 740 veya X5 X6 sollar Jaguar. Mercedes ise E serisine lafımız yok ancak c serisi mercedeslerden iyidir
  • Kat kat iyi derken kime göre neye göre? Sahip olduğu teknolojiler BMW ve Mercedes'in gerisinde. Tasarım olarak diyorsan göreceli bir mesele o da.

XF'in tutulmamasının nedenleri:

1) İkinci eli yok denecek kadar az. Aracı alanlar satarken elinde kalmasından ya da çok değer kaybetmesinden çekindikleri için bulaşmıyor. Bu aracı alanlar için çok mu önemli diyecek vardır ama işin aslı öyle değil. Satarken daha fazla para kazanabileceği modelleri tercih ediyor. Zenginler bile!

2) Malzeme kalitesi rakiplerinden iyi değil. Özellikle iç mekan tasarımında eski moda kalmış.

3) Rakiplerinin teknolojisinin gerisinde. Uzaktan kumandalı park yok. Command ya da iDrive arayüzü çok daha başarılı. Otonom sürüş opsiyonuna sahip değil.

Bu listeyi biraz daha uzatmak mümkün. Kısacası XF sınıfının en iyi aracı değil. Tasarımını ben de beğensem de günün sonunda rakiplerden daha azını vadediyor XF.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

çünkü süper zeki Jaguar distribütörlüğünü Ortaklar'dan alıp Borusan'a verdi.

Borusan'da aynı fiyata BMW ve Jaguar satıp fiyat kırmaktansa Jaguar'ı daha yüksek fiyattan satıyor.

10-12 sene önce orta yaşlı olanlar bilir X-type 2.0 dizel motorla piyasaya girdiğinde çok iyi satmıştı. Çünkü Ortaklar aracın fiyatını rekabetçi tutmuştu.

Ortaklarda kalsa idi bence çok daha yüksek satış adetlerini görürdü Jaguar. Kendi ayaklarına sıktılar.

Örneğin 3.20d ile XE 2.0d başlangıç paketleri Almanyada kafa kafaya hatta 3.20d 1.000 Euro daha pahalı. Peki Türkiyede nasıl derseniz XE 55bin tl daha pahalı

başlangıç paketi xe 20 bin daha fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: -KeepCalm-7

Jaguar ne kadar satiyorki xf az satılmış olsun?

Sorun o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironist

quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

çünkü süper zeki Jaguar distribütörlüğünü Ortaklar'dan alıp Borusan'a verdi.

başlangıç paketi xe 20 bin daha fazla.

20 bin pahalı olan XE Manuel vitesli

ben elma elma karşılaştırma olsun diye ikisininde 2.0 dizel otomatik olanın fiyatını karşılaştırdım adil olsun diye.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.