Şimdi Ara

Izmirde ev al sat yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    izmirde yaşıyorum farklı bir şehirdeki daireyi satıp burada al sat yapmayı düşünüyoruz. 150 civarına uygun fiyatlı bir yer denk getirip en fazla 10-15000 gibi tadilatla bir miktar kar koyup satmayı düşünüyorum. işim uygun olduğundan boş vakit sıkıntım da yok. oradan gelen paraya dokunmayıp sermaye arttırmak, daha sonra düzgün yerlerde düzgün müteahitlerden temelden daire almak daha sonra bittiğinde orayı satıp edilen karla gene aynı şekilde tamamını güzel bir yere temelden girmek şeklinde devam etmek.

şöyle söyleyeyim, oturduğumuz evi almak için geldiğimizde dairelerin teslimine bir kaç ay vardı. mütahidin verdiği ilk teklif 255,000tl idi almadık aradan 7-8 ay geçti 285,000e(ancak verdiğimiz arabayı 200km kullanılmış olarak 15.000 tl ucuza geri aldık aldık, o yüzden 270.000tl denebilir). biz aldıktan 8-9 ay sonra alt katımız 330,000den gitti.
    aynı yerden mütehat tanıdığım bir arkadaşıma temelden 200.000tlye teklif etmişti. arkadaş yeni ev aldığından girmedi.
    misal benim ev alalı 1,5yıl olacak totalde 60.000e yakın üzerine koydu. temelden girsek 3 yılda 130,000tl. yaklaşık senede 45.000 tl gibi bir rakam. gayet güzel. ayda 4.000 tl kiradaymış gibi.

bunları göz önüne alınca olay çok mantıklı ancak oraya gelinceye kadar dediğim gibi al sat yapmak gerekiyor.

al sat olunca da tabi +sı var -si var. genelde bu işi yapanlar memnunlar ama bilemiyorum tabi.

sanırım en büyük sorun da değişen vergi sistemi. artık alış satış arasındaki karın %35 e kadar olan kısmından vergi alınacak. bir de ev alırkenki kdv oranları da arttı.
    bunları da göz önüne alırsak nasıl iştir? tavsiye edilir mi?
    konuyla ilgisi olan, bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Bilgisi olan yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum ne oldu köşeyi döndün mü?
  • Aynen ne oldu parayı vurdun mu
  • Son giriş tarihi: 6 ay önce kesin köşe
  • bende ufak çaplı bi al sat yapayım dedim de hep çakallar üşütü başıma ...Millet çakal olmuş cebinden parayı nasıl alırım diye 40 takla atıyor bizim harcımız değil aga
  • evril kullanıcısına yanıt
    Dayımızın çocukları yokki mermiye kafa atsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: evril

bende ufak çaplı bi al sat yapayım dedim de hep çakallar üşütü başıma ...Millet çakal olmuş cebinden parayı nasıl alırım diye 40 takla atıyor bizim harcımız değil aga

Yaşadıklarını biraz detaylandırabilir misin.
    Tecrübelerinden biz de faydalanabilelim.

• cesur olmak lazım...
  • Hocam bimden su al sat daha kârlı hem de tutmazsa icersin

• quote:

Orijinalden alıntı: evril

bende ufak çaplı bi al sat yapayım dedim de hep çakallar üşütü başıma ...Millet çakal olmuş cebinden parayı nasıl alırım diye 40 takla atıyor bizim harcımız değil aga

Bir ara forumda biri anlatıyordu, aksaray mıydı neydi, neymiş taksiciler filan gelip bizim abimiz alacak sen burayı alamazsın diye çıkışıyorlarmış. Yani şaşırmam, çıkar yüzünden yabanileşen insan evladı çok :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.