Şimdi Ara

İZMİR GAZİEMİR ULASTIRMA OKULU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
106.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen sene bende buradaydım 337. dönem asteğmen öğrenci olarak 3 ay geçirdim.. arkadaşlar izmir falan deyip aldanmayın bu aylarda havası çok çetin tam hastalık havası yağmur ardından bir rüzgar yiyorsunuz bölüğün yarısı grip oluyor.. ona göre dikkatli olun sıkı giyinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizflex

geçen sene bende buradaydım 337. dönem asteğmen öğrenci olarak 3 ay geçirdim.. arkadaşlar izmir falan deyip aldanmayın bu aylarda havası çok çetin tam hastalık havası yağmur ardından bir rüzgar yiyorsunuz bölüğün yarısı grip oluyor.. ona göre dikkatli olun sıkı giyinin.

Uyarın için teşekkürler faydalı bir bilgi bizim için..

Not: Bugün Sülüs'ü'mü aldım..

(SÜR-107) MER-MAN ARÇ.SÜR.ER
    ULŞ.PER.OKL.VE EĞT.MRK.1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB.K.LIĞI

Arızalı'da yazmakta Muhtemelen 3.bölük'e mi düşeceğim, Bilgisi olan cevaplayabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratbekar -- 10 Kasım 2011; 13:36:22 >
  • slm arkadaşlar antalyadan otobüsle nasıl gidilir buraya bilen varsa ayrıntılı anlatabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr87

slm arkadaşlar antalyadan otobüsle nasıl gidilir buraya bilen varsa ayrıntılı anlatabilir mi?

antalyadan gelirsin izmir otogara . otogar bornovada. ordan gaziemir minibüslerine binersin. gaziemir ulaştırmaya gidicem desen seni en yakın yerde indirirler. zaten gaziemir meydanına çok yakın. orada bütün tabelalar gösteriyor zaten. tramvayı alt geçidini geçtikten sonra dümdüz ince bir yol sonunda ulaştırma okulunu görüceksin. hayırlı teskereler diyeyim bende. 13 eylül 2010'da aynı yere acemilik için gitmiştim :))
  • varmı 2012 ağustos gaziemir:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qo0oki

varmı 2012 ağustos gaziemir:)

Allah kurtarsın kardeşim senden önce gittim,gördüm,fethettim.
    Sormak istediğin sorular varsa pm atabilirsin daha geçen hafta oradaydım.
  • Boş zamanım varken size
    ULŞ.PER.OKL.Ve EĞT.MRK.1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB.K.LIĞI Gaziemir/İzmir hakkında bilgi veriyim.
    Şuan dağıtım iznindeyim perşembe günü diyarbakırdaki birliğime katılıcam.

Bu kışla daki kişiler ve olaylar tamamen gerçektir.

İlk olarak otogardan gaziemire ulaştım içimde askere gitmenin hala heyecanı vardı taki kuzenimle nizamiye kapısından ayrılana kadar.Arkama son birkez baktım ve kalbim yerinden çıkacakmış gibi atarken kapıdan içeri girdim.Nizamiye içi o kadar temiz ve güler yüzlü insanla doluydu ki şimdiden ısınmıştım önce bize yapmamız gerekenleri anlattılar sigortalarımız yapıldı sonrasında ziraat bankası kartlarımız dağıtıldı artından kayıt kabule kadar yürüdük ordaki insan kalabalığını görünce biraz korktum açıkçası yüzlerce yeni asker sırada kiminin fotosu çekiliyor kiminin kamufulajları dağıtılıyor o gün hayatımda atmadığım kadar imza attım neden attığımı dahi bilmiyordum hatta sorgulayamıyordum.Geceyarısı biten işlemlerden sonra 12xxx ile başlayan numaralar ayrılsın dendi yani 2.bölük.Sivil ve askeri valizlerimizi alarak ayrıldık.İki kişi geldi bunlar bizim takım ve bölük çavuşlarıymış,bizleri sıraya dizdi ve bitmek bilmeyen yolculuk başladı.Adım attığın yerden man ve mercedes kamyon fırlayan kışladan 1 tanesi bile bizi almadı.Gecenin biryarısı 30kg yakın yük ile yürüdük yarı yolda bizi yemekhaneye soktular biraz sevindim hem açıkmış karnım doyucak hemde üstüne bir sigara içicem diye içeri girdiğimiz de acı gerçek ile karşılaştık.Demir tabaklar ve demir bardaklarla ilk kez orda tanıştım sıraya girdik yemek almak için yemekte buz kesilmiş bezelye ve taştan sert pilav yanınada ekmek tatlısı,aç kalmaktansa yemek daha iyi diye düşündüm ve yemeye başladım işte o anda annemin yemeklerini özlemeye başladım.Sonrasında ağzımda sigara ve sırtımda çanta ile koğuşlar bölgesine vardık şans bu ki kışladaki en uzak nokta bizim koğuşlar bölgesi(eğitim alanı,kantin,yemekhanede dahil).

Sabah kalktık ve ilk kez bot bağladık.İlk üç gün imza atmak ve bölüğe yeni gelicekleri beklemekle geçti bölük pazar gecesi 460 kursiyer ere ulaştı.Pazartesi eğitim başlangıcı eğitim alanı 1.300m yemekhane yaklaşık 500m.Eğitim alanına vardık ve ilk defa bölük komutanını gördük.İlk günler zorlayıcıydı alışmak güçtü.En kötüsü koğuş kalkma zamanlarıydı uyanmak istemezsiniz gözünüzü açmak korkutucu gelir insana ama insan herşeye alışıyor ilk 1 ay yemin töreni için yürüyüş,yanaşık düzen ve selam verme eğitimleri başlar,takım ve mangaları ayırırlar.Artık ayrılmaz 20 kişi seçilir.'2.bölük 2. Takım 6. Manga.'
    Yemin töreni yaklaştıkça heyecan başlar günler geçmek bilmez,gece gündüz bacaklarınızı hissetmeyene kadar yürürsünüz.

• bende bugün aldım sülüsü. 26sında oradayım.
  • çavuş eğitimine düşmediğiniz sürece sorun yoktur. 2. günden sürünmeye başlayabilirsiniz. 3. bölükteydim. sosyete bölüğü olarak geçer. 20. günde anca süründük. çök kalkı çok yaparsınız. 1-2 tane onbaşı hariç alayı iyidir. yemekhane, gazino, kantin, fast food koğuşun dibindedir. ama acemilerin kantine mesai saatleri içinde gitmesi yasaktır. yakalarlarsa hem öperler hem de sizim tertipe kantine gidişi yasaklayabilirler. sadece eğitim alanına gidiş bayır yukarı olduğu için yorar adamı.
  • arkadaşlar usta birliği Gaziemir ulaştırma geldi nasıl bi yerdir?Burada kısa dönem ve sınıfı ulaştırma olanlar ne iş yapıyor?
  • Arkadaşlar 351. dönemden kimse yok mu askerliği gaziemire çıkan bir tek ben miyim yani :)
  • Vay arkadaş 93/2 bir tek ben mi varım GaziEmir :S

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TeXaS_StOrM kullanıcısına yanıt
    S.A hayırlı olsun kardeş.. bende oraya çıktım yalnız bir sorum olacak.edevlet şifremle girdğim zaman sevk bitiş 15 ağustos diyor 3 günüm mü olmuş oluyor
    bir bilgin varmı acaba @TeXaS_StOrM
  • engineer1905 kullanıcısına yanıt
    yalnız değilsin kardeş =)
  • joshholloway41 J kullanıcısına yanıt
    e devlette yazan tarih yanlış sülüsünü almadınmı daha sülüste yazan tarihe göre gidiceksin

benimde e devlette sevk başlangıc 12 agustos sevk bitiş 14 agustos yazıyor sülüste 14 başlangıc 16 bitiş yazıyor

agustos 15 de gaziemirdeyim bende
  • mydonesse M kullanıcısına yanıt
    Yarın kısmetse gidip alıcam..iş yerinede vermem gerekiyor zaten..gitmesi zor gidebilmesi işkence valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: joshholloway41

S.A hayırlı olsun kardeş.. bende oraya çıktım yalnız bir sorum olacak.edevlet şifremle girdğim zaman sevk bitiş 15 ağustos diyor 3 günüm mü olmuş oluyor
    bir bilgin varmı acaba @TeXaS_StOrM

Dostum ben acemiligi bitirdim su an erzurumda usta birligindeyim aklin varsa cavus egitim bolugune secilmemeye bak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    eyvah eyvah..aldıgım silüste araç sürücü er yazıyor..b sınıfı ehliyetım var ama pratigim yok sıkıntı yaşarmıyım..sen bilmiyormuşsun senınle olmaz gibi bir durum mesela
    ..
  • joshholloway41 J kullanıcısına yanıt
    onlar sana herşeyi sıfırdan öğretiyor zaten girişte sizi dağıtacaklar rastgele bölüklere bi önemi yok
    selamın aleykum.yemin törenını yaptım cavus egitim bolumundeyım ve okdarda sıkıntılı ve streslı bır yer degıl..cavuslar onbasılar cok ıyı ınsanlar.boluktekı herkezte aklı basında.. diger bolukler cok sıkıntılı devam kavga ve sıkıntı cıkıyor sanslıym sanırım bıraz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.