Şimdi Ara

İZMİR ÇİĞLİ KYK ÖĞRENCİ YURDUNDA KALANLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
20.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yurtta kalıp da Buca'ya giden var mı? yol ne kadar sürüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailovic -- 3 Ekim 2013; 20:17:07 >
  • ismailovic İ kullanıcısına yanıt
    15 dk yürüyorsun izban için, 45 dk da şirinyere gidip oradan 18 dakikalık bir otobüs yolculuğu. yani 78 dakika sürüyor.
  • Herkese selamlar.

İZMİR Çiğli KYK Erkek Öğrenci yurduna şehir içinden nasıl gidilir? Ben Menemen/Ulukent te oturuyorum ama hiç bilmiyorum nasıl gidileceğini. Balatçıkta olduğunu duydum sadece. Çiğli merkezden nasıl gidileceğini tarif ederseniz minnettar kalırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alyosa -- 5 Aralık 2013; 21:52:42 >
  • Alyosa kullanıcısına yanıt
    Hocam Egekent 1 İZBAN durağından binalar gözüküyor 10 dakika yürüme mesafesi var. Orada inen bir öğrenciye sorarsanız gösterecektir
  • DesBurak kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
  • Konu eskiymiş, balatçıktaki yerden bahsediyoruz sanırım. İnternet hızının kaç mbps oldugunu bilen varmı?
  • P2P kapalı olmasına rağmen dandik bi vpn ile indirme hızı olarak 8-9 MB/s gördüğüm zamanlar olmuştur. Kısacası 100 mbit fiber verdildiğini biliyorum bilen arkadaşlar düzeltsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DesBurak kullanıcısına yanıt
    hocam yurttan memnunmusun acaba
    ben katip çelebide sosyoloji okumayı düşünüyorum da
    acaba yardımcı olurmusun birde yurda ait foto felan varsa paylaşır mısın bi kaç arkadaş anlata anlata bitiremedi yurdu baya iyi felan diyorlar birde ücreti nedir yurdun ?
  • Yaklaşık 6 ayımı o yurtta geçirdim. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde okumama rağmen bana bu yurt çıkmıştı. İlk kaydım sırasında yurt görevlisinin bana "Türk öğrencilerin bloklarında yer kalmadı, seni yabancı öğrencilerin yanına yerleştireceğiz." dediler. Ben de o zamanlar bir tek Afrikalı ve Asyalı arkadaşları yabancı olarak tanıyabildiğim için, "Ya bunlarla nasıl anlaşırım? Dil bilmem, bir şey anlamam." dediğim oldu. Ayrıca okulumla yurdum arasında 1.5 saatlik bir mesafe vardı. Bunu da ayrıca dert ediyordum kendime.

Neyse, kayıt oldum. Evime geldim, eşyalarımı topladım. Ardından İzmir'e tekrar yola çıktım. Bazı işlemlerden geçtikten sonra (parmak izi, evrak tamamlama... gibi) odama geçtim. Odam 10 kişilikti, ama yanlış anlamayın odalar tıpkı ev tipi olarak düzenlenmişti. 4 odası vardı içerde ve 3 tanesi 2 kişilik, 1 tanesi 4 kişilikti. Ben "İşte macera başlıyor." derken bir Mardinli arkadaşla tanıştım. O da bizim yurttaydı ve hatta sonradan 2 Suriyeliyle birlikte 4 kişilik odada kaldık.

Keşke aynı ortam devam etse de benim okulumla mesafe biraz daha az olsaydı diye düşünüyorum bazen. Suriyeli arkadaşlar mükemmel kişilikteydi, Mardinli de bir o kadar mütevaziydi. Her şeyimizi paylaşıyorduk ve çat pat Türkçeyle anlaşıyorduk birbirimizle. Ayrıca Afrikalı arkadaşlar da sizden bizden çok daha iyi Türkçe biliyorlar. Çünkü 3 tane Afrikalı da bizim odadaydı. Aynı bir Türk gibi konuşabiliyorlardı.

Yemekleri, çalışanları bir devlet yurduna göre çok iyi. Ancak şehirleşme olmadığından sosyal hayat da olmuyor maalesef. Karşıyaka 20 dakika. Gidin eğlenin

Ayrıca dil öğrenmek için mükemmel fırsattı benim için. Kendi açımdan iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum.

Saygılar...

• Arkadaşlar merhaba, az önce yurdun yerini tam olarak bulmak için gittim. Ege Üniversitesi metro ile Ege kent arası 40 dakika tren (metro+izban) sürüyor. Ege Üniversitesi metroya binip halka pınarda iniyoruz. Daha sonra 90 dakika ücretsiz ulaşımdan faydalanıp izbana geçiş yapıyoruz. İzbandan ege kent durağında iniyoruz. duraktan çıkınca sağa dönüş yapın. 100 metre yürüme mesafesi sonrası sola dönüyoruz. Dar yoldan devam ediyoruz. Yine 100 metre sonra sağa dönüyoruz. 50 metre ileride mükemmel görünümlü yurt sizi bekler. Yurttan Bornova ya otobüs var mı bilmiyorum. Güvenlik tam olarak bilmediğini söyledi. Ulaşım izban + metro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by_ali07 B kullanıcısına yanıt
    yurdun fiziki yapısı nasıl acaba?
  • ahmetozlu A kullanıcısına yanıt
    yurdun fiziki yapısı mükemmel. yeni bitmiş bir siteyi devlet kiralamış. galiba 4 bloktan oluşuyor. içeri girip görmedik ama daireler yurt odası olmuş. geniş balkonlar var. üst kat dubleks olabilir. güvenlikçi odaların 2-3 kişilik olduğunu söyledi.

simage]https://store.donanimhaber.com/f1/86/f8/f186f8941c140c9af5ab65fa0c539751.jpg[/simage]
     İZMİR ÇİĞLİ KYK ÖĞRENCİ YURDUNDA KALANLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_ali07 -- 7 Eylül 2015; 13:47:16 >

• by_ali07 B kullanıcısına yanıt
    eyvallah kardeş saol
  • Arkadaşlar birkaç sorum olcak
    -Odalarda Wc/Banyo var mı?
    -Odalarda buzdolabı var mı?
    -Lig TV hizmeti var mı?
    -Odaya ketıl su ısıtıcısı getirebiliyor muyuz?
    -Çamaşır yıkama olayı nasıl oluyor?
    -Yemek fişleri tam olarak ne oluyor ve ne kadar ?
    -Yataklar baza mı ranza mı?
    -Odalarda televizyon imkanı var mı?
    -Giriş Çıkış saatleri nasıl ve tolerans tanınıyor mu?
    -Ege Üniversitesine ne kadar uzak?
    -Dolaplar büyük mü?Kilitlemeye gerek var mı?
    -Mümkünse resim atabilir misiniz?
    Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuraksuu -- 8 Eylül 2015; 23:35:05 >
  • Yok mudur koca forum da bilgisi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraksuu

Arkadaşlar birkaç sorum olcak
    -Odalarda Wc/Banyo var mı?
    -Odalarda buzdolabı var mı?
    -Lig TV hizmeti var mı?
    -Odaya ketıl su ısıtıcısı getirebiliyor muyuz?
    -Çamaşır yıkama olayı nasıl oluyor?
    -Yemek fişleri tam olarak ne oluyor ve ne kadar ?
    -Yataklar baza mı ranza mı?
    -Odalarda televizyon imkanı var mı?
    -Giriş Çıkış saatleri nasıl ve tolerans tanınıyor mu?
    -Ege Üniversitesine ne kadar uzak?
    -Dolaplar büyük mü?Kilitlemeye gerek var mı?
    -Mümkünse resim atabilir misiniz?
    Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar.

-4 kişiye 1 banyo düşüyor. Ortak kullanım yani.
    -1 buzdolabı var ( kime yetecek bilemem).
    -kantinde lig tv var diye duydum ama tam emin değilim
    -ketıl konusunda bilgim yok
    -en altta bir çamaşırhane var. Kendin yikayacaklarini oraya götürüp yıkıyorsun.
    -baza
    -odalarda tv yok
    -sana sabah kahvaltı etmen için 2,20 tl lik fiş veriyolar. Sen onunla istediğin yemeği seçebiliyorsun. Akşam da 5 tl lik bi fiş veriyolar. Fiyatı asarsan ek parayı kendi cebinden ödüyosun
    -giriş saati 23:00. Kapıdaki güvenlikle aranı iyi tutarsan bi ihtimal ufak bi esneklik yapabilir.
    -ege Üniversitesine bayağı bayağı uzak. Sırf bu yüzden kaydımı sildiricem. Her gün o yol çekilmez. Hele bir de yoğunluk olduğu zaman hiç çekilmez. Ayakta yolculuk etmenin yorgunluğunun üzerine birde dersi kaldıramam. Hadi onu yaptım bunun bide dönüşü var. Dönersemde evde çalışamam o yorgunlukla.
    -büyükten kastın ne bilmiyorum ama küçük sayılmazlar. İçleri gayet yeterli, geniş yani. Kilitlemeye kesinlikle gerek var. Daire tipi olduğu için aynı yerde 8-10 kişi kalacak. Kimin ne olduğunu bilemezsin. Kalan 10 kişininde iyi, düzgün bireyler olması çok düşük bir ihtimal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Leame kullanıcısına yanıt
    Hocam adamsın beee valla hepsini cevapladın cok saol ege den o kadar uzak mı hakkaten ya metroyla yarım saat falan dıye bılıyodum
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraksuu

Hocam adamsın beee valla hepsini cevapladın cok saol ege den o kadar uzak mı hakkaten ya metroyla yarım saat falan dıye bılıyodum

İlk kez gidiceksen kesin karıştıracaksin. Bak karıştırmaman için bi tavsiye vereyim. Yurt çiğli de diye gözüküyor ama sen egekent istasyonunda in izbandan. Egekentle arada 300-400 metre bi mesafe var. Ben bornovadan metroya bindim, Halkapınar aktarmasinda izban kalabalık oluyor. Doğal olarak yer bulamiyosun ve ayakta gitmek zorunda kalıyorsun. Izban yaklaşık 25-30 dakika sürüyor. Metronun Halkapınara gitmesi de bi on onbeş dakika kadar. Bide senin yurda yürüme mesafenide ekle öyle hesap et.
    Benim az buçuk bi çevrem oldu burda. Yarın öbür gün arkadaşlar hadi çıkıp gezelim dediğinde hazirlanmamla bi saat falan sürecek yanlarına gitmem. E buda benim için büyük sıkıntı.
    Ayrıca ayakta yolculuk yoruyor insanı. Yürümeye razıyım o konuda sıkıntı yok ama tıkış tıkış metroda gitmek sorun oluyor. Ve henüz okulların açılmamış hali bu. Ben çalışacaksam da gezeceksemde zaman benim için önemli.
    İşte bu yüzden bu aralar gidip kaydımı silicem.
    Eğer orda kalacaksan ama servis olayı falan var mı bi sor. Eğer varsa 15-20 liranın lafını yapma bence. Servisle git gel en azından yorgunluk olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• eyvallah hocam da servis 15 20 olsa başım gözüm üstüme ama değildir kesin alışcaz artık ya saolasın kardeşim :)

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Leame kullanıcısına yanıt
    napalım ya cıktı artık hayırlısı okuyalım :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.