Şimdi Ara

Izmir Bornova Jandarma Alay Komutanligi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
70.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende geliyorum bornovaya 81 dogumluyum 22 sinde teslim oluyorum, allah sonumuzu hayir ede :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlad -- 15 Şubat 2010; 13:17:32 >
  • ARKADAŞLAR UMARIM 5. BOLUGE CIKAR COK RAHAT BOLUK BEN 84/3 OLARAK ORDA YAPTIM.HEM MEMLKETİM HEMDE ACEMİ BİRLİĞİM. VALLA BEN MESLEKÇİ AYRILDIM ANKARAYA CIKTI VE BIRSURU ARKADASIMDA ANKARA ISTANBUL ANTALYA ILLERINE DAGILDI EN UZAK DOGUYA GIDEN K.MARASA CIKTI.OYLE BI YER ISTE HEPINIZE HAYIRLI TEZKERELER SIMDIDEN
  • Arkadaşlar bornova süper bir yer. Bende kısa dönem acemiliğimi orada yaptım.. Çarşı iznine çıktığınızda yaşadınız.. Çok güzel vakit geçireceksiniz. Ve 10. alayda eğitimdir sıradır derken çok hızlı zaman geçer arkadaşlar..Yalnız yemekler çok kötü haberiniz olsun

Şimdiden hayırlı olsun hepinize..
  • merhaba dostum bende manavgattan gidicem,83 lüyüm 10. jandarma eğitim tugayına burdan 1 arkadaş daha var birlikte gidiyoruz ismim A.Efe HAYIT inş görüşürüz orda hayırlı tezkereler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efehyt -- 20 Şubat 2010; 16:02:18 >
  • bende geliyorum bornovaya 24 şubatta teslim olcam. Ankaradan Görkem Boyacıoğlu.
  • bende kayseriden geliyorum 24 ünde biniyom arabaya 25inde görüşmek dileğiyle bekle beni bornava :)
  • beim arkadaş da 84/4 olarak acemi birliğini orda geçirdi. 33 gün kaldı, sonra meslekçi seçildi ve antalya manavgat-side- dinlenme tesisine düştü (tam balık Ayhan misali. çok şanslı adamdır kendisi.)
    orası pek doğuya adam göndermiyor diye söylemişti kendisi. çoğu batı anadolu ve trakya'ya çıkıyor. yani rahatsınız
  • kardes ne meslegi yazmis o arkadasin yaa sofor falan mi ?

merak ettim bi yol goster bari :)
  • ARKADASLAR BEN SUAN ORDAN GELIYORUM 5. BOLUKTEN GELDIM ALAYIN EN DISIPLINLI VE EN KALITELI KOMUTANLARI ORDA... EGITIMI FILAN DIGER BOLUKLERE GORE DAHA FAZLA... 6. BOLUK YATIS YERI 7. BOLUK RDM SORUNLU OLANLARIN YERI.. 8. BOLUK KOLAY 9. BOLUK KOLAY 10. BOLUK BIRAZ KOLAY.... 7. BOLUK HARIC DGER BOLUKLER 10. HAFTA SONU FILAMA YARISI YAPAR O ARADA SIKARLAR 5. BOLUKTE EGITIM VE ATIS FILAMASINI BIZ ALDIK... 90/2 LER SAKIN KAPTIRMAYIN OAYARLAR GIDER AYAK PESIN PESIN SOYLIYEYIM... DAGITIMA GELINCE MESLEKCI VE SOFORLERIN %89 DOGUYA DUSUYOR.. GERISDE KIYI KESIMLERE YOLLANIYOR... EGER MESLEKCI VE SOFOR YAZILMAZ 75 GUN SONUNDA DAGITILMAYI BEKERSEN DEGER BENCE... %99 BATIYA DUSER BIZIM 5. BOLUKTEN SADECE 2 KISI DOGUYA CIKTI BIRI VAN BIRI DIYARBAKIR... BEN ANKARAYA DUSTUM... KADROLAR IYI INSANLAR BOLUKLEDE DEVRECILIK YOK YASAK OYARLAR ADAMI... ARADA ISTISNALAR CIKAR AMA... 10. ALAYDA KANTIN OLSUN DUS OLSUN HER GECE 4 6 ARASI DUS OLUR ONUN HARICINDE BELIRLENEN GUNLERDE DUS OLUR YANI HER SORUNUNUZ GIDERILIR.... ACEMILIGI IYI GECIRMEK ISTIYOSAN CABUK KAVRA COOOK CALIS VE HER KESLE ARANI IYI TUT... BASKA KONUDA YARDIMA IHTIYACI OLAN OLURSA YAZARIM ARKADASLAR...

• bizde 0.5 ile eğitim flamasını kaçırmışız 2. olduk eğitim denetiminde, komutanı delirttik atış flaması bizim taburdaydı bu dönem onu baya farkla kaçırdık bize atış flaması aydına giti demişlerdi 25mt mp5lerle atıyorlarmış, onlar galiba 200mt değilmiş
  • arkadaşlar ben bornova izmir bornova ya giden varmı yada askerliğini orda yapan usta birliğinin nerelere çıktığını söyleyen arkadaşlar yazın bizleri bilgilendirin bu konuda
  • arkadaşlar 10.alay gerek egitim gerek spor bakımından cok rahat 5.boluk den geldım bıraz dısıplınlı ama alayda en ıyı boluk orası 6.boluk sosyete 7.boluk rdm 5.bolugun komutanları cok ıyı bılhassa Volkan Uzman ve İsmail uzman on numara adamlardı. Insallah oNun takımına dusersınız dıcem ama Tayınlerı Cıktı Gıdıolar.ßiz Rahattık orada Size Ne solenıosa Onu yapın Sıze 40 sayfalık kıtapcık verıcekler Onu Hemen Ezberleyın.Askerlık Hakkında tarih hakkında bılgınız olsun.Ayriyetten Çarşı İzinlerınız Ona Baglıdır.Yemın torenınden Sonra Yapıcagınız Bırsey Kalmıor Zevklı Egitimler Baslıor Zamanın Nasıl Gectıgını ANlamıorsun.Oglenden Sonra Esofmanlı Cıkıosunuz Spor Yapıosunuz Haftada bi 2400 m kosu war.Buradakı Egıtımler Rahat olur.Sonucta Jandarma'sınız.Ayrıyetten Batı Kıslası'dır DOguya Asker fazla Gondermez.bu sene 2-3 Kısı gıttı doguya 250 kısıden geri Kalanı Batı.Ben İzmir'e Dustum.ßir suru arkadasımda Antalya,mugla,izmir,aydın v.s bunun gibi yerlere dustuler.Genelde Ihtıyac olan yerlere gonderıolar bu tertip batıdır.Otekı tertipler Neresi olur bılemem.meslekcı Olcam dıosanız %60 Doguya dusersınıiz. ßuyuk Derece Asayıs Egıtımı Alırsınız bir kısım Turizm Jandarması olarak ısını Yapar.Yanı Anlıyacagınız rahat bı yer Flama ICın zorlarlar sızı biraz.5.boluge dusersenız atıs flaması ve egıtım flaması bıraktık Onu korucaksınız 90/2 ler ayriyetten amfi de bol bol uyursunuz eve geldım orada uyumayı ozledım :D 90/2 ler allah yardımcınız Olsun COk sıcak bı zamana denk gelıceksınız... Ayriyetten Daha Baslamadan Nereye DUsucez Dıye Dert Etmeyin Baslayın 75 gunu bıtırın :). Batı-dogu Kavramı Yapmayın Orası da bizim Topraklarımız.Arkadaslarımız Gorev alıo Vatani GOrev Sonucta. Allah Turk Askerını Korusun... Saygılarımla arz ederim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmetermis89 -- 13 Mayıs 2010; 0:56:27 >

• yok siz 3. takıma düşün :) 4. TAKIM COK ORDEK YURUYUSU YAPTI BE KANKA :)) HA BU ARADA ISMAIL UZMAN IYDIR AMA SAKIN TERSINE GITEYIN OYAR KAPAK GIBI :)
  • İstikamet yemeyen takım mı wardı.ama su wardı ki 4.takım hep goze batan takımdı.bişe olsa herkes bize yuklenıodu haylazlık wardı ama egitim-spor-atis ta cok ıyıydı bızım takım.cezamızı cekerdık ama en iyisi bizdik.Volkan Ve ismail Komutan Ayrılmaz 2'li Ya Ortam da 10 Numaraydı.Ayrıyetten senın ısım neydı tanıorumdur buyuk olasılık :)
  • arkadaslar 10.jandarma eyıtım a.k.lıgı bornavaya düştüm yanlız geçikmiş yoklama eri heralde 90 na 2 lerden 10 gun önce gidecegim trabzonluyum bu meslek yazmayın ehlıyet almayın yanınıza faln diyosunuzya niye doguya sürüyorlar a q :D varmı 15 05 2010 teslim olan benden baska
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetermis89

arkadaşlar 10.alay gerek egitim gerek spor bakımından cok rahat 5.boluk den geldım bıraz dısıplınlı ama alayda en ıyı boluk orası 6.boluk sosyete 7.boluk rdm 5.bolugun komutanları cok ıyı bılhassa Volkan Uzman ve İsmail uzman on numara adamlardı. Insallah oNun takımına dusersınız dıcem ama Tayınlerı Cıktı Gıdıolar.ßiz Rahattık orada Size Ne solenıosa Onu yapın Sıze 40 sayfalık kıtapcık verıcekler Onu Hemen Ezberleyın.Askerlık Hakkında tarih hakkında bılgınız olsun.Ayriyetten Çarşı İzinlerınız Ona Baglıdır.Yemın torenınden Sonra Yapıcagınız Bırsey Kalmıor Zevklı Egitimler Baslıor Zamanın Nasıl Gectıgını ANlamıorsun.Oglenden Sonra Esofmanlı Cıkıosunuz Spor Yapıosunuz Haftada bi 2400 m kosu war.Buradakı Egıtımler Rahat olur.Sonucta Jandarma'sınız.Ayrıyetten Batı Kıslası'dır DOguya Asker fazla Gondermez.bu sene 2-3 Kısı gıttı doguya 250 kısıden geri Kalanı Batı.Ben İzmir'e Dustum.ßir suru arkadasımda Antalya,mugla,izmir,aydın v.s bunun gibi yerlere dustuler.Genelde Ihtıyac olan yerlere gonderıolar bu tertip batıdır.Otekı tertipler Neresi olur bılemem.meslekcı Olcam dıosanız %60 Doguya dusersınıiz. ßuyuk Derece Asayıs Egıtımı Alırsınız bir kısım Turizm Jandarması olarak ısını Yapar.Yanı Anlıyacagınız rahat bı yer Flama ICın zorlarlar sızı biraz.5.boluge dusersenız atıs flaması ve egıtım flaması bıraktık Onu korucaksınız 90/2 ler ayriyetten amfi de bol bol uyursunuz eve geldım orada uyumayı ozledım :D 90/2 ler allah yardımcınız Olsun COk sıcak bı zamana denk gelıceksınız... Ayriyetten Daha Baslamadan Nereye DUsucez Dıye Dert Etmeyin Baslayın 75 gunu bıtırın :). Batı-dogu Kavramı Yapmayın Orası da bizim Topraklarımız.Arkadaslarımız Gorev alıo Vatani GOrev Sonucta. Allah Turk Askerını Korusun... Saygılarımla arz ederim:)

Hala benim hazırladığım kitapçık mı okutuluyor acaba :) Son 1 ayımı eğitim broşürü hazırlamaya harcamıştım. Bir yerlerine ismimi de gizlemiştim. Fotokopiyle çoğaltıla çoğaltıla silinmiş olabilir. :)

Takım komutanı olarak 9 ay görev yaptım 5. bölükte 2007 de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 13 Mayıs 2010; 23:05:56 >

• Bilmiorum O kitabı cok arastırdım ısıme rastlamadım. Warsa Ali veli Konya Vardır :):):):) kımse ıstemıodu kıtap ezberlemeyı 1 haftada da bıtırdım rahattım o konuda egitim de dırek cıkıo yanı 5.boluk ustune cok dusuo.Dogrusunuda yapıo bence.arkladaslar ustte belırttıgım gıbı dedıgımı yapın rahat edersınız Hele Kıtabı ezberlersenız SIrtınız Yere Gelmez :)
  • hocam ben 90 2 lerden önce gidiyorum yarın teslimim ama pazar teslim olsam bişe olurmu yoklama kaybı mı ne oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetermis89

Bilmiorum O kitabı cok arastırdım ısıme rastlamadım. Warsa Ali veli Konya Vardır :):):):) kımse ıstemıodu kıtap ezberlemeyı 1 haftada da bıtırdım rahattım o konuda egitim de dırek cıkıo yanı 5.boluk ustune cok dusuo.Dogrusunuda yapıo bence.arkladaslar ustte belırttıgım gıbı dedıgımı yapın rahat edersınız Hele Kıtabı ezberlersenız SIrtınız Yere Gelmez :)

Hala aynı kitapsa ufka silüte düşürme konusunda dağın üzerinde kabartma olrak yazar :) Bölük komutanı da farkedip aramıştı sonradan. Hala Abdullah Üsteğmen mi var?

quote:

Orijinalden alıntı: safit

hocam ben 90 2 lerden önce gidiyorum yarın teslimim ama pazar teslim olsam bişe olurmu yoklama kaybı mı ne oluyorum

Geç terhis olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 15 Mayıs 2010; 10:31:13 >

• mrb arkadaşlar bende izmir bornovaya düştüm pazartesi teslim olucam. allah herkeze kolaylık versin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.