Şimdi Ara

İzledikten Sonra Hayata Bakışı Değistirecek Felsefi filmler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Küçük Prens , Guguk Kuşu , Gece Vurgunu , Geçmişin Gölgesinde.

Bu tarz filmler arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi ya da Asla (Bucket List 2007)https://www.imdb.com/title/tt0825232/

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption-1994)https://www.imdb.com/title/tt0111161/

İlk aklıma gelenler
  • A beautiful mind

Blood diamond

The Blind Side

Lion (2016)

Derailed (hiç kimse göründüyü gibi değildir,)

Source Code

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Unsullied

A beautiful mind

Blood diamond

The Blind Side

Lion (2016)

Derailed (hiç kimse göründüyü gibi değildir,)

Source Code
    Blood diamond benim de aklıma gelmişti , Yalanlar Üstüne (Body of Lies-2008) ile birlikte (Hayata bakışını değiştirmez ama ortadoğu ya bakışını değiştirir)

Birde

Başlangıç (Inception-2010) var tabiki (Filmle beraber bir "Inception lama" modası başladı. Birçok genç "Inception" yapmak için rüyaya yattı :) Ben okadar aşırı etkileyici bulmasam da çok iyi filmdir.

Üç film de DiCaprio filmi oldu ama neyapalım.
  • Lord of War

War Dogs

Three Kings

American Made

Şu 4 filmi mutlaka izle özellikle ilk üçü efsane.

Gran Torino

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortacag savas filmleri mi hocam bunlar bakmadim.ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer izledikten sonra gerçekten hayatını değiştirecek birşeyler arıyorsan Küçük bir tavsiye ; Film leri bırak belgesel izle...Mesela

Şişir Beni (Super Size me-2004)
    Tıka Basa (Feed Up-2014)
    Yuva (Home-2009)
    Şeker Kaplı (Orijinal ismini ve yılını bulamadım)
    Bowling for Columbine-2002
    Şimdi Nereyi İşgal Edelim? (Where To Invade Next-2015)

Aklıma ilk gelenler. Üstelik Youtube dan bedava seyredebilirsiniz çoğunu.
  • Wild Tales (2014) kesin izlemelisiniz. Bunun dışında;

SİYAH BEYAZ
    -Witness for the Prosecution (1957)
    -12 Angry Men (1957)
    -Bicycle Thieves (1948)

RENKLİ
    -The Lives of Others (2006)
    -Incendies (2010)
    -Room (2015)
    -Prisoners (2013)
    -12 Years a Slave (2013)
    -The Hunt (Jagten) (2012)
  • Ölü Ozanlar Derneği .
  • quote:

Orijinalden alıntı: arghh

Eğer izledikten sonra gerçekten hayatını değiştirecek birşeyler arıyorsan Küçük bir tavsiye ; Film leri bırak belgesel izle...Mesela

Şişir Beni (Super Size me-2004)
    Tıka Basa (Feed Up-2014)
    Yuva (Home-2009)
    Şeker Kaplı (Orijinal ismini ve yılını bulamadım)
    Bowling for Columbine-2002
    Şimdi Nereyi İşgal Edelim? (Where To Invade Next-2015)

Aklıma ilk gelenler. Üstelik Youtube dan bedava seyredebilirsiniz çoğunu.
    teşekkürler, yararlı öneriler olmuş.
  • Zamana karşı

Temple Grandin

matrix

3 İdiots

gözü tamamen kapalı

pk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dubbed -- 28 Nisan 2018; 22:4:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seza

teşekkürler, yararlı öneriler olmuş.

Alıntıları Göster
    Birşey değil. İnsanlar okuyunca dalga geçtiğimi zannedebilir , "Film önerisi istemiş , adam belgesel önermiş" diye. Ancak hiç birinin macera filminden eksiği yok , hatta fazlası var. FastFood lobilerinin , şeker lobilerinin , silah lobilerinin , hazır gıda lobilerinin çevirdikleri entrikalar değme macera filmlerine taş çıkartır. İsmini hatırlamadığım birkaç belgesel daha var TRT belgesel kanalında zaman zaman oynayan. Üzerimizde nekadar korkunç oyunların oynandığını görünce insanın tüyleri diken diken oluyor. Üstelik hiçbiri Film , yani "hayal ürünü" değil. Hepsi gerçek.

• quote:

Birşey değil. İnsanlar okuyunca dalga geçtiğimi zannedebilir , "Film önerisi istemiş , adam belgesel önermiş" diye. Ancak hiç birinin macera filminden eksiği yok , hatta fazlası var. FastFood lobilerinin , şeker lobilerinin , silah lobilerinin , hazır gıda lobilerinin çevirdikleri entrikalar değme macera filmlerine taş çıkartır. İsmini hatırlamadığım birkaç belgesel daha var TRT belgesel kanalında zaman zaman oynayan. Üzerimizde nekadar korkunç oyunların oynandığını görünce insanın tüyleri diken diken oluyor. Üstelik hiçbiri Film , yani "hayal ürünü" değil. Hepsi gerçek.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum. Önerdiklerinizden birkaçını biliyordum, diğerlerini de müsait olunca çerez niyetine izleyeceğim. En azından yeni bir şeyler öğrenmiş oluruz.

• quote:

Alıntıları Göster
    Yiyecekler dışında bildiğiniz iyi belgeseller var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 29 Nisan 2018; 23:39:29 >

• Çok sayıda iyi belgesel var. Genelde youtube dan seyrediyorum. Ancak "hayata bakışı değiştirecek" deyince bu etkiyi yapabilecek aklıma gelen belgeselleri saydım.

Bunların yanındda aklıma gelen belli başlı birkaçtanesi ;

"Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi" serisi var
    "Zaman Makinası" serisi var. Bana kalırsa en iyi Türk yapımı belgesel serisidir.
    Birde kore yapımı belgesel vardı (adını bulamadım bulunca yazarım) 90 küsür yaşında bir çiftin son 18 ayını anlatan. Korkudan tamamını seyredemedim. Ağlarım diye.

Aklıma geldikçe yazarım.

Buldum ; "O Nehri Geçme Aşkım" (My Love Don't Cross The River-2013) Bu arada bu belgesel hakkında yeni öğrendiğim birkaç bilgi ; IMDB den 7.8 , Rotten Tomatoes dan %84 , Sinamalar.com dan 9.5 almış. 34.3 milyon dolar hasılat yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghh -- 30 Nisan 2018; 0:40:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.