Şimdi Ara

İYTE Hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar İYTE yani İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü hakkında ne düsünüyorsunuz? Elektronik ve Haberleşme veya Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum da.

Edit : Arkadaşlar bilgisayar ve elektronik haberlesme hakkında da fikri olanlar yorum yaparsa sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalTuRK -- 2 Temmuz 2016; 0:06:17 >

• uppppp
  • Ortalama üstü bir uni bence.Puana aldanmamak lazim.Profundan ders programina sosyal olanaklardan mezunlara herseye bakmak lazim.Onlara bakınca oldugu siralamanin ustunu hakediyor denilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Techno

Ortalama üstü bir uni bence.Puana aldanmamak lazim.Profundan ders programina sosyal olanaklardan mezunlara herseye bakmak lazim.Onlara bakınca oldugu siralamanin ustunu hakediyor denilebilir.

ben de aynı düşüncedeydim hocam ama çok az kişi biliyor ya iş bulmada sıkıntı olur mu diye düsündüm :D
  • İstanbul yakınlarındaysan gyte İzmir yakınlarındaysan iyte tercih edebileceğin en iyi mühendisliklerin olduğu enst.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş bulmada sıkıntı yok diye duydum ben. Arkadaşımın babası muhendis. O okuldan alıyorlarmış hep, iyiymiş yani

• Teşekkür ederim arkadaşlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalTuRK

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Techno

Ortalama üstü bir uni bence.Puana aldanmamak lazim.Profundan ders programina sosyal olanaklardan mezunlara herseye bakmak lazim.Onlara bakınca oldugu siralamanin ustunu hakediyor denilebilir.

ben de aynı düşüncedeydim hocam ama çok az kişi biliyor ya iş bulmada sıkıntı olur mu diye düsündüm :D

Hocam onun icin linkedin e bakmak lazim.Ankarada savunma sanayide calismak icin odtu hacettepe mezunu olman gerekiyor mesela.Istanbula gidince bogazici itu koc sabanci ortaya cikiyor.Her dalin kendince uni portfoyu var.Onun disina cikmiyorlar genelde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite içinde tüm olanakları çok iyi özel üniversite kıvamında 30 - 40 kişilik sınıfları yemekleri güzelmiş baya. Barınma sıkıntısı çekmezsin. Üniversiteye 10 dakikalık 2 kişilik villalar( dayalı döşeli) 600 TL. İngilizce eğitimi çok kaliteli ve derslerde türkçe çeviri yokmuş (itüde vs var ondan dedim ) Vizeleri finalleri 1 ay falan sürüyormuş ve bu ömründen ömür alabilirmiş ancak teknokenti vs işe atılmanda çok yardımcı oluyormuş. Ben kendim gitmiyorum ama giden arkadaşlarımdan duyduğum bunlar bi arkadaşım EHM okuyor bu sene birinci sınıfa geçti Dediğine göre EHM 3. sınıfa geçen bir öğrenci teknokentte bir şirket kurmuş ve aylık 50 Bin TL kazanıyormuş. Vestel ve arçelikte çalışma imkanı %100 e yakın. Söylediğne göre mezun olanlar 4.500 TL ile başlıyorlarmış ( haberleşme için bu). Bu arada üniversitenin yeri çok bu sene hep mangaldır rakı balıktır deniz keyfidir hayatlarını yaşadılar. Urlaya çeşmeye karaburuna çok yakın 15er dakika. Ama izmire geliyorum diye gelme çünkü pek izmirde değil çeşme otoyolunda deniz kenarına kurulmuş devasa bi üniversiteyle karşılaşıcaksın.

• Dr.Techno kullanıcısına yanıt
    Linkedin kullanmayı bilmiyorum hocam biraz bahseder misiniz tam nereye bakıcam
  • AnıllGüder A kullanıcısına yanıt
    Hocam evet haklısınız ama benim sıralama EHM yi tutmayabilir. EHM gelmeyip BM gelirse ona gidicem heralde onda da bu 4.500 olayı felan aynı mıdır acaba? Bir de şey ben işsiz kalmaktan korkuyorum malum ülkemizde mühendislik pek revaşta değil ( Tıp Hukuk ve Diş vs gibi ). Bu yüzden kafamda deli deli sorular hep.
    efsaneler efsaneler efsaneler dağın basında kurulmuş bir üniversite yanında deniz olmasa cekilecek üni değil eğitimine laf yok ,bulunduğu sıralamada en iyisi diyebilirim devlet olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurlu Bir Adam

efsaneler efsaneler efsaneler dağın basında kurulmuş bir üniversite yanında deniz olmasa cekilecek üni değil eğitimine laf yok ,bulunduğu sıralamada en iyisi diyebilirim devlet olarak

Hocam kesinlikle ben yerina dağın başında oluşuna felan pek bakmıyorum sonuçta iyi yerlere gelmek istiyorsak gezmekten tozmaktan biraz uzak olmak lazım. O yüzden mekan pek önemli değil. Önemli olan akademik başarı mezuniyet sonrası egitimi vs vs. Bu konular hakkında fikir sahibiyseniz paylaşır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalTuRK

quote:

Orijinalden alıntı: Onurlu Bir Adam

Hocam kesinlikle ben yerina dağın başında oluşuna felan pek bakmıyorum sonuçta iyi yerlere gelmek istiyorsak gezmekten tozmaktan biraz uzak olmak lazım. O yüzden mekan pek önemli değil. Önemli olan akademik başarı mezuniyet sonrası egitimi vs vs. Bu konular hakkında fikir sahibiyseniz paylaşır mısınız ?

senin gibi düşünüyorum bende fakat çok fazla izole edilmiş olması biraz hoşuma gitmiyor o kadar urlanın sanıyorum biraz dışında.Eğitim konusunda dediğim gibi sağlamdır zorlar pek bilinmez ülkede iyte dersin o ne derler amacın calısmak gelişmekse iyte kesnlikle iyi tercih

• Onurlu Bir Adam kullanıcısına yanıt
    Tamamdir kardesim tesekkur ederim inşaAllah siralamam tutar da giderim

• MetalTuRK M kullanıcısına yanıt
    Hocam bilemicem ama ondada vardır kazanan 4.500 olmayabilir çünkü haberleşme mühendisliği türkiyede itü ingilizceden sonra direk burası tercih ediliyor. Ondan bu fiyatlar söz konusu bilgisayarda durum nasıl bilemiyorum ama İyte Bilgisayarda okuyup sitoplazma.com gibi şirketler kurup parayı kırmış insanlar var teknopark sayesinde. Ve vestelin çok büyük desteği var iytede. 5 yıl boyunca ssosyal yaşantın üniversitede kurduğun ortamın olur haftada bi kere alsancağa falan gidebilirsin yoğunluktan sonra neden bu yere geldim hiç gecelere akamıyorum deme çünkü teoik olarak yunanistan izmirden daha yakın üniye :D Ama şunda emin olabilirsiniz iytede normal eğitim sisteminin biraz dışına çıkılıyor. seni inavasyon yapmayada zorluyorlar yani kendinde bişeyler geliştirebiliyosun.
    Hocam valla oyleyse su an bana kalan tek sey dua etmek :D inşaAllah tutar EHM de kafam rahat olur hocam ya ortalama obp ile birlikte mf4 450 gibi geliyor inşaAllah ilk 28k ya girerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalTuRK -- 2 Temmuz 2016; 20:56:57 >
  • sektöre olan yakınlığını göz önüne alarak gtü bm yide tercih edebilirsiniz
  • hocamiyte ege deu
    aralarında iyte daha iyyi olduğu duydum lakin bazıalrı egeyi çok övüyor
    egenin yeri çok iyi
  • esra rengsiz kullanıcısına yanıt
    ege ile iyteyi karşılaştırmak yanlış olmaz mı ? izmir yakınlarını geçtim ben rizedeyim ege yazıcam başa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.