Şimdi Ara

ivy bridge beklenmelimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • upgrade yapmayı düşünüyorum imzamdaki sistemde.aklımda 2500k+msi z68gd65g3+2x4gb 1600mhz cl9 alayımmı yoksa ivy bridge beklemek mi daha doğru olur?
    bu arada kullanım amacı genel ve üç pc bileşeni için en fazla 1000 tl vermeyi düşünüyorum.

• 2012 baharında çıkması lazım ivy bridge'in. Çok aceleniz yoksa bence de bekleyin.
  • 2 ay kalmış Nisan'da geliyor beklemeni öneririm. 2500K ya denk olan Ivy Bridge 2500K dan az pahalı olabilir. 430 a alınabiliyor 2500K şu an Vatan indirimiyle. O da 500 Lira falan olabilir yani.

En kötü 50-10 daha eklersin 1000 in üzerine yine alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Şubat 2012; 22:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

2012 baharında çıkması lazım ivy bridge'in. Çok aceleniz yoksa bence de bekleyin.

2012 yazını bulur sanırım hem tr piyasasında yaygınlaşması hem de olası revizyon güncellemeleriyle.neyse bir iki ay daha bekleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gforce2mx

quote:

2012 baharında çıkması lazım ivy bridge'in. Çok aceleniz yoksa bence de bekleyin.

2012 yazını bulur sanırım hem tr piyasasında yaygınlaşması hem de olası revizyon güncellemeleriyle.neyse bir iki ay daha bekleyeyim.

Umarım revizyon güncellemesi olmaz. Ama şundan eminim ki, Lansam'dan en geç 2 hafta sonra TR piyasasına girer.

LGA 2011 İşlemci'leri hatırlayan varsa Lansman gününden sonra TR Piyasasına girmişti. Hatta ilk Teknobiyotik getirmişti. INTEL o konuda AMD'nin önünde. Bulldozer ne kadar sonra geldi biliyorsunuz

• Sonuçta yeni teknoloji ile gelecek bir işlemci ailesi. 22nm ve 3D transistör tasarımı var. Oyunlarda ki başarımı sandy bridge'e göre çok fazla olmaz, çünkü yüksek ayarlarda olay ekran kartına bakar.

Ancak daha az güç tüketerek ve az ısınarak SB den daha iyi performans verir. IGP si daha güçlü olur. OC potansiyeli yine SB gibi iyi olur.

2-3 ay süre zarfında çıkacaksa bu süre beklenmeli. O ara NVidia kartlarda çıkabilir yaygınlaşabilir. ATI gibi...
  • Çıkar çıkmaz alınmaz bence sorunu felan olabilir ileride yeni revizyonlarla duzeltirler beklemek lazım diye düşünüyorum
  • quote:

Sonuçta yeni teknoloji ile gelecek bir işlemci ailesi. 22nm ve 3D transistör tasarımı var. Oyunlarda ki başarımı sandy bridge'e göre çok fazla olmaz, çünkü yüksek ayarlarda olay ekran kartına bakar.

Ancak daha az güç tüketerek ve az ısınarak SB den daha iyi performans verir. IGP si daha güçlü olur. OC potansiyeli yine SB gibi iyi olur.

2-3 ay süre zarfında çıkacaksa bu süre beklenmeli. O ara NVidia kartlarda çıkabilir yaygınlaşabilir. ATI gibi...

Katiliyorum yine yuksek ayarlarda yuku daha cok gpu cekecektir.Bence oc olarak hayal kirikogi olmaz ve performans olarak cok muthis bir artis beklemeyin bence oyun konusunda obur alanlarda olabilir cunku gpuya o kadar yuk binmeyecektir ornek bir render yaptiginizda oyundan sonuclar cok farkli olacaktir herkeisn bildigi gibi.Acelen varsa i5 iyi ama beklrsen biraz daha bekle revizyonda olabilir hemen alma pisman olursun.

• usb 3.0 ve sata 3'e doğal destek verecekse(z77 chipset) uzunca süre sistem değişikliğine gitmeyeceğimden beklemem faydama olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

Çıkar çıkmaz alınmaz bence sorunu felan olabilir ileride yeni revizyonlarla duzeltirler beklemek lazım diye düşünüyorum

ivy bridge, sandy bridge tabanlı. sadece daha iyi nanometre teknolojilisi. daha doğrusu "daha iyi sandy bridgeler". aynı zamanda doğal sata 3, usb 3 desteği de olacak. sandy bridge'ler de hala piyasada olacağı için seçeneği arttıracak. bu da fiyatlara etki edebilir.
  • İntel zaten zırt pırt değiştiriyor :) almışken en son çıkanını al bence . Zaten uzun süre degistirmeyecekmişsin
  • Beklemek lazım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

Çıkar çıkmaz alınmaz bence sorunu felan olabilir ileride yeni revizyonlarla duzeltirler beklemek lazım diye düşünüyorum

ivy bridge, sandy bridge tabanlı. sadece daha iyi nanometre teknolojilisi. daha doğrusu "daha iyi sandy bridgeler". aynı zamanda doğal sata 3, usb 3 desteği de olacak. sandy bridge'ler de hala piyasada olacağı için seçeneği arttıracak. bu da fiyatlara etki edebilir.

sata usb 3 dogal destek muhabbetinin farki varmidirki. Bizim anakartlar destekliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

sata usb 3 dogal destek muhabbetinin farki varmidirki. Bizim anakartlar destekliyor

daha performanslı olması muhtemeldir. ama destekliyorsa destekliyordur. birinin kontrolcüsü işlemcinin içinde birininki anakartın üstünde. o kadar büyütmeye gerek yok.

• arkadaslar ivy bridge i5 ve i7 ler 30 nisan da teknobiyotik stoklarindaymis gezinirken gordum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.