Şimdi Ara

iTunes üzerinden temiz kurulum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bunu yapmam lazım sanırım çünkü 9.2 te gğncelledikten sonra şarj 3 saatte bitiyor. Forumda aradım bununla ilgili konular var ama bilgisayar mühendisine anlatır gibi yazılmış.

Sade ve anlaşılır biçimde yardımcı olacak var mı. Telefonu taktım USB'den PC'ye iTunes acık. iCloud yedeklemesi yapıyorum şu an.

Eee bundan sonrasını yasıl yapacağım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Vay arkadas kimseden ses yok

• telefonu restore etmen gerekiyor ardından 9.2 ipsw dosya indirip shift tuşuna basılı tutarak o dosyayı seçerek 9.2 sürümünü yüklemen gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: engnavci

telefonu restore etmen gerekiyor ardından 9.2 ipsw dosya indirip shift tuşuna basılı tutarak o dosyayı seçerek 9.2 sürümünü yüklemen gerekiyor

1.Restore etmek

2.Sonrasında 9.2'yi yüklemek??

Restore'ye tıklayıp 9.2 yi yüklemek TEK İŞLEM DEĞİL Mİ?

• quote:

telefonu restore etmen gerekiyor ardından 9.2 ipsw dosya indirip shift tuşuna basılı tutarak o dosyayı seçerek 9.2 sürümünü yüklemen gerekiyor

Hocam restoreyi nerden yapacağım? Sıfırla dan mı? Itunes 9.2 güncel diyor şu an. İndirmem gereken başka dosya var mı?

• quote:

1.Restore etmek

• Kaldık pc başında öylece ii mi

• quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

quote:

1.Restore etmek

Arkdşn dediği gibi de olur telefon sıfırlayıp güncellemeleri denetle deyip yükleyebilirsin otomatik indirmeyle yüklenir hocam aynı şey değil mi zaten :)

• Telefonu sıfırla olan yerden mi sıfırlayacağız?? Orda hiç bir ortam silinmeyecektir yazıyor.

• ipsw, shift+restore'yi falan unut

1-Cihazı komple sıfırdan kurmak istemiyorsan itunes üzerinden yedekleme al.

2-"Herşeyi en baştan yapacağım, cihaz tertemiz olsun" diyorsan yedekleme adımını atla. Ayrıca cihaz üzerinden daha önce icloud yedeği aldıysan yine cihaz üzerinden yedeği sil. Fotoğraf yedeklerini silmemeye dikkat et yalnız. Ayrıca icloud menüsünde Fotoğraflar, Kişiler vb. yedeklemelerin açık olsun ki herşeyin uçmasın. Icloud yedeğini silmenin sebebi; zaten sıfır kurulum yapacaksın o yedekleme dosyasının hiçbir işlevi kalmıyor, boşa alan israfı.

Cihazı nasıl kullanmaya devam edeceğine karar verdikten sonra;

- Icloud'dan "iphone'u bul" devre dışı bırak
    - Kablo ile PC'ye bağla
    - Itunes'u aç
    - "Iphone'a Geri Yükle"yi tıkla
    - Cihaz sıfırlanacaktır uyarısına "Tamam" de
    - Telefonu 9.2'ye itunes üzerinden güncellediysen, dosyayı daha önceden indirdiği için direk restore işlemine başlar. OTA (cihaz üzerinden) yolu ile güncellediysen önce 9.2 firmware'i indirir sonra kuruluma başlar.

Kurulum bitince, yedekleme üzerinden devam edeceksen, itunes'da hoş geldiniz ekranında "yeni bir iphone" ve "yedekleme" gibisinden 2 seçenek göreceksin. Yedeklemeni seç. 3-5 dk sonra cihazın hazır.
    Sıfır olarak devam edeceksen yeni bir iphone'u seç tamam de. Cihazını sıfırdan ayarla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gang Starr -- 12 Aralık 2015; 6:21:29 >

• Hocam teşekkür ederim çok sagolun. Zaten yedek almıyor bana fotolar da lazım değil pc ye attım. Rehber gitmese yeter bana. Bir de vatsap kayıtları. Bunları kurtarıp yapmam lazımdı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.