Şimdi Ara

Temiz kurulum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar temiz kurulumla 11.3 e yükseltmeyi düşünüyorum cihazı yalnız veri kaybı olmadan bunu nasıl yapabilirim? Apple destek yedekleme almadan bile veri kaybı yaşamazsınız tarzı bir şey dedi dfu mod da gelen ekrana sıfırla yerine güncelleyi seçin dedi ama tam emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple desteğe inanmamışsınız, bize mi inanacaksınız?

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    İnanmadım demedim yedekleme almadan veri kaybı nasıl yaşanmıyor emin olmak istedim. Konu üstünkörü geçildi.

• Cant Let Go kullanıcısına yanıt
    Hocam fotoğraflarınız, kişileriniz, notlarınız vs. icloud'a yedekli ise veri kaybınız olmaz. (Arama kayıtları - Mesajlar hariç)
    Telefonunuzun şarjı %100 olsun yarım saat dursun şarj'da. Bunu dememdeki sebep %80 sonrası telefon wifi'ye bağlı ise yedeklemeye başlıyor kendisi. Whatsapp belirli saat dilimlerinde yedekleme yapar kendiniz de girip son yedeklemelerinizi yapın.
    Kurulum sonrası "Yeni iPhone Olarak Ayarla"yı seçin.
  • Osman_E kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim, iCloudla yedekleme almak iTunesdan daha mı iyi oluyor?

• Dostum merhaba.
    iTunes üzerinden güncelle seçeneğini seçersen temiz kurulum yapmış olmazsın. Hatta iTunes üzerinde yedek alıp Geri Yükle dedikten sonra o yedeği yüklersen de temiz kurulum olmaz. Olağan hatalar varsa aynen geri yüklenir. Yapacağın işlemleri kısaca tarif edeyim. İki seçeneğin var
    Birincisi ücretli.
    Icloud saklama alanı satın alıp komple yedekleme yapacaksın. Daha sonra cihazı iTunes üzerinde blgisayara bağlayıp DFU modda geri yükle ve güncelle diyeceksi. Açılışta aktivasyon isteyecek. iCloud Yedeklemesinden geri yükle diyip bekleyeceksin. Son çağrı kayıtlaın dahil herşey geri yüklenecek.

İkincisi ise ücretsiz.
    Öncelikle Google Fotoğraflar ya da yandex disk uygulaması ile tüm fotoğraflarını Wifi üzerinden yedekle. Yedeklemenin bittiğinden emin olduktan sonra. iCloud fotoğraf yedeklemesini kapat. Sonra ise iCloud yedeklemesi yaparak tekrar DFU modda sıfırla. Aktivasyon istediğinde de iCloud yedeklemesinden geri yükle de. Burada tek fark eğer Apple müzik kullanmıyorsan müziklerin silinir.

Umarım faydalı olur.

• Hocam temiz oluyor itunes la hiç yedek almadım icloud işimi görüyor yeterince pc nin olmadığı zamanlarıda hesaba kattığım için tüm yedeklerim icloud ve google fotoğraflar’da.

@ricman
    Dostum “Yeni bir iPhone Olarak Ayarla” yı seçmek çok önemli. Apple Destek elemanı her bu sıfırlamada kesinlikle bunu seçin dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osman_E -- 10 Nisan 2018; 12:30:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ricman kullanıcısına yanıt
    merhaba. ben ilk defa iphone kullanıyorum sony xperia z5 ten geçtim. bikç sorum olacaktı
    iphone 8 plus a1897 model üzerinde ios 11.2.5 sürüm var
    wifi üzerinden bişeyler indirme güncelleme hızı çok yavaş sony de anında oluyordu. 4366 tl para verip haliyle hızlı olması gerektiğini düşüncesindeyim.
    şuan bekleyen 11.3.1. sürümü var 8plus için pc yok temiz kuurlum vs yapamam telefondan yüklemek ve indirip kullanmak ne derece faydalı ?
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricman

Dostum merhaba.
    iTunes üzerinden güncelle seçeneğini seçersen temiz kurulum yapmış olmazsın. Hatta iTunes üzerinde yedek alıp Geri Yükle dedikten sonra o yedeği yüklersen de temiz kurulum olmaz. Olağan hatalar varsa aynen geri yüklenir. Yapacağın işlemleri kısaca tarif edeyim. İki seçeneğin var
    Birincisi ücretli.
    Icloud saklama alanı satın alıp komple yedekleme yapacaksın. Daha sonra cihazı iTunes üzerinde blgisayara bağlayıp DFU modda geri yükle ve güncelle diyeceksi. Açılışta aktivasyon isteyecek. iCloud Yedeklemesinden geri yükle diyip bekleyeceksin. Son çağrı kayıtlaın dahil herşey geri yüklenecek.

İkincisi ise ücretsiz.
    Öncelikle Google Fotoğraflar ya da yandex disk uygulaması ile tüm fotoğraflarını Wifi üzerinden yedekle. Yedeklemenin bittiğinden emin olduktan sonra. iCloud fotoğraf yedeklemesini kapat. Sonra ise iCloud yedeklemesi yaparak tekrar DFU modda sıfırla. Aktivasyon istediğinde de iCloud yedeklemesinden geri yükle de. Burada tek fark eğer Apple müzik kullanmıyorsan müziklerin silinir.

Umarım faydalı olur.
    Merhaba, dün 6s cihazımı iTunes üzerinden temiz kurulum yaparak -yedeklemeden ve yeni bir iPhone olarak ayarla- diyerek 11.3.1’e güncelledim ama pil sorunu yaşıyorum. Şimdi bir kez daha güncellesem ve bunu DFU moda alıp yapabilir miyim? Yoksa tekrardan 11.3.1’e güncelleyemez miyim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.