Şimdi Ara

İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
24
Favori
89.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • itü endustri(ing) ile ilgili bilgi alabilirmiyim is olanakları ya da yurtdısı olanakları kampus egitim vs. ?
  • arkadaşlar şimdi ben ytü endüstriye girsem 2.yılımda itüye geçerken lys puanı şartı varmı yoksa notlarımızamı bakılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr0range

arkadaşlar şimdi ben ytü endüstriye girsem 2.yılımda itüye geçerken lys puanı şartı varmı yoksa notlarımızamı bakılıyor

lys puanını sağlaman lazım

http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekler/cap_yandal_yatay201210/itu_disi_yatay201210.htm
  • Öğrencinin ilgili Yönetim Kurulunca belirlenen ve ilan edilen ÖSS/LYS puan koşulunu sağlaması zorunludur.

Belirlenen puan lys puanımı acaba yooksa çok kötü ünilerden geçilmesin diye mesela 520 ile alıyorsa 500 falanmı belirleniyor
  • quote:

Öğrencinin ilgili Yönetim Kurulunca belirlenen ve ilan edilen ÖSS/LYS puan koşulunu sağlaması zorunludur.

Belirlenen puan lys puanımı acaba yooksa çok kötü ünilerden geçilmesin diye mesela 520 ile alıyorsa 500 falanmı belirleniyor

Mr0range;

İTÜ dışından yatay geciş yapabilmek için belirtilen (LYS-ÖSS) puanına sahip olman gerek.

2011--2012 için :http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekler/cap_yandal_yatay201210/tabanpuanlar.xls

• quote:

Öğrencinin ilgili Yönetim Kurulunca belirlenen ve ilan edilen ÖSS/LYS puan koşulunu sağlaması zorunludur.

Verdiğim linkte en altta puan listesi var. Fakat belirlenen puan lys taban puanı öss kılavuzundaki puan yani. Yani ancak lysye girdiğin yıl o bölümün taban puanından yüksek puan aldıysan geçebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kinetics

quote:

Verdiğim linkte en altta puan listesi var. Fakat belirlenen puan lys taban puanı öss kılavuzundaki puan yani. Yani ancak lysye girdiğin yıl o bölümün taban puanından yüksek puan aldıysan geçebilirsin.

tekrar rahatsız ediyorum ama itü sözlükte okudum galiba mesela itü inşaattan itü endüstriye geçerken puan şartı yokmuş ne kadar doğru?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kinetics

quote:

tekrar rahatsız ediyorum ama itü sözlükte okudum galiba mesela itü inşaattan itü endüstriye geçerken puan şartı yokmuş ne kadar doğru?

tam anlamıyla doğru, İTÜ içi geçişlerde aranan tek şart 4.00 üzerinden ortalaman...

• umarım çok rahatsız olmamışınızdır bu geçiş için kaç gerkir ortalama ve kolaymı geçiş yapmak ne kadar kontenjan ayrılır bu geçişle ilgili bilgi verirmisiniz
  • üstteki birine işletme müh. uğraşma, yüksek lisans yaparsın demişsiniz. bilg. daha mı çok öneriyorsunuz , of kafam allak bullak
  • quote:

Orijinalden alıntı: nutellala

üstteki birine işletme müh. uğraşma, yüksek lisans yaparsın demişsiniz. bilg. daha mı çok öneriyorsunuz , of kafam allak bullak

nutellala;

o arkadaş odtü-işletme(tm)'den bahsetmiş. Ama İşletme Mühendisliğinde adı üstünde mühendislik dersleri olduğu için normal işletmeden kat kat daha avantajlıdır.
  • İtu maden muh yazilir mi yoksa istanbul disi yerler mi yazsam siralamam 66k...ya da baska muh var mi io falan ?
  • peki puanlardan hakkında ne düşünüyorsun? yani elektronik, endüstri, bilgisayar gibi bölümlerde ne gibi değişiklikler yaşanabilir?

edit: maddi durumumuz biraz iyi annem oradaki vadi yurdu falan yani işte oradaki devlet yurtları düşmez diyor, doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huddleston -- 22 Temmuz 2011; 15:26:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pchonour

quote:

Orijinalden alıntı: eray93teiz

bekle beni İTÜ Elektronik ve Haberleşme Geliyorum. 2180

eray93tei;

tebrikler. umarım iyi bir tercih yaparsın.

kolay gelsin...

teşekkürler. hazırlığı geçmeyi düşünüyorum, sizce ne yapmalıyım?

• quote:

umarım çok rahatsız olmamışınızdır bu geçiş için kaç gerkir ortalama ve kolaymı geçiş yapmak ne kadar kontenjan ayrılır bu geçişle ilgili bilgi verirmisiniz

İtü içi geçiş her bölüm arasında var ve lys şartı yok. İnşaat mühendisliğine özgü değil yani. Geçiş ortalamaları bölümlere göre farklılık göseteriyor. Endüstri mühendisliği elektronikten sonra en fazla talep gören bölüm. Yani bi en az 3.75 yapman lazım. Sonuç olarak sana diyeceğim geçiş zor dağil ama, endüstriye geçmek zor
  • ilk senede3.8 falan yapan kaç kişi olur mat üst seviye diğerlerindede zorlanmam heralde yani çooooook mu zor
  •  İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu]

İnanmayın arkadaşlar böyle bişey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu]

Citizen;

İTÜ Dans Kulübünün gösterilerine katıldın mı ?

saygılar;

• quote:

Orijinalden alıntı: pchonour

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu]

Citizen;

İTÜ Dans Kulübünün gösterilerine katıldın mı ?

saygılar;

Hocam bu kızlar itüden değildir, itüde böyle kız yok.

Ben genetik bölümündenim %75 kız, ama ona rağmen bizde bile böyle kız yok.

• bende mümkünse tekstil mühendisliği hakkında bilgi almak istiyorum geleceği nasıl, mezun olunca iş bulunabilir mi tamam itü ama tekstil sonuçta
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.