Şimdi Ara

İtalyanca mı İspanyolca mı öğrenmek daha kolay ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
44.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AlleinMann

İnternette İspanyolca kaynaklar İtalyancadan daha fazla. Bir de bu açıdan değerlendirin.

Sen konu sahibisin ne yaptın sonra neyi seçtin ne kadar ilerledin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnansetek

quote:

Orijinalden alıntı: AlleinMann

İnternette İspanyolca kaynaklar İtalyancadan daha fazla. Bir de bu açıdan değerlendirin.

Sen konu sahibisin ne yaptın sonra neyi seçtin ne kadar ilerledin?

İkisinide seçmedim. İngilizcede ilerledim.
  • Gramer ve tense'ler açısından İspanyolca daha kolay şöyle ki İtalyanca'da çok daha fazla düzensiz fiil var ve İspanyolca'daki gibi kesin bir patern de yok. Telaffuz açısından ise kesinlikle İtalyanca daha kolay mesela İspanyolca'da biz Türklerin zorlandığı İngilizce'de de olan th yani peltek t ve bir de bunun peltek d hali var ayrıca genizden gelen h sesi yani x de var bir de en zoru bence İtalyanca'dan farklı olarak sadece çift r'ler değil kelime başındaki r'ler de her şekilde yuvarlanıyor bu biz Türklere göre çok kolay demeyin eğer öncesinde s veya l harfleri varsa bunlardan sonra yuvarlamak oldukça zorlaşıyor örneğin "el reloj" yada "dos restaurantes" gibi. Bu arada ben İspanyolca'yı öğrenmek isterdim zira neden bilmiyorum telaffuzu zor gelse de dil olarak daha hoşuma gidiyor belki de İtalyanca'nın düzensiz tense ve uzayan kelime yapısı hoşuma gitmiyor olabilir örneğin İspanyolca kadın profesör "Profesora" iken İtalyanca "Professoressa" biraz gereksiz uzuyor kelimeler aynı şekilde fiiller de sanki. Bir de İspanyolca'da kesinlikle çok daha iyi kaynaklar var örneğin Practice Makes Perfect serisini İspanyolca verb tenses ve pronouns/prepositions kitapları tek kelimeyle muhteşem iken aynı serinin İtalyanca versiyonları o kadar iyi değil. Dikkatimi çeken bir başka husus ise İtalyanca dizi ve filmlerdeki bayanlar İspanyol dizi ve filmlerindeki göre çok daha alımlı ve güzeller acaba gerçek hayatta da öyle mi bilmiyorum. Örneğin nerede La Casa Papel deki bayanlar nerede Sophia Loren, Gina Lollobrigida.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekonomist999 -- 23 Temmuz 2022; 9:22:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.