Şimdi Ara

İTALYA TURU İÇİN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Geçen yıl çantayı sırtlayıp Taylanda gitmiştik, Bu sene de İtalya istiyoruz.
    5-6 gecelik bir tur düşünüyorum.
    Roma gidiş - Bologna dönüş çok iyi fiyat cıkıyor.

Tecrübeli arkadaslara Kafamdaki sorular:
    1. 5-6-7 kaç gün idealdir sizce?
    2. Hangi havaalanından gidip dönersem daha mantıklı? (Roma git gel - roma git bologna gel vs)
    3. Detayları hallederim ama genel hatları nasıl olmalı turumun. Aynı yolu git gel yapmamak için soruyorum.
    4. Tahminen soruyorum sadece yol, konaklama yemek nekadar tutacaktır 2 kişi? uçak vize falan dahil etmeden. yanıma almam gereken?

NOT:
    Roma varış - floransa - venedik - bologna dönüş Nasıl mesela?

• Roma inişle birlikte 3 gün Roma konaklaması idealdir. o 3 günün 2 sinde Roma'yı gezersiniz 1 gününde de hemen 2 saatlik mesafedeki Napoli'ye gidilebilir. Napoli'de merkezden başka Sorrento kasabası ve Amalfi kıyıları gezilebilir. 3 günlük Roma konaklamasından sonra Floransa'ya geçip bir 3 günde orada konaklayabilirsin.

Şahsi kanaatim Floransa'da oteller pahalı olduğundan hem Floransa'ya çok yakın olan Montecatini'de konaklama yapman. Oteller hem ucuz hem iyidir. Ayrıca İtalta'nın görülesi yerlerinden olan Cenova, Portofino, Cinque Terre Pisa'ya da yakındır. Roma'dan Floransa üzerinden Montecatini'ye geçersin, belirtmiş olduğum yerleri araştırarak kaç gün kalacağını hesaplar ona göre Bologna üzerinden dönüş yaparsın.

Fiyat konusunda bu tamamen sana kalmış bir şey, şehirler arası geçişler yada günlük seyahatler (Örneğin Roma'dan Napoli'ye git gel) trenle mi yaparsın araç mı kiralarsın orası sana kalmış. Ancak araç kiralayacaksan hem ekonomik hem de keyifli olması açısından Smart'a yönel.

Tavsiyem ise İtalya gibi büyük ve geniş bir coğrafyaya sahip ülkelerde turla gitmen. Bunu bireysel gezmeyi seven birisi olarak söylüyorum ama maalesef şöyle bir durum var, araç kirala direksiyon salla, yada tren bekleyip sonrasında zamanın yollarda ölmesi gibi durumlardan ötürü kıymetli zamanın boşuna gitmiş oluyor.

Tur şirketlerinde ise bütün organizasyon rehberde, otobüs taksi gibi. En kapsamlı turu bulup ona yazılmak daha doğrusu.

Bütçe olarak ta fazla bir şey oynamıyor. Sen otel & uçak gibi en büyük maliyetleri ucuza getirirsin, ancak bu sefer de şehir geçişleri vs. masraflar derken tura ödediğin ile aynıya geliyor. çünkü o meblağ anlık olarak orada çıkıyor. Fiyatı pahalı bulup araştırma yapmaya kalksan günün ölüyor, mecburen almak, kiralamak zorunda kalıyorsun.

• Pegasus milano uçuşları da uygun oluyor bakmanı tavsiye ederim .

Mart ayında kampanya ile toplamda 270 tl roma gidiş - milano dönüş bileti almıştım.

Benim rotam 3 Gece Roma - 3 Gece Floransa ( yarım gün pisa ) - 1 Gece Venedik - 1 Gece Milano olmuştu.

Roma bu gezimde ki en çok hoşuma giden yer oldu .

Floransa da güzeldi ama Roma kadar etkilemedi. Floransa ya gitmişken yarım gün pisa zaman kalırsa yarım günde siena ya gidilebilir.

Venedik gereksiz bir şekilde abartılmış bir yer . Ama gitmeden de olmaz :) Sevgiliyle gidip bir gondol turu yapayım desen o zaman anlamı olur . Benim gittiğim zamandan dolayı mı bilmiyorum akşam 8 oldumu şehir karanlığa büründü. Fazla tatmin olmadım. Tabi başta da belirttiğim gibi gitmeden olmaz .

Milano yaptığım gezide ki en gereksiz yerdi . Dönüş biletim buradan olduğu içinde 1 gece de burda kaldım . Birazda sırf görmüş olayım diye gittim .

Tabi bunlar benim düşüncelerim..

Üstte ki arkadaşta farklı bir rota çizmiş oda düşünülebilir. Ben tek gittiğim için daha popüler ve rahat ulaşım sağlayabileceğim yerleri seçmiştim.

Ben hesaplama kısmını şu şekilde hallediyorum .. Öncelikle kalacağım otelleri kesinleştiriyorum .. Daha sonra belirlediğim rota aralarında hangi aracı kullanacaksam ya bileti satın alıyorum ya da kesinlikle internetten araştırıp fiyatları öğreniyorum . Daha sonra yeme içme konusunda gideceğim ülkenin meşhur yiyeceklerini araştırıp ortalama fiyatlarına bakıyorum . Sonrasında günlük fiyatı buluyorum . Ekstra olarak hediyelik vs alıyorsam onları da ek yapıyorum . Yani bu durum tamamen sana kalmış. Yaptığım 2 yurtdışı seyahatimde de bu yöntemle ekstra paraya ihtiyacım olmadan tamamladım. İkisinde de kredi kartı kullanmadım .. Yanıma komplesini nakit olarak götürdüm ..

Ayrıca , italya için internette hırsızlık vs . konularından çok bahsediliyor , ben tek başıma cebimde 1000 euro ile tek bir cent çaldırmadan gezdim . :D Metrosu , tıka basa dolu otobüsleri hepsini kullandım . Fotoğraf çekilmek için iphone 7 telefonumu rahat 50 kişiye verdim . Allah'a şükür hiç sorun yaşamadım . Sanki ülkemiz çok güvenilirmiş gibi başka ülkeleri kötüleyenler sanırım ayakta uyuyarak geziyolar.

• merhaba . ben bir tur şirketi ile gitmiştim. hem uçak biletim ucuza geldi. hemde alan otel transferimizi ve otelimizi çok ekonomik ayarlamıştık. ayrıca vize konusunda çok tecrübeliler. shengen vizesinde zaten en kolay ülkelerden biri italya. tabiki yunanistandan sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Designer*

Pegasus milano uçuşları da uygun oluyor bakmanı tavsiye ederim .

Mart ayında kampanya ile toplamda 270 tl roma gidiş - milano dönüş bileti almıştım.

Benim rotam 3 Gece Roma - 3 Gece Floransa ( yarım gün pisa ) - 1 Gece Venedik - 1 Gece Milano olmuştu.

Roma bu gezimde ki en çok hoşuma giden yer oldu .

Floransa da güzeldi ama Roma kadar etkilemedi. Floransa ya gitmişken yarım gün pisa zaman kalırsa yarım günde siena ya gidilebilir.

Venedik gereksiz bir şekilde abartılmış bir yer . Ama gitmeden de olmaz :) Sevgiliyle gidip bir gondol turu yapayım desen o zaman anlamı olur . Benim gittiğim zamandan dolayı mı bilmiyorum akşam 8 oldumu şehir karanlığa büründü. Fazla tatmin olmadım. Tabi başta da belirttiğim gibi gitmeden olmaz .

Milano yaptığım gezide ki en gereksiz yerdi . Dönüş biletim buradan olduğu içinde 1 gece de burda kaldım . Birazda sırf görmüş olayım diye gittim .

Tabi bunlar benim düşüncelerim..

Üstte ki arkadaşta farklı bir rota çizmiş oda düşünülebilir. Ben tek gittiğim için daha popüler ve rahat ulaşım sağlayabileceğim yerleri seçmiştim.

Ben hesaplama kısmını şu şekilde hallediyorum .. Öncelikle kalacağım otelleri kesinleştiriyorum .. Daha sonra belirlediğim rota aralarında hangi aracı kullanacaksam ya bileti satın alıyorum ya da kesinlikle internetten araştırıp fiyatları öğreniyorum . Daha sonra yeme içme konusunda gideceğim ülkenin meşhur yiyeceklerini araştırıp ortalama fiyatlarına bakıyorum . Sonrasında günlük fiyatı buluyorum . Ekstra olarak hediyelik vs alıyorsam onları da ek yapıyorum . Yani bu durum tamamen sana kalmış. Yaptığım 2 yurtdışı seyahatimde de bu yöntemle ekstra paraya ihtiyacım olmadan tamamladım. İkisinde de kredi kartı kullanmadım .. Yanıma komplesini nakit olarak götürdüm ..

Ayrıca , italya için internette hırsızlık vs . konularından çok bahsediliyor , ben tek başıma cebimde 1000 euro ile tek bir cent çaldırmadan gezdim . :D Metrosu , tıka basa dolu otobüsleri hepsini kullandım . Fotoğraf çekilmek için iphone 7 telefonumu rahat 50 kişiye verdim . Allah'a şükür hiç sorun yaşamadım . Sanki ülkemiz çok güvenilirmiş gibi başka ülkeleri kötüleyenler sanırım ayakta uyuyarak geziyolar.

Saolun hocam. 25 Ağustos bologna gidiş- 31 Ağustos Roma dönüş aldım biletleri:))
    Bologna Varış - Venedik - Floransa(pisa gitgel)- Roma
    2 tam gün roma sonrası dönücem. Tren biletlerini gitmeden nasıl alabilirim?

• ben biletleri;
    http://www.trenitalia.com/tcom-en dan aldım ama ayrıca;
    http://www.italotreno.it/en varmış 2sinede bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

ben biletleri;

Romada vatikan yaninda uygun bi otel var da yeri nasil? Tercih edilebilirmi? Vatikan merkezi sayilirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tasova

quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

ben biletleri;

Romada vatikan yaninda uygun bi otel var da yeri nasil? Tercih edilebilirmi? Vatikan merkezi sayilirmi?

Trenitalia dan almıştım . Üstte ki arkadaşın belirttiği diğer firmadan da bakmıştım . Vatikan yanındaydı kaldığım yer . Bir daha gitsem yine o bölgede kalırım .. Yürüyerek gezmeyi sevdiğim için sadece bir sefer metro kullanmıştım . Tabi her yere yakın . Genelde oteller termini civarında sanırım .. o bölgeler için geceler güvenilir değil şeklinde internette belirtenler olmuş . Vatikan civarında o tarz bir tehlike görmedim . Oteli tutarken metro hattına yakın olmasına dikkat et .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.