Şimdi Ara

İşyeri Açma Maliyeti ne kadar olur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
13.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun bir girişimcilik ruhuyla işyeri açma hevesine giriştik iki arkadaş. İlk etapta webtasarım yapmayı planlıyoruz işyerimizde. Ben web tasarım konusunda deneyimliyim evde kendi başıma web tasarım yapıyorum ve bundan harçlığımı cıkarıyorum. Arkadaşımda pazarlama konusunda iyi. Yani leptop cart curt var web tasarımda pek maliyet istiyen bir iş değil. İkinci plan ise dergi cıkarmak. Sosyal hayatla ilgili bir dergi cıkaracagız. Gene ikimiz bu işin peşiden koşacağız. Tasarımını falan kendimiz yapacağız. Boyle bir işyeri açmak için bizim toplam maliyetimiz tahmini ne kadar olur. Ürünlerimizin pek bir maliyeti yok. Ancak brokrasi işlerine ne kadar gider. Açıkçası pek paramızda yok bütçemiz kısıtlı. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Dergi işi hayal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PwaGG kullanıcısına yanıt
    Dergi konusunu reklam amaçlı düşündük aslında reklamdan para kazanırız dedik. Neden hayal acaba bilgi verebilirmisiniz
  • Dergi işine girerseniz işin içine matbaa masrafları girer durum kötü olabilir.
    Bence web tasarımdan ilerleyin küçük bir web tasarım üzerine ofis açın ticaret sitesi satmaya çalışın normal firmalarda olabilir.

Ofis açmak 1000 tl-2000tl arasında değişir. Muhasebe ücretleri 300 tl ofis kiralama tutacağın yere göre masa,koltuk ile 500-1500 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peekay -- 21 Aralık 2013; 23:08:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanemre33

Bugun bir girişimcilik ruhuyla işyeri açma hevesine giriştik iki arkadaş. İlk etapta webtasarım yapmayı planlıyoruz işyerimizde. Ben web tasarım konusunda deneyimliyim evde kendi başıma web tasarım yapıyorum ve bundan harçlığımı cıkarıyorum. Arkadaşımda pazarlama konusunda iyi. Yani leptop cart curt var web tasarımda pek maliyet istiyen bir iş değil. İkinci plan ise dergi cıkarmak. Sosyal hayatla ilgili bir dergi cıkaracagız. Gene ikimiz bu işin peşiden koşacağız. Tasarımını falan kendimiz yapacağız. Boyle bir işyeri açmak için bizim toplam maliyetimiz tahmini ne kadar olur. Ürünlerimizin pek bir maliyeti yok. Ancak brokrasi işlerine ne kadar gider. Açıkçası pek paramızda yok bütçemiz kısıtlı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hayal diye birşey yok kendine güveniyorsan giriş. Öncelikle home ofis olarak girişebilirsin. Kurulum için bir muhasebeci ile anlaşacaksın bölgene göre 50 - 200 tl arasında değişir biz 100 tl diyelim. Daha sonra imza beyanı alcaksın 32 tl civarı. Burda önemli detay muhasebecinle konuş bir, 2-3 tane istenebilir bunun yerine 1 tane al fotokopisini çektir, ota toka lazım olcak. İkametgah alınacak ücretsizde olabilir 2-3 tl de olabilir. Daha sonra matbaa ya gidip fatura irsaliye vs. alım yapılacak ki 150 tl civarında. Şuan kurucam dersen 2013 için alman gerek. Gerek yok 10 gün bekle 2014 de açılış ver 1 kere al. Daha sonra home ofis olmaz diyorsan belediyeye vs. gidiceksin. Home office diyorsan ev kimin üzerine ise onunla bir sözleşme yapman gerekli. Sözleşme örneğini internetten veya bir kırtasiyeden bulabilirsin. Fiyatıda çok düşük veya yüksek yapma 3 ayda bir iskonto vericeksin sonuçta. Misal ev kira ise oda sayısını kiraya böl. Veya kiraya versen kaça verirdin onun oda saysının bölümünü baz al. Daha sonra bu tutarı zaten ev sahibinin hesabına yatırman gerekicek. Bağkurada 300tl civarında her ay vericeksin. Ayrıca mutlaka bu detayı atlama kaşe yaptırırken ad ve soyadının altına tc kimlik ve vergi numarası yazdırt.400 - 700 tl arasında tutacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 22 Aralık 2013; 23:13:18 >

• sadece limited şirket kurulumu 2500-3000 tl gibi bir rakam.
  • mehmetcank kullanıcısına yanıt
    Saolun ilgilendiğiniz için teşekürler.daha önce bir muhasebeciyle gorustuk ancak 8 bin tl gibi ucuk rakamlar soyledi. Sonra cevremizden o kadar yüksek fiyat olamaz tepkileri uzerine buraya yazma ihtiyacı hissettim. Home ofis düşünmüyorum. Kiralıcamız yer 250-400 tl arasında değişecek. Büro malzemelerine koltuk masa vs. para odemiyeceğiz. Tahmini 1500 tl ye ilk etapta acabilirmiyiz acaba boyle biyer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanemre33 -- 21 Aralık 2013; 23:13:42 >
  • quote:

Saolun ilgilendiğiniz için teşekürler.daha önce bir muhasebeciyle gorustuk ancak 8 bin tl gibi ucuk rakamlar soyledi. Sonra cevremizden o kadar yüksek fiyat olamaz tepkileri uzerine buraya yazma ihtiyacı hissettim. Home ofis düşünmüyorum. Kiralıcamız yer 250-400 tl arasında değişecek. Büro malzemelerine koltuk masa vs. para odemiyeceğiz. Tahmini 1500 tl ye ilk etapta acabilirmiyiz acaba boyle biyer

İlk etap için böyle bir şeye gerek yok. Büyüklerin her zaman sana batarsın der ki bunun nedeni sıcak kanlı olmamız. Hemen olsun vs. Şuanda sana bağımlı müşterilerin varmı ? Net gelirin ne kadar ? Zaten arkadaşların ile ortak olarak açacaksan LTD gerekli ki reklam masraflarıydı kira, büro vs. derken muhasebecinin rakamına gelir. Ayrıca demin yazdğımı detaylandırdım tekrar oku istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 22 Aralık 2013; 23:15:48 >

Net gelir değişiyor. Hiç iş peşinde koşmadım bu güne kadar. Siteye girip beğenenler bana ulaşıyor. Ayda 1 veya 2 kişi musteri geliyor. 500-600 tl kar kalıyor bana. Buda harclıgım oluyor. Ama kosturunca 10 site gelse en kötü 4000 tl kar bırakır bana. Arkadaşımın pazarlama yönü kuvvetli o yuzden soyluyorum bunu. Acaba tek kişi olarak acıp ortak gibi göstermeyip arkadası yanımda calısıyor gibi gostersek bu daha ucuza gelirmi. Arkadasım bu duruma razı.
  • Dergi işinde bastırdıgımız dergiler direk satılacak bu konuda eminiz alıcıları var su anda yani bastırdıgımız kadarını satarız. Buna rağmen girmek kötümü olur acaba. Masa koltuk para odemicez onlar var. Kira 250-400 arası. Dediğinize gore en cok bize 2700tl ye patlar heralde
  • quote:

Net gelir değişiyor. Hiç iş peşinde koşmadım bu güne kadar. Siteye girip beğenenler bana ulaşıyor. Ayda 1 veya 2 kişi musteri geliyor. 500-600 tl kar kalıyor bana. Buda harclıgım oluyor. Ama kosturunca 10 site gelse en kötü 4000 tl kar bırakır bana. Arkadaşımın pazarlama yönü kuvvetli o yuzden soyluyorum bunu. Acaba tek kişi olarak acıp ortak gibi göstermeyip arkadası yanımda calısıyor gibi gostersek bu daha ucuza gelirmi. Arkadasım bu duruma razı.

Ozaman şahıs şirketi kuracaksın yukardaki dediklerim tekrar geçerli olacak. Muhasebecine özellikle dikkat ve iyi seç. 100 - 150 tl yi geçmesin ödeyeceğin ücret. Kosgeb ile mutlaka görüş eğer anlaşabilirsen çok mutlu olursun :) Ayrıca yeni bir yasa çıkacakdı takip edemedim, genç girişimci olarak vergiden 5 yıla kadar muaf olabiliyordun. Şunu unutma ülkemiz vergi konusunda çok ilerde :). Sonra ay sonu hesaplama yaptığında gelirini vergi olarak verme. Gider göstermen gerekli (anla burayı) kdv vs. Ayrıca harçlık demişsin, okuyorsan anne veya babanın üzerinden ssk lıysan gene onların üzerinden %15 kesinti yaparak devam edebilir ve bağkura ödeme yapmana gerek kalmaz fakat bu durumda primlerin ödenmez. Şirket kurduktan sonra, her ay kdv, çalışanının sigorta primi, bağkur primin, üç ayda bir stopajın, yıllık gelir vergin, defter tasdiklerin ve gelir vergini ödiyeceksin. Ev durumunu bilmiyorum ama ben senin için home office i diretiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 22 Aralık 2013; 23:32:46 >

Çok sağolun yardımınız için dediklerinizi araştıracağım. Kosgebi ve genç girişimci olayını ogrenmem iyi oldu. Öğretmenlik mezunuyum atanamadım kpss ye çalısıyorum ondan harçlık dedim :D
  • quote:

Çok sağolun yardımınız için dediklerinizi araştıracağım. Kosgebi ve genç girişimci olayını ogrenmem iyi oldu. Öğretmenlik mezunuyum atanamadım kpss ye çalısıyorum ondan harçlık dedim :D

Genç girişimci olayı 29 yaşına kadar geçerli olması gerekli. Kosgeb de ise herkesin düştüğü hata, şirketi kurmadan başvur, kurduktan sonra başvuramazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 22 Aralık 2013; 23:36:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcank

quote:

Genç girişimci olayı 29 yaşına kadar geçerli olması gerekli. Kosgeb de ise herkesin düştüğü hata, şirketi kurmadan başvur, kurduktan sonra başvuramazsın.

Bende kosgebi şirketi kurduktan sonra başvurabiliyoruz zannediyodum tekrar teşekürler. Yaş 26 daha genç girişimci sayılırım o zaman.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcank

quote:

Bende kosgebi şirketi kurduktan sonra başvurabiliyoruz zannediyodum tekrar teşekürler. Yaş 26 daha genç girişimci sayılırım o zaman.

Şunuda incele
     İşyeri Açma Maliyeti ne kadar olur ?

Bu ve benzer sebeble gider olayı önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 22 Aralık 2013; 23:42:01 >

• hayırlı uğurlu olsun şimdiden
  • Is yeri acma belgen olmadan 100.000 milyarin olsa da acamassin.

Meslek lisesinde okudum ve bedeve sahip oldum belgeme sizden once acicam sirketimi ve işyerimi web site tasarimi yapicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde kosgeb in vereceği kredi, daha doğrusu alman için sürüneceğin kredi(Krediyi almak zor değil, aldıktan sonra almak zor), eline şak diye sayılmıyor. Misal olarak iş yerini kuruyorsun paralarını veriyorsun, gider detaylarınla kosgeb e gidiyorsun, yüzde 60 mışını sana bir süre sonra ödüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 22 Aralık 2013; 23:46:32 >
  • Bustoll kullanıcısına yanıt
    Site tasarımı yapmak için belgemi lazımmış. Onu bilmiyodum bak. Sen aç şirketi de siteyi belge yapmıyo :D
  • 29 YAŞ ALTINDAYSANIZ EĞER GENÇ GİRİŞİMCİ KAPSAMINDA AÇILIŞINIZ YAPILIR. 1 YIL BOYUNCA BAĞKURUNUZ DEVLET TARAFINDAN ÖDENİR. EĞER 29 YAŞ ÜSTÜYSENİZ BAŞKA YERDE SİGORTALI ÇALIŞIYORSANIZ YİNE BAĞKUR ÖDEMESİ ÇIKMAZ. EMEKLİ BİRİNİN ÜSTÜNE AÇARSANIZ BAĞKUR ÖDEMESİ YİNE ÇIKMAZ. AYRICA 3 YIL BOYUNCA HER YIL İÇİN 75.000 TL GELİR VERGİSİ DESTEĞİNDEN FAYDALANIRSINIZ. SORULARINIZLA İLGİLİ BİR MALİ MÜŞAVİRDEN DESTEK ALABİLİR VEYA İNTERNET SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yiğitmalimüşavir -- 19 Ağustos 2020; 2:9:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.