Şimdi Ara

İsyan eden imam açığa alındı! (Camii de toplanan paralar) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
5
Favori
20.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
497 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allaha şükür bu siyasi parti uyesi din tüccarı sahtekarlara bugune kadar bir kurusum gecmedi hamdolsun..etrafta bir sürü fakir varken en cok butce ayrilan diyanete birde para vermek zaten akıl isi degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camide içki içtiler yalanı için Dolmabahçe imamı ile görüşülmüştü. O cami imamı

'' Ben Allah'ın bir elçisiyim. Görmediğim birşeyi görmüş gibi söylemem doğru olmaz '' dediği için açığa alınmıştı. Şuan akıbeti ne bilmiyorum.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir söz vardır. Doğruluğunu çok net anlıyoruz bizim ülkemizde. Ne kadar doğru konuşan varsa bir şekilde yıldırmaya çalıştılar. Ülkede dinin doğru anlaşılamamasında en büyük engel diyanet. Ben olsam diyanete gram bütçe vermem. Din olgusu paradan çok ayrı bir konumda olmalı. Dini ne kadar suistimal eden adam varsa kendini peygamber etme konumuna geldi.
  • Diyanet vakfıda toplanan yardımlardan kesinti yaptığından diyanet açığa almış diyanet para ve kutludoğum olaylarında çok hassastır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten şu forumdaki duruma ve forumdaşlarıma baktığımda öyle andik gundik şeylere para saçacak potansiyel yok

İyilik kasacağım diye yanıp tutuşuyorsan git bi açı doyur çer çorba koy önünde kendince al cennetten bir bahçe..
  • her zaman söylemişimdir bu memlekete en çok zarar veren hep din olmuştur.
  • dinde ticarete döndü artık
  • Haketmis. Sen kimsin ki AKP'nin kurdugu din duzenine kafa tutuyorsun? Camilere yapilan yardim paralari nereye gidiyormus...sana ne birader? Senin gibi onbinlerce imam var onlar sorguluyor mu hic? al parani bak keyfine
  • Sauthern Man kullanıcısına yanıt
    maaşı devlet verirse olacağı budur demişsiniz kim verecek ki devletten başka? ya da nasıl bir sistem olması gerekiyor sizin düşüncenize göre merak ettim açıkçası
  • Dogru soyleyeni camiden kovdular :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKP propagandası yapılıyor diye camii terk edilir mi? Yapılıp yapılmadığı da meçhul. Olsa bile kıl namazını çık. Aşırıya kaçarsalar karşı çık ama camiiyi bırakmak da nedir? Allah akıl fikir versin.

• Ben bir imam olarak diyorum ki yanılıyorsunuz. Evet, bazı hain dernekler ve bazı adı imamlar bu işi yapıyor olması toplanan tüm paranın böyle olduğu manasına gelmez. Diyanetin o kişiyi görevden almasındaki en büyük sebep, bu yanlışı ve hatayı yetkililere söylemesi gerekirken internet ortamında paylaşmasıdır. Bir imam değil, hiç bir memur böyle bir açıklama yapamaz. Amirlerine durumu aktarır.
  • Para karşılığı ibadet olur mu? Namazi kendiniz kilin. İki kisi bir araya gelince biriniz imam biriniz de cemaat olabilirsiniz. Tekseniz tek kilinir mecburen.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgabjk

maaşı devlet verirse olacağı budur demişsiniz kim verecek ki devletten başka? ya da nasıl bir sistem olması gerekiyor sizin düşüncenize göre merak ettim açıkçası

İslamiyette imamlik diye bir sinif yoktur. İki kisi bir araya gelse biri imam olur diğeri cemaat, kilarsin namazi. Gayet basit.

• Serkan Murat Yıldırım kullanıcısına yanıt
    din aptallık değil,sen ve mesajını beğenenler aptal

• Aga işte bu millet , inancı suistimal edenlerden çok çekti.

• 7.7 milyar tl butce ayrilan diyanetin ibadethanelerinde para toplanmasi ayri sacma bisey sen sosyal bi devletsen insanlarinin inandigi dinlerin ibadethanelerinin ihtiyaclarini karsilamak zorundasin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sırf bu ağlayarak para istemelerinden dolayı cumaya gitmeyi bıraktım diyebilirim.
  • tolgabjk T kullanıcısına yanıt
    İmam doğru ve örnek olduğu sürece, cemaat seve seve hakkını verebilir.
    Arkadaşında dediği gibi cemaat içinden birileri kıldırabilir.

Ayrıca din ve devlet işleri ayrı olmalı ki diğer imamlarda doğru bildiklerini söyleyebilsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.