Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir ay öncede 300 lerdeydi. Hiç ilerlemiyor sanırım.

• Gokhoank G kullanıcısına yanıt
    Evet geçen ayda 300 lerdelerdi valla anlamadım ilerlemiyor benimde sizden 600 kadar sonra burda şu an 4 kişiyiz.. ben artık formdan çıkıp bir yıl kadar bakmamayi düşünüyorum en azından sinirim bozulmaz.. o kadar yavaş ki 2021 yılına giriyoruz halen 2019un başındaki dosyalara bakılıyor.. 1 yıldan önce sizede sıra gelmez
  • SEVGİ ER S kullanıcısına yanıt
    Ben bu ay sana gelir diye düşünmüştüm açıkçası..
  • Hüdaver Bey H kullanıcısına yanıt

2016 da açtığım bir dava şuan arabulucuya gidilebiliyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ist bam 29. Hukukdaki 2017/47xx nolu dosyam bugün itibari ile karara çıkmıştır.
    İstinaf süresi tam 3 yıl sürdü. Dava süreci ile birlikte 4 yılı biraz geçti.
    Bu kadar uzun sürünce sevinemedim bile çünkü alacağım para pul oldu. Bekleyenlerede umarım biran önce sıra gelir.
    Parayı almak için 1 ayndah bekleyeceğim sanırım. Av. Telefonunu açmıyor.

• Tabiki gidilebilir fakat dava açarken ki zorunlu olan arabuluculuk değil. İki tarafın da rızasının olduğu bir arabuluculuk. Eğer işverenle iletişime geçip aranızda anlaşmaya ikna ederseniz, avukatlarınızla ya da ek olarak bir arabulucuyla gayet iyi bir çözüm olabilir. Anlaşma yoluna gider mi gitmez mi orasını bilemem, yoklamanız gerekir. Ama avukatlar genelde davayı sonuna kadar götürüp belki kazanırız ek olarak vekalet ücreti kazanırım diye düşünüyorlar. O yüzden avukatınızın pek sıcak bakacağını düşünmüyorum.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, kararınız Uyap'ta belki sisteme düşmüştür. Sonucunuz inşallah istediğiniz gibidir.

• Tam 4 yıldır hakkımı arıyorum ama şununanladımki adelet haklının yanında degil bir daha böyle bir durumla karşılaşırsam alacagım 10 lira ise 5 ver 3 ver sensin derim çünkü beni savunan adalet yok verdikleri faiz bir parmak ball cektigim çile cabası. Rabbim nasip etmesin bidaha tiksindim mahkeme istinaf ona para avkat tut para nötere git ihtar cek para bu nasıl sistem

• brisim B kullanıcısına yanıt

benim eşimin mahkeme kararından 2 yıl sonra istinaf dava sırasında karşı tarafa yanlış adres tebliğinden ilk mahkemeye dava görülmesi için tekrar gönderdi şubat ta dava tekrar görüldü ilk mahkeme yeniden kararı onadı ve şimdi yeniden istinaf olacak yani senin anlayacağın 2016 yılında açılan dava için sonuçlanması muhtemelen 2023 olacak işin özü sadece işi uzatmak başka bir şey değil

• Sevdakc S kullanıcısına yanıt

Bende ümitle bekliyorum ama gelmiyor. Sen yinede arada bak, ne olacağı belli olmaz.

• SEVGİ ER S kullanıcısına yanıt
    Hem az çalışmalarından dolayı hemde yavaş gidilmesinden kaynaklı 2021dede ümitli değilim ben açıkçası kendi dosyamdan..
  • Hüdaver Bey H kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, uyaptan baktım,

Davalı vekilinin istinaf sebeplerinin değerlendirilmesinde; tarafların karşılıklı iddia ve savunmalarına, dayandıkları belgelere, hukuki ilişkinin nitelendirilmesine, vakıa mahkemesi hakiminin objektif, mantıksal ve hayatın olağan akışına uygun dosyadaki verilerle çelişmeyen tespitlerine ve uyuşmazlığa uygulanması gereken hukuk kurallarına, hükme dayanak alınan bilirkişi heyet raporuna göre, ilk derece mahkemesinin, taraf vekillerinin tüm istinaf sebeplerini karşılar mahiyetteki karar ve gerekçesinin dosya kapsamına, usul ve yasaya uygun olduğu anlaşılmakla, istinaf isteminin tümüyle reddi gerektiği kanaatine varılmıştır.Dosya kapsamı, ilk derece mahkemesi kararının dayandığı deliller, delillerin takdiri, karar gerekçesine göre istinaf başvuru nedenleriyle sınırlı olmak ve kamu düzeni kapsamında yapılan inceleme sonucunda davalı vekilinin istinaf başvurusunun esastan REDDİNE oy birliği ile karar vermek gerekmiş olup, aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Şeklinde devam ediyor.

Karar benim lehime verilmiş.

• Bursa bam da dosyasi sonuclanan varmi bende yeni katildim araniza bakem ne kadar beklicez

• kutay2455 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun kardesim.benim 30 hukukta ayın 23 itibari ile karara cikti.benimde 1 ay icinde karar yazilir dediler.burdaki bekleyen arkadaslarada insallah Bu sekilde hayrli gunleri nasip eder mevlam. Benim de istinaf ve mahkeme ile birlikte top 4. Buçuk yıl oldu cok sabrettik yapcak bisey yok.son demler artık

• ISTANBUL 48 HD İSE İADE DOSYASI OLAN VARMI
    SON DURUM NEDIR 2 AY ÖNCE 1000 LERDEYDİ

• quote:

Orijinalden alıntı: Aksucevat

Bursa bam da dosyasi sonuclanan varmi bende yeni katildim araniza bakem ne kadar beklicez

gecmıs olsun senın dosya 29 daydı degılmı

• biztr1 B kullanıcısına yanıt
    9. İsmahkemesinde daha yeni istinaf dilekcesi verdi karşı taraf 4 gun oldu
  • Bu sayfayi bastan sona takip ettim merakla bekliodum araniza katilmayi :)
  • Yigitcan0606 Y kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, akşam avukatım aradı, teminat vardı senin dosyanda dedi. Yarın kararı alıp işlemleri başlatıcam nasip olursa yılbaşı öncesi parayı alırız dedi. Fakat teminat olan icra dosyası takipsizlik nedeniyle kapalı gözüküyor. Yinede alabilir mi?

• ibrahimselimm İ kullanıcısına yanıt
    İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi telefonu
    0216 303 20 00

https://istanbulbam.adalet.gov.tr/hukuk-daireleri

Kaçıncı Hukuk dairesi bakıyorsa aşağıdaki linkte bulunan dahili numarasına göre bağlanabilirsiniz.

Başka iller için bilgiler yine webde mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.