Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.979
Cevap
85
Favori
1.101.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

28.hukuk 2020/1.. ise iade bugün itibari ile karara çıkmıştır.kesinlesme serhi ni nerden ve nasıl alacağım bilgi vere bilirmisin.su an kararın açıklanması 10 gunluk süreyi baslatmismidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ist. bam 27. hukuk 2019/××× , tazminat

10 gün önce ön inceleme yapılmış

istinaf küçük bir eksikliğin tamamlanması için dosyayı iş mahkenesine göndermiş, 15 gün eksiklikleri tamamlamam için süre verilmiş, tamamlayıncada dosyayı tekrar bana gönder demiş...

muhtemelen şu yazışmalar 1ay

karar ilanı 2 ay

3 ay sonra istinaf biter...

şirket tazminatı tehir-i icra yaptı, para bankada bloke...

muhtemelen istinafıda kazanacam...

şirket muhtemelen yargıtaya gidecek

ben yargıtaya gidiyorum, tekrar , tehir-i icra istiyorum derse, ki diyecek, 2. defa tehir-i icra verilir mi?

verilmesi kanun önünde eşitliği bozmuyor mu?

şirketin, sürünsün de alsın stratejisine hizmet ettiği için kötü niyete girmiyor mu ?

olası 2. tehir-i icraya nasıl itiraz etmeliyim, önlemeliyim ?

önceden istinaf olmadığından, tek tehir-i icra vardı...sorun yoktu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27 hd -- 1 Ocak 2021; 8:20:57 >
  • 27 hd 2 kullanıcısına yanıt

Dosyayi yargitaya goturme hakki varsa, zaten hemen islemleri baslatir ve istinaf sonucun kesin sonuc olmadigindan odemeyi durdurur diye tahmin ediyorum.

• 27 hd 2 kullanıcısına yanıt

Aynı durum bendede var ilk derece mahkemesine yollandı. Benim yargıtay yolu kapalı

• Takipte Kesinlesen Miktar₺15.500,01

Toplam Faiz Miktari₺3.668,50

Vekalet Ücreti₺1.743,75

Masraf Miktari₺40,60

Tahsil Harcı₺705,25

Toplam Alacak₺21.658,11

Yatan Para₺0,00Bakiye Borç Miktari₺0,00

Avukatım ile %10 anlaşmıştık bana ne kadar ödeme yapması gerekir?

• 15.500,01 TL TAKİPTE KESİNLESEN

2.325,00 TL VEKALET ÜCRETİ TAM

3.552,96 TL Toplam Faiz Miktarı

+___________________

21.377,97 TL Yekün Alacak

18.436,10 TL Yatan Para Miktarı

-___________________

2.941,87 TL Bakiye Borç Miktarı

vekalet ücreti burda daha yüksek çıkmış.

tahsil harcı ve masraf da yazılmamış.

bu yazıya göre mi hareket edecek avukat bir önceki mesajda attığım dosya hesabında yazanlara göre mi.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt

Yatan paranın %10 unu avukata vereceksin 18 yazan yerden hesap görülecek

• Sinanbrls S kullanıcısına yanıt

18 olan yer teminat yatirmislardi o, tekrar hesap yapildi, 21 bine cikti alacak. Kalan ksim icin davaliya yazi yazildi.

Önceki paylaşımındada hesap öyle çıkıyor. Vekalet ücreti avukatın diğerleride istinaf giderleri

Selamün aleyküm alacak davasimi yoksa ise iademi bende alacak davasini bekliyorum 2018/170 kusurlerde 29.hukukta

• Ultraslan5487 U kullanıcısına yanıt

Alacak davasıydı, yoksa bu kadar surmezdi.

Sanada yakında sıra gelir

• Eyvallah sağolasın yakında sıra gelmez bana 2018/1700 kusurlerde bir rakami yazmayı unutmuşum inşallah mayisa kadar sira gelir diyelim ))

Burdan bana ne duser acaba

• Vekalet ve tahsil harcını çıkın geriye kalanıda avukatla anlaştığınız yüzde kaçsa onuda düşün geri kalan sizindir

• 25.Hukuk ne durumda bilgisi olan varmıı

• Bayanpimpirik B kullanıcısına yanıt
    Telefon da ne yazıktır ki sağlıklı bilgi verilmiyor galiba farklı zamanlarda aradım ama 2018 in ortalarında olduklarını söylemişlerdi benim 2019/33.. lerde sanırım 2 sene daha sürer 25.Hukuk öne alım dilekçeleri ölüm ve iş kazaları durumlarında dikkate alınıyor muş. İstanbul Bam un önünde yatan insanlar dahi varmış.
  • nduru-82 N kullanıcısına yanıt

gecmiş olsun darısı bızım basımıza artık benımde 29. hukuk 2018/48.. lerde dosyam sanırım 1 sene daha beklıcez

• zekko4343 Z kullanıcısına yanıt

25.hukuk 2019/2** dosya numaram herhangi bir işlem çalışma vs yok şu an da dosyam da hala açık konumunda beklemede..hiç aramadım sormadım da 2017 de davayl ilk sonuclandiginda tutar 20.000 TL'ydi o zamanlar 20.000 liraya orta halli bir araba bile alınıyordu şimdi faiz gelmiş üzerine ama çerez parası oldu alacahim ücret eridi bitti şu an da hiç bir boka yaramayacak kısacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cskn1071 -- 6 Ocak 2021; 17:57:25 >
  • 2015 alacak davası 2018 istinafa gittik, bugün sonuçlandı. 29.bam'dan yeni açlan 47.hukuk dairesine taşınmıştı dosyam. 2020/4** üç basamaklı dosya numaram. Geç gelen adalet adalet değildir. Çok sinir bozucu bir süreçti, umarım herkes bir an önce hakkına kavuşur.

•  İyi günler arkadaşlar Ocak 2020'de işe iade davası açmıştım 22 Ekim 2020 de lehime sonuçlandı karşı taraf istinafa gitti dosya 30 Kasım 2020 de İstinaf başladı tam bir ay sonra 30 Aralık 2020 de İstinaf da bitti Ve yine lehime sonuçlandı aynı gün karar ilamı UYAP'ta yayınlandı bazı kafama takılan sorular var. Mesela benim 10 günlük İşe başlama sürem ne zaman başlıyor avukatıma resmi karar ilamının gitmesi mi gerekiyor? Öyleyse bu ne kadar sürer 1 ay sürer mi? Bir de ben işten çıkarıldığımda kıdem ve ihbar tazminatlarımı almamıştım eğer İşveren işe geri almazsa onları da talep etme hakkım var mı? işverenin işe iade almaması durumunda Day 5 aylık işe almama cezası ve 4 aylık brüt boşta geçen süre tazminatı var kıdem hesaplanırken 4 aylık boşta geçen süre kıdeme ekleniyor diye biliyorum ben Kasım ayında işten çıkarılmıştım bu durumda bir sonraki seneye tekabül ediyor yani zamlı maaş üzerinden tazminat almam gerekiyor yanlış mı biliyorum

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.