Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Istinaf kararım aciklandi ama bu ne anlama geliyor sacmalik.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manifesto95 M kullanıcısına yanıt
    KARDEŞİM SENİN DURUM BİRAZ FARKLI SANKİ? İSTİNAF KARŞI TARAFI HAKLI BULMUŞ GİBİ.
    KARŞI TARAFIN VEKALET ÜCRETİNİ SEN ÖDEYECEKSİN SENİN DAVAN ALACAK DAVASI DEYİLMİ?
  • okanok O kullanıcısına yanıt
    TABLODA YAZAN VEKALET ÜCRETİ HARÇ MASLARAFLARI VS.ONLARI DÜŞ
    AVUKATLA ANLAŞTIĞIN YÜZDE VE YEREL MAHKEMENİN GEREKÇELİ KARARDA YAZDIĞI VEKALET ÜZRETİNİDE DÜŞERSEN KALAN SENİN.
  • Merhaba arkadaşlar,
    10/10/2016 tarihinde iş mahkemesine başvurduk 6 duruşma sonrası hakim beni haklı buldu dosyam 25/01/2018 tarihinde 30.Hukuk Dairesi Bölge adliye mahkemesine gitti. 2 sene olacak halen bekliyorum ön inceleme için atama bekleniyo yazıyor uyapta.ne zaman sonuçlanır acaba ortalama. uyap sitesinden baktığımda alacak miktarı 46,000 toplam borç bakiye yazan yerde 73,266 yazıyor. herşeyi çıkarsak avukat vs elime ne kadar geçer acaba avukat ile %20 anlaşmıştık. teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigor4458 -- 16 Kasım 2019; 12:4:44 >

• Yusufavşar Y kullanıcısına yanıt
    Benim moralim sifir bu nasil bir karar boyle delircem belirsiz dava ne demek ya avukata da ulasamiyoruz

kardeşim inş.herşey istediğin gibi olur. benim dosyada karara çıktı bekliyoruz inş.banada süpriz yaşatmazlar.benimki işci alacak davası
    yerel mahkemeyi kazandık istinafta inş.onar
    "Dava usulden kazanılır, usulden kaybedilir."
    Avukat tutmuş muydun? Tuttuysan sana nasıl özür dileyeceğini bilmesi lazım.

edit: Kadı şöyle diyor :
    -kardeşim senin alacağın belli, faizi belli. sen ne diye bunu belirsiz alacak davası diye açarsın?
    dava açacaksan hukuki yararının olması şarttır. belirsiz dava açarak fazladan bir şey kazanmayacaksın bu dava belirli alacak davasıdır.
    dava açacaksan usulünü bileceksin. huzurumadan kaldırın bu dosyayı. yaz kızım. usulden reddine.

diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonamenouser -- 16 Kasım 2019; 14:19:20 >
  • nonamenouser N kullanıcısına yanıt
    Avukatim var ama hafta ici gorusecegim gerekceli kararda isci ile ilgili hic bir durum yok neden kaybettigimi hala bilmiyorum

• nonamenouser N kullanıcısına yanıt
    Her seyi sil bastan mi yapmamiz gerekicek cok sacma bunca sene bosuna mi bekledik bir de ustune borçlu ciktik.

• zigor4458 Z kullanıcısına yanıt
    Dostum aynı hukuktayız ama sana daha sıra gelmediyse 2018 lere bile başlamamışlar demektir vay halimize benimde 2019/1000 lerde sonumuz ne olur bilmiyorum.hiç umut ışığı yok gibi sana sıra geldikten sonra bi 2 seneye anca bana sıra gelir gibi duruyor.irtibatta kalalım ama tahminen yeni yılın başlarına doğru artık senin işin çözülür gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manifesto95

Benim moralim sifir bu nasil bir karar boyle delircem belirsiz dava ne demek ya avukata da ulasamiyoruz
    Avukatın yeni başlamış mesleğe sanırım , tazminat davalarında avukatlar 100 TL tazminat talebi olarak dava açarlar ,bilirkişi raporu geldikten sonra ara celsede dilekçe ile islah edip bilirkişi raporunda ki miktarları yazarlar. Avukatın değiştir tekrar dava aç

• quote:

Her seyi sil bastan mi yapmamiz gerekicek cok sacma bunca sene bosuna mi bekledik bir de ustune borçlu ciktik.
    Avukat ne dedi?
  • quote:

Istinaf kararım aciklandi ama bu ne anlama geliyor sacmalik.?

gardaş senin dava konusu neydi.
    galiba senin bi alacağın var.
    30 bin tl diyelim. ve bu belgeler ile belli.
    sen gitmişsin benim bu adamdan alacağım var bir miktar bu hesaplansın bana ödensin demişsin.
    istinaf ta demiş ki gardaş senin alacağın vs belli niye belirsiz açıyosun.
    ve kesin olarak karar vermiş. yerel mahkemeden şimdi kesin karar çıkacak. sen kaybetmişsin.vekaletleri ve harcı öde ve bu davadan alacağın yoktur diye

• darius21
    Benim alacak davası.17 ay ön inceleme için atama bekledim.şuan yaklaşık 10 gündür incelemede dosyam.sonrası nasıl olacak bilmiyorum.toplamda 4 yıl 8 ay oldu mahkemeye vereli.herkesin bekleme süresi farklı olabiliyor.ama dosyan istinafta ön inceleme için atama bekliyorsa en az 1 yıl unut sıra gelmesini.hayırlı olmasını diliyorum..

• Avukatima dava açılabilir miyim? kendisiyle bugun gorusecegim baska bir avukat buldum onunla da bugün gorusmem olacak ama asla para vermem hic bir seyi sil baştan yapamam bıktım usandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manifesto95 -- 18 Kasım 2019; 8:11:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuppturuncuu

Merhabalar,
    En kısa sürede herkesin davası neticelensin inşallah.
    Bende işe iade davası sürecinde davayı kazandım fakat aralık 2018 den beri Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Dairesi nde istinafta bekliyordu taki geçen haftaya kadar geçen hafta e devletten tesadüfen baktım "karara çıkmış" olarak gözükmeye başlamış.

Dosya No:2018/4792

2017 haziranda başladığımız bu süreç artık gerçekten beni yordu.
    Tekrar Merhabalar,

Sizlerle malesef pek iyi haberler paylaşamayacağım.Dava kararımız bugün yazılmış uyaptan okudum.

HÜKÜM:
    1-) Davalıların istinaf başvurularının kabulü ile, davanın esasıyla ilgili yukarıda belirtilen deliller toplanmadan ve delillerin toplanmama gerekçesi kararda belirtilmeden karar verilmiş olması nedeniyle 6100 sayılı Kanun’un 353/1-a-6. maddesi gereğince, ilk derece mahkemesinin yukarıda esas ve karar numarası yazılı KARARININ KALDIRILMASINA,
    2-) Dosyanın Dairemiz kararına uygun şekilde araştırma yapmak ve yeniden bir karar verilmek üzere mahalli mahkemesine GÖNDERİLMESİNE,

Avukat ile konuştum süreç tekrar başlayacak tekrar dava açılacak sadece belirtilen eksiklikler(hakimin kararda 4+4 yazarken miktar belirtmesi ve dava açtığımız firmaların organik bağının olduğunun tespiti) giderilecekmiş ama süreç yine aynı şekilde işliyormuş.Ancak 2. davada karar çıkarmış ve sonunda yine istinafa gidilebilinirmiş. 3+3 ay dava olsa sonra 1 yıl istinaf en iyi şartlarda al sana 18 ay daha.
    Ben ne yapacağımı kimi kime şikayet edeceğimi artık bilmiyorum. Motivasyonum diplerde.

• bende öyle duymuştum ibrahim bey mahkemenin verdiği kararin altinda bir rakam olmuyor sonuç diye inşallah bir yanlışlık vardir

• Avukat tuttuktan sonra kendi dava konunuzu boşlamayın belli aralıklar ile kontrol edin, avukatınızı yönlendirin. Sonuçta bazı sonuçların telafisi olmuyor.

Çok geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19tumen -- 18 Kasım 2019; 14:14:36 >
  • Merhaba arkadaşlar dosyası incelme için atama bekliyor dan sonra inceleme ye geçen kardeslerım inceleme ne kadar suruyor birde inceleme de olan dosyalar ekran görüntüsü atabilirmısiniz.. O yazının benım dosyam da gorunmesıni gercekden çok özledim tesekkurler 13 ay oldu Samsun BAM da

• ilkerim621 İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam inşallah kısa sürede amacınıza ulaşırsınız darısı 2019 ların başına bam 25. Son durumu bilen yazarsa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.