Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vallahi sorma maalesef öyle dosya bitmiyor 15 te ayrıca üzülerek söylüyorum ne yazıkki arkadaşımın alacağı para icradan bakınca 22 bin küsür yazıyordu totalde içinden kesintiler illaki olacaktı biliyorduk fakat 5 bin tl alabildi 😮 İstinaf 5 bin tl ye karar vermiş net ödenecek tutarı şok olduk çok üzüldüm onun adına Elif hanım gerçekten burdan gelecek paraya inancım kalmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamamba03

Kısmi red kısmi kabul görmüş sanırım davanız. O yüzden karsı tarafın avukatlık ücreti düşmüştür. Bende hakkaniyet indirimi yüzünden istinafa verdik 2.5 sene oldu istinafa gideli 1 ay önce incelemeye alındı hala bekliyorum. Faiz işlesede paran enflasyon karşısında eriyor. Zamanında alsaydım param değerli olacaktı simdi eridi gitti.
    hakkaniyet indirimi kaç oranında yapıldı ve siz hangi oranda yapılmasını talep etmiştiniz?
  • igkdr İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    Yüzde 30 yapıldı genelde hep aynı oran. Avukatın dediği elimizde yazılı evrak olması hakkaniyet indiriminin yapılmaması yönündeydi bakalım ne olacak dosya 1 aydır incelemede hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: karamamba03

Yüzde 30 yapıldı genelde hep aynı oran. Avukatın dediği elimizde yazılı evrak olması hakkaniyet indiriminin yapılmaması yönündeydi bakalım ne olacak dosya 1 aydır incelemede hala.
    bildiğim kadarıyla işçi alacağı davasında örneğin hiç fazla mesai alacağı olmayan bile tanık tutuyo günde 3 saat çalışıyodu diyo.
    e tabi hakimlerde sen o kadar çalışmış olamazsın diyon %30 kesiyo anladık.
    ama her şeyi yazılı kanıtı full olanlarında hakkaniyet uygulanmasın bi zahmet e-mail whatsapp yazışmaları vs
  • Ben tazminatı alıp üzerine kredi çekip araç alacaktım, baktım bu adalet sisteminden hayır yok çektim krediyi aracı almaya gidiyorum. 3 senedir bir insanın davası sonuçlanmıyorsa o ülkedeki adalet sistemi elden geçmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: caylak39

Ben tazminatı alıp üzerine kredi çekip araç alacaktım, baktım bu adalet sisteminden hayır yok çektim krediyi aracı almaya gidiyorum. 3 senedir bir insanın davası sonuçlanmıyorsa o ülkedeki adalet sistemi elden geçmeli.
    3 sene sadece ilk derece mahkemesidir.
    bunun istinafı var yargıtayı var
  • Istanbul 29. Hukuk dairesi bekleyenler bu gün 17 eylül de karara çıkmış olan dosyamın durumunu öğrenmek için 29 hukuk dairesine gittim benim dosya durumu nedir diye sordum açtı bilgisayardan baktı dosyanız karara çıkmış dedi peki ne zaman karar yazılır dedim bu hafta içinde göndeririz dosyaları dediler 2017/2528 dosya numaram
    Dosya nizin verilen kararlarınıza oradaki kalemden öğrenebiliyorsunuz haberiniz olsun

• İbrahimHD35 İ kullanıcısına yanıt
    Onda bir yanlışlık vardır kardeşim.dediğin gibi kesinti oluyo bu biraz saçma olmuş.formda buna benzer durumla karşılaşan görmedim.yerel mahkemenin verdiği kararda şukadar tazminat kazanmıştır ibaresinin altında zaten olamaz.uyaptan bakabilirsin

• Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 5. Ceza Dairesini telefonla arayarak kaçıncı dosyadasınız diye sordum. Telefonla bilgi vermediklerini söylediler. Kaçıncı sırada bu mahkeme bilen var mı ?
  • Ankara 9. Hukuk dosyam karara cikmistir suanda 2200 lerde haftaya karar avukatima ulacakmis.

• Ben anlamadım bu işi geçen hafta 223* yusufun dosyası incelemeye alındı bi haftadır 2300 lere gelmedimi bunlar

• eyupcvk E kullanıcısına yanıt
    2300 olur heralde bu hafta sonuna kadar

• eyupcvk E kullanıcısına yanıt
    benim dosya 14,10,2019 tarihinde incelemeye girdi yaklaşık 10 gün önce
    neye göre söylüyolar bilmem banada aynısını söylediler 2037 nolu dosya incelemeye girsiğinde bana 1800 lerdeyiz demişti
    eyük kardeş seninki bu hafta cumaya kadar incelemeye girer bence 2200 dediklerine bakma hem nasıl olur benimki 2239 incelemeye gireli 10 gün oldu
  • Manifesto95 M kullanıcısına yanıt
    hadi gözün aydın kardeşim sonuş inş.olumludur
  • Aynen yusuf bana da öyle geliyo yalan yanlış bilgi veriyolar millete

• Ankara bam 6. Hukukta 1 senedir bekleyen 2018/4221 nolu dosyam karara çıkmış ve onaylanmış bam, yerel mahkemenin ihbar tazminatı dışındaki kararlarını doğru bulmuş bu durumda bilirkişinin ve yerel mahkemenin beni haklı gördügü ihbar tazminatimi alamiycam. Bir de karşı tarafın avukat ücretini de bana geçirmişler.
    Sadece kıdem tazminatı, yıllık izin ücreti, eksik yatan maaş vs. Haklarım var. Bu durumda ben işsizlik maaşına başvurabilir miyim ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogan.akk -- 22 Ekim 2019; 14:33:52 >
  • Dogan.akk D kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bildigim son 3 yılda belli primin olması gerkiyor mahkeme kararı alan kişilerin 1 ay mühleti var gecerse alamazsın yakın bi zamanda işkura gitmeni tavsiye ederim. Bu arada benim dosyamda 6.hukukda alacak davası şuan 2018mi 2019mu işleniyor bilgi verirsen sevinnirm

• Sadullah14 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam hayirli olsun. Bende gecen gun gittim 29. Hukuk dairesine, benim dosya 4700 lerde ne zaman sira gelir dedim. Bu sene 2017 olanlari bitirmeye calisiyoruz dedi.
    İsleyiste bi degisiklik olup olmadigini sordum yok dedi. O zaman nasil bitecek dedim. Bitmeyebilir takip et dedi..
    Alacakli dosyalari disinda gelen tum dosyalar oncelikliymis, o yuzden alacakli dosyalarina bakmaya sira gelmiyor diyor.
    Benim pek umudum yok 1 yil daha beklerim diye dusunuyorum.

• Arkadaşlar 8.hukuk yokmu hiç aranızda sıra kaçta

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.