E

Onbaşı
10 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle tüm forma selam ve yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Codegen CKL-0101KL serisi kılıf aldım. Kılıf Türkçe karakterli fakat klavyenin sağ tarafındaki ü i i ç gibi harfler yanlış çalışıyor. Türkçe Q klavye değil. Bunu nasıl değiştirebilirim.

İkincisi ise; alt fonksiyonu çalışmıyor. Dolayısı ile alt ile girilen @ gibi önemli karakterleri kullanamıyorum.

Eleştiri olarak da bu tablet kılıfı ile ilgili firmaya almadan önce mesaj yazdım. Gönderdikleri filim Quantum94 modeline uyumlu değil. Ayrıca yine kılıfta büyük geliyor. Son olarak kılıf içinden kalem çıkmadı. Yani Codegen markalaşmak isiyor ise ; mesajıma evet uyumludur demeden bu konularda bilgilendirmesi gerekiyor idi.
Yurtdışı sitelerinde lazer ile (burna ve el bileği bağnaltılı) kolestrol ve hipertansiyon tedavisi için cihazlar gördüm. Bilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-household-healthy-laser-therapy-instrument-to-treat-hypertension-diabetes-rhinitis-cholesterol/1342166961.html
Öncelikle merhaba......

Geçen hafta içinde sulh hukuk mahkemesi tarafından yapılan ve tapu kayıtlarında maliye malı olarak görünen bir arsaya fiyat teklifi verdim. esatıs.uyap üzerinden yapılan ihalenin internet üzerinden en yüksek ve tek teklifini ben yaptım.

İhale günü geldiğinde mahkemeyi telefon ile aradım ve ihaleyi kaybettiğimi öğrendim. Bir sonraki gün ise yine sistem üzerinden teminatım iade edildi.

Şimdi ise yine uyap sistemi üzerinden 2. ihale tarihi için ilanın güncel olduğunu görüyorum. İhale tarihi için 2. ihale tarihi var. Sorularım ise ;

esatis.uyap.com güncellenmiyor mu ?

2. ihale olmasına karşın ihale minimum teklif miktarı neden değiş miyor ?

yoksa satış gerçekleşmedi ve beni katakulleye mi getiriyorlar ? ortada bir üçkağıt mı var ?

esatıs.uyap.com kocaman bir balon mu ?

bunun için gerekli itirazları ve şikayetlerimi nerelere yapabilirim ?
Önce herkeze merhaba !

Çinden kargo ile telefon getirmek konusunda bilgi istiyorum.

Diyeceksiniz ki mevzuat gereği telefon getirmek yasak. El koyuyorlar yada geldiği adrese geri postalıyorlar. Bununla birlikte yabancı sitelerdeki feedback lere baktığında birçok Türkiye den alışveriş görüyorsun.

Kargo gümrükten girerken Xray cihazı ile aranıyor diyeceksiniz. Tam tersi görüşle birçok sitede çinden gelen telefonlar satılıyor. Bu ilanlarda üç beş tane değil.

Benim takibim ile ;

1) Telefonun parçalanarak gönderilmesi
2) Telefonun metal bir mutfak malzemesi (tencere tava) içinde gönderilmesi
3) Özellikle çinden İsveç kargosu gibi seçeneklerle önce Avrupaya oradan Türkiyeye sokmak. ( Aynı gümrük muamelesi yapılıyor. )
4) Tüm seçeneklerde fiyatı 100 $ altı tutmak yada hediye demek
5) Yurt dışında bir tanıdığa göndertmek ve o tanıdığın Türkiye ye gelişte telefonu sokması. ( Bu sınırlı alışveriş demek)

vs vs vs ... Fakat bunun bir arka yolu olmalı ki dediğim gibi sitelerde birçok feedback var.

Cevaplarınızı bekliyor olacağım.
Önce merhabalar !,

Aliexpressten bir ürün satın aldım. Şubat ayının 20 lerinde siparişi verdim. 26 sında satıcı ürünü kargoya verdiğini söyleyerek bir takip numarası gönderdi. Takip numarasına göre 2 mart ta postanın çinden çıktığını görnünüyor. Fakat ayın 10 nunda posta numarası karşılığı null göründü ve tekrar postanın açılması ve yurt dışına gönderilmesi süreci başladı. Şuanda yine çinden çıktığı görünmekte.

Bu arada 15 mart civarıda sipariş satıcının yalan beyanları nedeni ile benim bilgim harici site tarafından donduruldu. Fakat benim bilgim harici dondurulan sipariş yeniden aktif hale geldi.

Kısacası 26 şubattan bu yana çin postasında görüniyor. İyice karşıtırılmış bir sipariş var. Ben para iadesi için başvurdum. Satıcı kargo bilgilerinin ekran görüntülerini vererek redetti. Akabindende ben anlaşmazlığı yükselttim.

Deneyimli arkadaşlardan şuan için ne yapmalıyım. Paramın üzerine su mu içeceğim ? Postanın geleceğini hiç sanmıyorum ? Para iadesindeki süreç nedir ?

İyi çalışmalar dilerim.
Hakkında
Konum: Samsun
Meslek: www.yapidizayn.net
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 18
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 47
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 4.266 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.