Şimdi Ara

[İSTİFA ETTİM] Swatch'ta çalışıyorum, soruları alayım. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
260
Cevap
20
Favori
36.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hosbulduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZYMANDIAS -- 13 Temmuz 2014; 13:13:11 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Bölüme geldikten sonraki ilk soruyu ben sorayım.

Swatch son birkaç yıldır belirli model ve dizaynların farklı kombinasyonları üzerinden gidiyor modellerinde.
    Önceden Touch Serisi, Fun Scuba, scuba loomi gibi özel ve farklı fonksiyonları olan seriler ve Olimpiyat, James Bond vb. temalı saatler üretirdi. (Bende Dr. No 1962 modeli var mesela)

Ne zamandır çıkmıyor bu tür özel seriler. Acaba yeniden bu tür özel serilerin üretilmesi düşünülüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Bölüme geldikten sonraki ilk soruyu ben sorayım.

Swatch son birkaç yıldır belirli model ve dizaynların farklı kombinasyonları üzerinden gidiyor modellerinde.
    Önceden Touch Serisi, Fun Scuba, scuba loomi gibi özel ve farklı fonksiyonları olan seriler ve Olimpiyat, James Bond vb. temalı saatler üretirdi. (Bende Dr. No 1962 modeli var mesela)

Ne zamandır çıkmıyor bu tür özel seriler. Acaba yeniden bu tür özel serilerin üretilmesi düşünülüyor mu?

En azindan 2014 icin boyle modellerin cikmayacagini soyleyebilirim. Sistem 51 uretildi biliyorsunuz, bunun gibi bir model daha uretmeyi dusunuyorlar. Roland Garros devam ediyor, haricinde bir sey yok maalesef.

Swatch eski Swatch degil. Artik diger markalarina daha cok onem veriyor. Plastik ve ucuz saat uretmek icin kuruldu Swatch, o cizgiyi bozmustu guzel saatler ureterek:) Yavas yavas kendisine donuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ycs 4018 arıyorum , ama bulamadım.Bulabılırmıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutama

Hocam ycs 4018 arıyorum , ama bulamadım.Bulabılırmıyız

Bulamayiz hocam, uretimi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Swatch'u beğenmeyip de swatch'un yaptığı saatleri kullanabiliyor olabilirsiniz diye bir şey yoktur. Swatch Group vardır. Alttaki her firmanın fabrikası ve üretim hattı ayrıdır. İçindeki kullanılan motorlar ve tasarımcıları tamamen farklıdır.

Bilmediğiniz konularda kesin cümleler kurmayınız...

Orası doğru arkadaş yanlış söylemiş swatch ayrı omega ayrı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey soracağım sistem 51 almak istiyorum bozulursa değiştirirler mi ? Bide swatch omega breguet saatlerine sahip ise otomatik saatlerindeki parçalar aynımı bu markaların ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fozcam

quote:

Orijinalden alıntı: inex2

quote:

Orijinalden alıntı: fozcam

quote:

Orijinalden alıntı: inex2

2013 yılında dünyanın en iyi saat markası seçildik.

Swatch Group olarak 20 markaya sahibiz, Swatch'ı beğenmeyip yine Swatch'ın yaptığı saatleri kullanıyor olabilirsiniz.

Prestij ve lüks markalar
    Breguet
    Harry Winston
    Blancpain
    Glashütte Original (Almanya)
    Jaquet Droz
    Léon Hatot
    Tiffany & Co.
    Omega
    Üst fiyat grubu
    Longines
    Rado
    Union Glashütte (Almanya)

Orta fiyat grubu
    Tissot
    Calvin Klein watch & jewelry
    Balmain
    Certina
    Mido
    Hamilton

Temel grup
    Swatch
    Flik Flak

Özel etiket
    Endura

Soruları alayım?

Not: Yere düşen saatleri çöpe atıyoruz. Mağazaya yenisi gönderiliyor.

omega saatleri swatch üretiyor öyle mi

http://www.swatchgroup.com/en/brands_and_companies/watches_and_jewelry/prestige_and_luxury_range/omega

sonuç? burada yazan omega'nın hisselerinin swatch grubuna ait olduğu. swatch üretiyor demiyor ki. arada fark var. bugatti de volkswagen grubuna ait şimdi bugattiyi vw mi üretiyor

Aynen öyle ama arkadaş parçalarının birkaçının aynı olduğunu söylüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OZYMANDIAS

quote:

Bölüme geldikten sonraki ilk soruyu ben sorayım.

En azindan 2014 icin boyle modellerin cikmayacagini soyleyebilirim. Sistem 51 uretildi biliyorsunuz, bunun gibi bir model daha uretmeyi dusunuyorlar. Roland Garros devam ediyor, haricinde bir sey yok maalesef.

Swatch eski Swatch degil. Artik diger markalarina daha cok onem veriyor. Plastik ve ucuz saat uretmek icin kuruldu Swatch, o cizgiyi bozmustu guzel saatler ureterek:) Yavas yavas kendisine donuyor.

Sistem 51 gibi bir model üretilecek diyiyorsunuz oda mı plastik kasa olacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Montblanc 149

quote:

Swatch'u beğenmeyip de swatch'un yaptığı saatleri kullanabiliyor olabilirsiniz diye bir şey yoktur. Swatch Group vardır. Alttaki her firmanın fabrikası ve üretim hattı ayrıdır. İçindeki kullanılan motorlar ve tasarımcıları tamamen farklıdır.

1- Burada yazılan tüm markalar Swatch tarafından üretiliyor. Bazı parçaları aynı, bazı parçaları farklı fakat hepsi Swatch tarafından üretiliyor. Hissesine sahip değil, kendisi üretiyor. Bu bir fırının peynirli poğaça ve zeytinli poğaça yapmasıyla aynı şey. Malzeme farklı ama fırın aynı

2- Hangi saati alırsanız alın bozulursa değiştirirler.

3- Metal bir saat olacağını söylemişlerdi. Otomatik mi bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

1- Burada yazılan tüm markalar Swatch tarafından üretiliyor. Bazı parçaları aynı, bazı parçaları farklı fakat hepsi Swatch tarafından üretiliyor. Hissesine sahip değil, kendisi üretiyor. Bu bir fırının peynirli poğaça ve zeytinli poğaça yapmasıyla aynı şey. Malzeme farklı ama fırın aynı

15.000 dolarlik Omega Speedmaster saati Swatch mi uretiyor diyorsun simdi ? Adama cok fena gulerler. Buradaki her markanin fabrikasi ve uretim hatti tamamen farkli. Imkaniniz varsa Omega'nin Cenevre'deki fabrikasini gidin gezin. Ben gittim gezdim. Butun parcalar fabrikada uretiliyor. Calisan saatciler tarafindan da elde birlestiriliyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

15.000 dolarlik Omega Speedmaster saati Swatch mi uretiyor diyorsun simdi ? Adama cok fena gulerler. Buradaki her markanin fabrikasi ve uretim hatti tamamen farkli. Imkaniniz varsa Omega'nin Cenevre'deki fabrikasini gidin gezin. Ben gittim gezdim. Butun parcalar fabrikada uretiliyor. Calisan saatciler tarafindan da elde birlestiriliyor...

Bende merak ettim bu durumu brguet i swatch mi üretiyor Yada omega Yada rado

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yoksa bugatti nin birkaç parçasını vw üretiyor diğer parçaları bugatti kendi üretiyor gibi mi üretiliyor bu saatler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Omega butun saatlerini kendisi uretiyor. Yalan yanlis bilgi veriyorlar. Oyle olsaydi butun parcalar disaridan gelirdi Omega kendi logosunu yapip satardi. Ama benim gordugum urettikleri deri kordona varana kadar kendi uretimleri. Sirket Swatch tarafindan satin aliyor diye butun uretim bantlarinin Swatch tarafindan yapiliyor diye bir sey yok. Mesela Ulker gitti dunyaca unlu cikolata markasi olan Godiva'yi satin aldi ama Godiva yine kendi uretimini kendisi yapiyor ama Ulker'in altinda. Bu da oyle...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fushia

Sistem 51 saatleri ne zamana gelir acaba, magazadaki satıcı bana 2 3 ay dedi o kadar geç gelir mi? Ne zaman türkiye tanıtımı yapılacak acaba? Birde fiyatının 450 tl ye yakın olacağını düşünmekteyim doğru mudur, bu fiyata bu saat değer mi? Beyaza bayıldım

Saatin (System 51) 5-6 parcasi hala el ile takiliyor. Yani saatler yari makine yari el yapimi denebilir.. Bu nedenle saatlerin seri uretimine gecilemiyor.

Buradaki bilgilerde biraz hata var gibi görünüyor. Watchtime.com'un modelle ilgili aşağıdaki linkte de yer alan raporunda 20 metrelik üretim bandında el değmeden üretildiği, hatta regülasyonun bile normalin aksine lazer ile +/- 7 sn. olacak şekilde sabitlendiği yazıyor.

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/watches/the-150-swiss-mechanical-swatch-sistem51-hits-the-market/

Başka bir incelemede de bu nedenle saatte regülatöre gerek olmadığı ve bu gibi bazı parçalara gerek kalmadan 51 parça ile mekanizmanın tamamlandığı yazıyor.

Yani el değmeden, tamamen robot üretimi bu model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 6 Ağustos 2014; 14:05:13 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fushia

Sistem 51 saatleri ne zamana gelir acaba, magazadaki satıcı bana 2 3 ay dedi o kadar geç gelir mi? Ne zaman türkiye tanıtımı yapılacak acaba? Birde fiyatının 450 tl ye yakın olacağını düşünmekteyim doğru mudur, bu fiyata bu saat değer mi? Beyaza bayıldım

Saatin (System 51) 5-6 parcasi hala el ile takiliyor. Yani saatler yari makine yari el yapimi denebilir.. Bu nedenle saatlerin seri uretimine gecilemiyor.

Buradaki bilgilerde biraz hata var gibi görünüyor. Watchtime.com'un modelle ilgili aşağıdaki linkte de yer alan raporunda 20 metrelik üretim bandında el değmeden üretildiği, hatta regülasyonun bile normalin aksine lazer ile +/- 7 sn. olacak şekilde sabitlendiği yazıyor.

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/watches/the-150-swiss-mechanical-swatch-sistem51-hits-the-market/

Başka bir incelemede de bu nedenle saatte regülatöre gerek olmadığı ve bu gibi bazı parçalara gerek kalmadan 51 parça ile mekanizmanın tamamlandığı yazıyor.

Yani el değmeden, tamamen robot üretimi bu model.

Sitede yazdığını söylediğiniz bilgiler maalesef yanlış. Saat hakkında verdiğim bilgi direkt olarak The Swatch Group Turkey'den alınmıştır

• Bu bilgi tek o sitede yazmıyor ki. Envai çeşit ciddi teknik ve genel inceleme sitelerinde var. Hepsi yanılmış olamazlar gibi geldi bana. Hatta bu konuda ilk olduğu bile yazılmış.

"İnsan eli değmeden üretilen ilk mekanik saat."

"the first mechanical watch built without any human hands."

http://monochrome-watches.com/swatch-sistem51-review-2/
  • Buyur, bizzat Nick Hayek'in modelin tanıtımı için yaptığı basın bildirisinden notlar..

http://www.watch-insider.com/news/swatch-automatic-movement-called-system-51-presented-nick-hayek/#

Swatch Group boss Nick Hayek himself presented this watchmaking revolution just some minutes ago. Swatch has developed together with ETA and Nivarox a mechanical movement with date indication that can be produced entirely by robots and/or machines.

• Swatch olayı aynen Volkswagen gibi bir markayı bünyesinde toplar mesela mesela vade nasıl ki seat Skoda Audi Porsche Lamborghini vardır swatch olayı aynen öyledir arge departmanları ayrı fabrikalar ayrıdır swatchin en prestijli saati brequet değil harry winstondur özellikle opus 12 tapilası bir saattir İstanbul ataşehirde bir 3+1 daire parasıdır youtubedan opus serilerini izleyin bu mekanizları sıfırdan yapanlar insan olamaz derseniz zira birçok marka ETA makinası kullanılarak hic emek harcamadan dünyanın parasını istiyor eğer birgün Bill gayesin çeyreğinin çeyreği kadar zengin olsam muhakkak alırım farketmez ali ağaoğlu olsamda alirim.

• Vw bugatti olayı gibi vw bugattinin birkaç parçasını üretiyor diğerlerini bugatti üretiyor tsf den aldığım bir alıntı

[quote="Thevenin"]
    Bir kisminin mekanizmalari ETA. Mekanizmalarini ETA'dan temin etmeyen bazi markalar icin yine Swatch Group dahilindeki bu markalara entegre kuruluslar uretiyor. Breguet & Lemania ve Blancpain & Frédéric Piguet gibi.

Glashütte, Harry Winston, Jaquet Droz gibi butik markalarin kendi atolyelerinde yaptiklari mekanizma uretimi ve birlestirme, bazi onemli parcalarin disardan temini ile tamamlaniyor. Disarisi da yine Swatch Group bunyesindeki kuruluslar.

Elbette mekanizma disinda kadran, kasa ve kasaya baglanan diger parcalar gibi kalemleri goz ardi etmemek gerek. Bunlar da eger marka tarafindan tamamlanmiyorsa yine buyuk oranda grup catisindaki kuruluslarca uretiliyor veya tamamlaniyor. Ornegin Breguet, Blancpain ve Jaquet Droz gibi markalara ait bazi saatlerin kasalari Simon & Membrez uretimi, kadranlarin bir kismi da yine Swatch Group'a bagli Rubattel & Weyermann.

Sonuc olarak " Swatch " vs " Swatch Group " :D

Arkadaştan izin alamadım özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FA9189F46 -- 8 Ağustos 2014; 22:33:24 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.