Şimdi Ara

işte yeni kasam ( kasaya lcd ekran yapmak isteyenler için dosyaları koydum) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
20.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonunda bitirmişin dostum. güzel olmuş, eline sağlık
  • hocam 10 numara olmuşta çok dar bir alan gibime geldi. sıcaklık değerleri fln nedir. makine çok ısınıyormu
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengoviç

f-16 derken uçakmı yoksa gemimi

F-16 diye gemidemi varmış, ben F-16 savaş uçağını kastedmiştim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cakiciselo38

kardeş kızma ama seninkisi hamurdan ev yapmak gibi bişe olmuş.bu işin yağmur kar kış sonrası da var.ama bu kadar uğraştıgına göre bunun zaten göze almıssın.kolay gelsin.

kızmadım tabikide yapılan bir işin olumlu ve olumsuz eleştirileri olmalıki işin eksik kalan kısımları belli olsun ,kar kış var derken nedemek istediğnizi pek anlayamadım, eğer kullandığım malzemenin tank yapımına uygunsuz olduğunu söylemek istediyseniz öyle ama elimdeki imkanlar bukadarıyla sınırlıydı , bende isterdim bir cnc tezgahım olsun parçları istediğim gibi tank orjinalinde çıkartayım mm.lik hatasız olsun ama elimdekilerle bukadarı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikci_71 -- 20 Haziran 2009; 14:07:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Av@ng(E3T)r

sonunda bitirmişin dostum. güzel olmuş, eline sağlık

tşkr ederim, paletlerle boyası kaldı sadce,bunlar için acele etmeyceğim özellikle paletler için orjinal bişey bulmak istiyorum bu yzden ne zaman bulursam ozaman gerisini getireceğim boyasınıda paletleri takınca yaparım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: K-orn

hocam 10 numara olmuşta çok dar bir alan gibime geldi. sıcaklık değerleri fln nedir. makine çok ısınıyormu

evet dar ama katman olarak 3 aşamalı,yapım aşamasındaki resimlerdende anlaycağınız gibi ups ve cdrw tankın en altında , bi üst katmanda ise anakart ve hdd ,daha sonra ise ana parça geliyo tankımızın top kısmının içi buradada iki adet fan ve ledlerimizin fanlarımızın elektrik tesisatı bulunuyor bir üstnde ise resimlerdende görüldüğü üzere tankın top kısmının üst bölümü var o bölümdede usb soketi bulunuyor alan dar ama çok katlı olduğundan sorun omuyor yani parçalar sıkışık halde değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikci_71 -- 20 Haziran 2009; 14:05:01 >
  • Fikir güzel ancak işçilik için aynı şeyleri söyleyemeceğim.
    Sanki dokunsan yıkılacak gibi duruyor.Üzerinde macun,metal ve kaplama gibi işlemler yapılması gerekiyor.Gece kondu gibi alelacele yapılmış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rachadell

Fikir güzel ancak işçilik için aynı şeyleri söyleyemeceğim.
    Sanki dokunsan yıkılacak gibi duruyor.Üzerinde macun,metal ve kaplama gibi işlemler yapılması gerekiyor.Gece kondu gibi alelacele yapılmış...

ne diyim daha iyisini sizler yapın
  • yaratıcı olmuş
  • Paletler nasıl olacak çok merak ediyorum
  • GÜZEL OLDU GÜZEL. ELLERİNE SAĞLIK.
  • tek kelimeyle yaratıcılığına hayran kaldım ve becerikliymişsin helal olsun
  • bi boya bide vernik güzel olur
    benim merak ettiğim fanlar nerde
  • nasıl olmuş?

tank kasamı daha önce yapmıştım birde üstüne anakartın lpt portuna bağlı bir lcd ekran yapmak istiyodum elimde karakter 2*16 karakter lcd vardı , grafik ekran olsaydı daha güzel olurdu animasyon falan

ekranı szice tankın neresine koyayım şimdilik öylesine koydum...

işte yeni kasam ( kasaya lcd ekran yapmak isteyenler için dosyaları koydum)

• Güzel olmuş ;) Aslında lcdnin kablosunu içeri alabilirsen daha iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adnn

Güzel olmuş ;) Aslında lcdnin kablosunu içeri alabilirsen daha iyi olur.

tşkr ederim

evet , kabloyu içeri alacağımda şimdilik deneme amaçlı duruyor daha düzenleyeceğim ekranı tankın neresine koyayaım diye fikir arıyorum , ekranı koyacağım yeri belirledikten sonra düzenleyeceğm kablolar gözükmeyecek
  • Abi şu an lcd nin durduğu yere gözcü kulesi gibi böyle küçük kare birşey yapıp lcd yide ön tarafına içten koyabilirsin.Üstünede kafana göre küçük bi taramalı :D iyi olabilir...Hocam alıntıya bas ordan daha anlaşılır biçimde :D
    Ünlem lcd

____
    ! l
    ______!___l__________
    / \
    ------------------------/ \
    /

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qpcole -- 10 Temmuz 2009; 21:16:43 >
  • süper
  • ya bu arada karakter lcd ile animasyon yapabileceğim bir program biliyormusunuz şu anda crystalcontrol programını kullanıyorum, geçeblerde görmüştüm karakter lcd ile euqlazer yapmışlardı ama hangi programı kullanmışlardı bilmiyorum

ben istyorumki atıyorum 1 dk winampta çalan şarkı görünsün , daha sonra yerine işlemci sıcaklığı falan gelsin sıcaklıkta 1 dk durup ardından ram % de kullanım miktarı gelsin bunu hangi programla yapabilirim?

cevaplarınız için ayrıca tşkr ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikci_71 -- 11 Temmuz 2009; 11:43:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: elektronikci_71

quote:

Orjinalden alıntı: adnn

Güzel olmuş ;) Aslında lcdnin kablosunu içeri alabilirsen daha iyi olur.

tşkr ederim

evet , kabloyu içeri alacağımda şimdilik deneme amaçlı duruyor daha düzenleyeceğim ekranı tankın neresine koyayaım diye fikir arıyorum , ekranı koyacağım yeri belirledikten sonra düzenleyeceğm kablolar gözükmeyecek

Kırmızı ile çizdiğim yere koyarsan güzel olabilir.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.