Şimdi Ara

İstanbul Üniversitesi 2013 Girişliler (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
8
Favori
22.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .Supremacy.

Ön kayıt ekranında istenilen belgeler;

Nüfus Sureti
    İkametgah Belgesi
    Askerlik Belgesi
    Fotoğraf
    Sınav Sonuç Belgesi
    Lise Diploması
    Harç Makbuzu
    Geçici Mezuniyet Belgesi
    Ödeme belgesi
    Transkript
    Askerlik Durum Belgesi (29 yaş ve üzeri)

Gerekli belgelere bakın. Resmen kopyala yapıştır yapılmış. Araştırdıklarını askerlikle ilgili engel yoksa "askerlik belgesi" istemediklerini söylüyorlar ama ben terhis olmama rağmen yine de istiyorlar. E-devletten sorguladığını söylüyosun terhis konumda oldugumu gormuyorsun garip. Harbiden araştırmış adamlar yahu... 2. öğretim değilim "harç makbuzu" ve "Ödeme belgesi" istiyorlar. Üniversiteli değilim "Transkript" istiyorlar. Bu ne ya? İstedikleri belgelerin yarısı benimle alakasız.

bunlara takılmayın sistemin hatası onlar transkript ne alaka,harç makbuzu ne alaka 2.öğretim değilsin salla gitsin,klasik belgeleri götür

bakın arkadaşlar kayıt kılavuzunda kayıt için istenen evraklar ile gidin kayıt olun
    kayıt masasındaki görevli size transkript falan sormuyor hatta pek kontrol de etmiyor zarf var ona koyuyorlar sonra yapıştırıp adınızı falan yazıyorsunuz ona,o da o ara sisteme giriyor bilgileri,öğrenci belgenizi çıkartıp veriyor kayıt da bitmiş oluyor

• Bende de gereken belgeler kısmı bomboş bir şey götürmeyelim o zaman?

Kılavuzda yazanı götürün beyler işte; oradakiyle olacak iş değil o.

Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Kütüphanesi nerede bu arada; kayıt ordaymış da? Beyazıt yerleşkesi demişler ama Laleli tramvay durağında inip hemen karşısındaki binaya mı gireyim ne yapayım? Binanın içinde mi? İlerde bir kütüphane daha var(Beyazıt'a doğru giderken) ayrı bir bina olarak ama oranın ismini merkez kütüphanesi olarak biliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 27 Ağustos 2013; 13:08:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar iyi günler benimde bir sorum olacak. sonuc.osym.gov.tr de kayıt günüm "05/09-05/09/2013" olarak görünüyor. mühendislik fakültesindeyim. kayıt günleri 02-06 eylül arası, ama hiçbir yerde kayıt günlerinin fakültelere özel ayrıldığını görmedim. herhangi bir gün kayıt olabilir miyim, yoksa o gün mü gitmem gerekiyor?
  • Arkadaslar bisey sorucam,kayit saatleri kacla kac arasinda biliyormusunuz?

• Bu hazirlik sınavı icin ilkokul ingilizcesi yetiyo diye okudum facebookta bi yerde sınav o kadar basit mi oluyo bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Habilll

Bu hazirlik sınavı icin ilkokul ingilizcesi yetiyo diye okudum facebookta bi yerde sınav o kadar basit mi oluyo bilen var mı

hazırlık değil kredili ingilizcenin muafiyet sınavı için ilkokul ingilizcesi yetiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

quote:

Bu hazirlik sınavı icin ilkokul ingilizcesi yetiyo diye okudum facebookta bi yerde sınav o kadar basit mi oluyo bilen var mı

hazırlık değil kredili ingilizcenin muafiyet sınavı için ilkokul ingilizcesi yetiyor

yani şşimdi ben inşat mühendisliği okuyacam sınav zor mu kolay mı ??

• quote:

quote:

quote:

yani şşimdi ben inşat mühendisliği okuyacam sınav zor mu kolay mı ??

bölümün ingilizce değilse ki değil galiba,sene boyunca 2 kredilik dersten muaf olmak için sınava gireceksen o da dediğim gibi kolay olur

• quote:

Orijinalden alıntı: emreihlamur

arkadaşlar iyi günler benimde bir sorum olacak. sonuc.osym.gov.tr de kayıt günüm "05/09-05/09/2013" olarak görünüyor. mühendislik fakültesindeyim. kayıt günleri 02-06 eylül arası, ama hiçbir yerde kayıt günlerinin fakültelere özel ayrıldığını görmedim. herhangi bir gün kayıt olabilir miyim, yoksa o gün mü gitmem gerekiyor?

O gün gideceksin her fakültenin günü ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr_Ehrmantraut

quote:

Orijinalden alıntı: emreihlamur

arkadaşlar iyi günler benimde bir sorum olacak. sonuc.osym.gov.tr de kayıt günüm "05/09-05/09/2013" olarak görünüyor. mühendislik fakültesindeyim. kayıt günleri 02-06 eylül arası, ama hiçbir yerde kayıt günlerinin fakültelere özel ayrıldığını görmedim. herhangi bir gün kayıt olabilir miyim, yoksa o gün mü gitmem gerekiyor?

O gün gideceksin her fakültenin günü ayrı

tamamdır çok teşekkür ederim, ona göre plan yapacaktım
  • Peki bu zorunlu hazırlık atlamak için olan İngilizce sınavının zorluk derecesi nasıl?
  • İkametgah beyan formunda muhtar onayı gerekiyor mu? normal oturduğum mahalleden onaylı ikametgah aldım
  • @libaşaran @ kullanıcısına yanıt
    İnsanları yanlış yönlendirmek istemem ama sanmıyorum. Çünkü Üniversite burası; yurtta kalan, kirada kalan, ailesinin yanında kalan var da var. Forum verilmiş ve bir şey denmemiş onaylatın ve ya ikametgah alın diye. Ben formu doldurdum, bir arkadaşım da forum linkini görmemiş gitmiş muhtarlıktan ikametgah almış. Diğerine sordum şimdi cevap gelince editlerim.

Diğer arkadaşım da "ikamet beyan formu"nu doldurmamın yeterli olacağını söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varevolverine -- 2 Eylül 2013; 0:24:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusfcuk

İnsanları yanlış yönlendirmek istemem ama sanmıyorum. Çünkü Üniversite burası; yurtta kalan, kirada kalan, ailesinin yanında kalan var da var. Forum verilmiş ve bir şey denmemiş onaylatın ve ya ikametgah alın diye. Ben formu doldurdum, bir arkadaşım da forum linkini görmemiş gitmiş muhtarlıktan ikametgah almış. Diğerine sordum şimdi cevap gelince editlerim.

Diğer arkadaşım da "ikamet beyan formu"nu doldurmamın yeterli olacağını söyledi.

ney ney ney ben hiç bişey anlamadım :( hiç takip etmiyorum bu kayıt işini ya başıma bişey gelicek kesin neler lazım ya :(
  • ikemetgah alın,form ile uğraşmayın ikemetgah alamayanlar ikematgah beyan formunu alıp onaylatması gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 2 Eylül 2013; 13:51:01 >
  • Kayıtlar saat kaç ile kaç arasında bilen var mı acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Kütüphanesi'ni arıyorum. Nerede acaba? Beyazıt Yerleşkesi yazmışlar ama bir de hasan ali yücel kampüsü var sanırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 2 Eylül 2013; 11:09:33 >
  • quote:

ikemetgah alın,form ile uğraşmayın form alamayanlar ikematgah beyan formunu alıp onaylatması gerekiyor

hocam maşallah nasıl yazdıysan hiç anlamadım şimdi muhtarlıktan alacağımız ikametgah geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Kayıtlar saat kaç ile kaç arasında bilen var mı acaba ?

09:00-17:00 arasi acikmis.
    Banasor iu twitter adresi var. Oradan tum sorulari sorabilirsiniz.
    https://twitter.com/banasor_iu

Ikametgah belgesi gerekmiyor. Beyan formun doldurmaniz yeterliymis.

• sonuç olarak form yeterli sanırım ikametgahla uğraşmayın :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.