Şimdi Ara

İstanbul'un Dünya'nın en büyük 81. şehri olması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 13.86 milyon kentsel nüfusu ile Dünya'nın en kalabalık 23. metropolu olan İstanbul, 1360 kilometrekare kentsel alanı ile bu alanda Dünya'nın en büyük 81. şehri. Evet tam 81. (!). Alan yok, nüfus çok. Dikey mimaride Asya ile yarışıyoruz.

İstanbul'un Dünya'nın en büyük 81. şehri olması.İstanbul'un Dünya'nın en büyük 81. şehri olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 8 Ocak 2020; 1:38:5 >

• Nüfusa göre bakıldığında da oldukça büyük bir şehir. büyük şehirlerin zaten; Ulaşım, hava kirliliği sorunu,içme suyu gibi sorunları varken her yıl nüfusu artan İstanbul'un geleceği ciddi sorun. Nüfusa göre en büyük şehir ise şöyleymiş: https://egezegen.com/yasam/dunyanin-en-buyuk-100-sehri/
  • istanbulun nüfusu 13,86m yazılmış. İstanbulda en az 18 milyon insan yaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rzcyle

istanbulun nüfusu 13,86m yazılmış. İstanbulda en az 18 milyon insan yaşıyor.
    16 Milyon nüfus en az 2.5-3 Milyon kayıtlı 5 milyonda kayıtsız sığınmacı parazit var birde uzun veya kısa vadeli turistle net 25 Milyon kısacası özet geçersek çöplük olmuş şehir.Yakında kusacak zaten malum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rzcyle

istanbulun nüfusu 13,86m yazılmış. İstanbulda en az 18 milyon insan yaşıyor.
    Şehir bölgesinin nufusu o.. Silivri'de, Çatalca'da oturan adamı kapsamıyor yani.
  • İstanbul'a 2010'da gitmiştim. Kendime şöyle dedim ''ben İstanbul'da yaşamam.''

Şimdi ise Adana'dayım
  • İstanbul'dan daha yoğun yerleşimi olanlar:

Kalküta, Manila, Delhi, Jakarta... hepsi de üçüncü dünyanın plan zavallısı yerleri.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.