Şimdi Ara

istanbul - Trabzon Arası Ulaşım Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

haziran ayında İstanbul ' dan Trabzon/Maçka ' ya gideceğim. ailemle gidiyoruz 4 kişiyiz.
    2 şoför olacak .

daha önce deneyimi olanlara bir kaç sorum olacak .

1 - en uygun yola çıkış saati nedir ?
    2 - kaç saatte bir mola verilmesi uygundur ?
    3 - verilecek molalarda , mola yerleri olarak nereler tercih edilmelidir ?
    4 - gidişte ya da dönüşte muhakkak uğra diyebileceğiniz yerler neresidir ?

şimdiden teşekkürler...

• up
  • Hocam yola çıkarken ilk yapmanız gereken aracı elden geçirmek. yağı,suyu, lastiği vs,
    bana göre en uygun çıkış saati sabah namazı vakti,
    bir kere bursadan trabzona giderken gece 12 de çıktık. giderken sorun yoktuda, geri gelirkende aynı saatte çıktık, tatil yorgunlugundan olsa gerek uykumu alamadığım için sabah saatlerinde gözlerimde dalmalar oluyordu, hatta bariyellere doğru giderken annem uyandırdı oğlum napıyorsun diye. annem uyarmasa girmiştim.

bunun dışında detaylı olarak araştırabilirsiniz ama ufak bi kaç birşey söyliğim.
    termos varsa yanına al yolda sıcak çay vs içersiniz. yanınıza biraz yolluk alın. cırcır olan vs varsa kuru kahve iyi geliyormuş.
    karnını çok doldurma uykun gelir :)
    4-5 saatte bir yada şoför değişimlerinde 15-20 dk mola verin, molalarda yüzünüzü suyla falan yıkayın bi kendinize gelin.
    her saat 10 dk civarı camları açıp temiz hava alın. radyo veya mp3 ufaktan çalsın, şarkıya eşlik ederken yol keyifli gelir.

birde osmancıkta ve ordudaki radarlara dikkat edin, bu konuda çok muzdarip olanlar var.

aklıma gelenler bunlar hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 25 Nisan 2017; 11:1:3 >

• Senkei kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam. bilgiler için. artık seyahat günü başkası da bilgilensin diye bende tecrübelerimi paylaşırım :)
  • sizde sağolun hocam. ben aslen Trabzonluyum bu ağustos nasipse eşimi alıp köyüme gitmek istiyorum, şuanki muhitim Bursa.
    sizde tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.