Şimdi Ara

İstanbul PİM Zimmet Alındı ifadesi ne anlama geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
29.601
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle forumda konuyu arattım ancak zimmet alındı ibaresi yalnızca UKİM için cevaplanmış ancak PİM'de zimmet alındı ifadesi için açık bir cevap göremedim.

Ben yurtdışından e-sigara aldım. Yasaklı olduğunu biliyorum ancak birçok arkadaşım sorunsuz şekilde getirtti ben de denemek istedim. Aşağıda da görüldüğü gibi kargom PİM'e geldikten sonra 4 gün bekledi sonra " Zimmet alındı. " durumuna geçti. Forumdan edindiğim bilgiye göre UKİM'e giderse bu gümrüğe takılmış demekmiş ancak benim ürünüm halen daha PİM'de. Acaba sonuçta ne olur tahminen bir şey söyleyebilecek veya daha önce bunun gibi bir durumla karşılaşan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Sürece göre başlığı diğer arkadaşların da bilgilenmesi açısından güncel tutacağım.

İstanbul PİM Zimmet Alındı ifadesi ne anlama geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamafih01 -- 4 Kasım 2016; 16:38:19 >

• kesin konuşmak istemem fakat pimden zimmet alındı demesi büyük ihtimal ukim gibi görünüyor. tabi inancınızı yitirmeyin yakında öğrenirsiniz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zimmet alındı demek kargonuzu kim getirecekse onun üstüne zimmetlendi demektir. birkaç gün içinde dağıtıma çıktı ibaresi gelir o zimmet alındı ibaresi kalkar.
  • Ayni durum bende de var yaklaşık 10 gün oldu hiç bir hareketlenme yok. Pim i arıyorum telefona çıkan yok. Para iadesi talep edemiyoruz çünkü halen türkiye de görünüyor. Ben artık ürünü çaldıklarına inanmaya başladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu pim in başka telefonu varsa veya mail adresi varsa biri yazarsa memnun olurum.

• E-sigara getiriyorsanız direkt geri dönmüştür.Zimmet alındı ibaresiyle ukime gitmeden geri gönderiliyor ürünler 1 haftadan sonra geri dönüş yolculuğu başlar daha önceden başıma geldiği için biliyorum.Döndükten sonra iade talep edebilirsiniz.Geçmesi şans meselesi bir gün önce giren pim'e geçmezken birgün sonra geçebiliyor.Arkadaşlarınız kadar şanslı değilmişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahano

Ayni durum bende de var yaklaşık 10 gün oldu hiç bir hareketlenme yok. Pim i arıyorum telefona çıkan yok. Para iadesi talep edemiyoruz çünkü halen türkiye de görünüyor. Ben artık ürünü çaldıklarına inanmaya başladım.

Aynı şekilde ben de arıyorum ancak sürekli hat meşgul. En sonunda gideceğim ancak ürün yasaklı olduğu için gitmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucak

E-sigara getiriyorsanız direkt geri dönmüştür.Zimmet alındı ibaresiyle ukime gitmeden geri gönderiliyor ürünler 1 haftadan sonra geri dönüş yolculuğu başlar daha önceden başıma geldiği için biliyorum.Döndükten sonra iade talep edebilirsiniz.Geçmesi şans meselesi bir gün önce giren pim'e geçmezken birgün sonra geçebiliyor.Arkadaşlarınız kadar şanslı değilmişsiniz.

Anladım. Peki geri döndüğünü nerden alayabilirim kargo takip kısmına işlenir mi? En azından Aliexpress üzerinden para iadesi için başvurmak istiyorum çünkü.
  • Urun geri gonderilecek, biz de yaklasik 20 kisi aliexpressden aldik. 2 arkadasin urunu geri gonderildi. Urunu alirken turkiyeden alan var mi diye yorumlara bakmak lazim ve saticiya urunun uzerine cocuk oyuncagi gibi aciklamalar yazmasini isteyip urun tutarini dusuk gostermesini soyleyin. Birde ptt disinda bir kargo ile almayin geri donme riski artiyor. Uzun suredir aliexpress kullaniyorum tecrubelerime dayanarak yaziyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul PİM Zimmet Alındı ifadesi ne anlama geliyor?

Aynı durumdayız. 11 gündür zimmet alındı yazıyor. Ben konuştuğumda zimmet alındı ibaresi geri gönderildi anlamına gelir diyorlardı.
  • Arkadaşlar aynı durum bende de söz konusu. Dün zimmet edildi güncellemesinden 6 dakika sonra zimmet alındı güncellemesi geldi.
    Sizin kargolarınız ulaştı mı acaba benimki ne olur?

20/12/2016 18:28:20 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    20/12/2016 18:28:20 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    21/12/2016 20:59:57 PTT İşyerine Girdi Zimmet Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    21/12/2016 21:05:46 Zimmet Alındı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spade35 -- 22 Aralık 2016; 11:34:31 >
  • son durum nedir
  • Arkadaşlar gümrüğe takıldı ve geri gitti.
  • Merhaba bende de durum aynı pim de zimmet alındı yazıyor ve 10 gün geçti. Ger dönüp dönmediğini siz nasıl anladınız oraya işedilermi ve eğer işlendiyse kaç gün de işlendi

• Evet arkadaşlar bilen lütfen canlandırsin konuyu muzdarip çok insan var :(

• Kaç gün sürdü paranız hesabiniza yatti mı ? Bu şekilde olup alan hiç olmamış mı ? Zimmet olayı yani ?

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar boyle bir olay akisi varsa kesinlikle ama.kesinlikle gumruge takilmistir benimkinde oldugu gibi bir cok arkadasima da aynisi oldu.

Gecmis olsun.

• Kablosuz kulaklık aldım 5 dolara zimmet alındı yazıyor gümrüğe takılmaması lazım niye takılsın ki?

• Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    4 dolara bende kulaklık aldım şimdi baktim Zimmet Alındı yaziyor. birde
    Gümrük Vergisi : 0.0 TL
    Damga Vergisi : 0.6 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 4.6 TL

niye ücret aliyorlar onuda anlamis degilim.. kulakligin neyine gümrük ücreti aliyosun yaa sacma sapan şeyler kendilerine iş cikartiyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinoktahan -- 28 Kasım 2017; 12:57:11 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.