Şimdi Ara

İstanbul - İzmir yolu Çanakkale üzerinden nasıl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
70.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e.altundag

quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

quote:

arkadaşar iyi ramazanlar.

bende Allahın izniyle arife gününden bir yada iki gün önce(bayram trafiğinden önce)ayın 6 sında izmire Tekirdağ Gelibolu Çanakkale üzerinden gitmeyi planlıyorum.daha önce hiç kullanmadığım bir rota.yeni kapı bandırma feribot ücretleri çok pahalı.acelem yok.arac honda jazz cvt otomatik.dolayısı ile şehir içinde az yaktığı için şehirlerarası tüketimini hem merak ettiğim hemde güvendiğim için bir yandan da manzara ve gezerek gitme isteğimden bur rotayı düşünüyoruz.

çıkış noktam bahçeşehir İstanbul eşim ve 3 yaşındaki oğlumla.bagaj deseniz normal bir kaç çantadan fazlası olmayacak sanırım.

en son yorumlar geçen sene yazılmış.aradan bir sene geçmiş.son bir kaç ay içinde bu güzargahı kullanan arkadaşlar yolu asfaltı trafiği vs gecen zaman ıcerısınde daha da duzeldiımı yada yollarda çalışmalar cokmu vs tecrübelerini paylaşabilirmi acaba.

şimdiden teşekkür ederim.

Çanakkale boğazını feribotla geçeceksiniz. Saatlerce sıra bekleyebilirsiniz hiç önermem. Bilindik yoldan gidin yine.

arifeden önce bayram trafiğine takılmasak bilemi. o kadarmı kötü ya:(

Ben bile 18 martta gezmek için gitmiştim yarım saat feribot sırası bekledim. Bayramda ne olur allah bilir. O yollar da hep gidişli gelişli duble yol değil tamamı. Bilindik yoldan şaşmayın kazasız belasız gidin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşar iyi ramazanlar.

bende Allahın izniyle arife gününden bir yada iki gün önce(bayram trafiğinden önce)ayın 6 sında izmire Tekirdağ Gelibolu Çanakkale üzerinden gitmeyi planlıyorum.daha önce hiç kullanmadığım bir rota.yeni kapı bandırma feribot ücretleri çok pahalı.acelem yok.arac honda jazz cvt otomatik.dolayısı ile şehir içinde az yaktığı için şehirlerarası tüketimini hem merak ettiğim hemde güvendiğim için bir yandan da manzara ve gezerek gitme isteğimden bur rotayı düşünüyoruz.

çıkış noktam bahçeşehir İstanbul eşim ve 3 yaşındaki oğlumla.bagaj deseniz normal bir kaç çantadan fazlası olmayacak sanırım.

en son yorumlar geçen sene yazılmış.aradan bir sene geçmiş.son bir kaç ay içinde bu güzargahı kullanan arkadaşlar yolu asfaltı trafiği vs gecen zaman ıcerısınde daha da duzeldiımı yada yollarda çalışmalar cokmu vs tecrübelerini paylaşabilirmi acaba.

şimdiden teşekkür ederim.

Çanakkale boğazını feribotla geçeceksiniz. Saatlerce sıra bekleyebilirsiniz hiç önermem. Bilindik yoldan gidin yine.

Ben bile 18 martta gezmek için gitmiştim yarım saat feribot sırası bekledim. Bayramda ne olur allah bilir. O yollar da hep gidişli gelişli duble yol değil tamamı. Bilindik yoldan şaşmayın kazasız belasız gidin.

Alıntıları Göster
    hocam şayet oradan gideceksen yol durumuna bakmadan gitme çünkü alternatifi yok.. Ayrıca bayram arefesi falan gideceksen hiç tavsiye etmem...

• quote:

Honda'nın 2 tekerleklisiyle gitseniz sıra falan bekleme olmazdı tabii. :)

Güzel ve keyifli yolculuklar dilerim.

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 21 Temmuz 2013; 4:59:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Selamlar

Allah razi olsun.

Haluk bey honda nın iki tekerle tr yi gezdim.100cc lik honda bali ile İstanbul dan didime gitmiş adamım.silverwing ile gittiğim yerleri saymıyorum,artık ellerinden öper çocuk var.o olmasa benim gözüm hiç korkmaz bilakis motorla giderdimya artık neyse.valla arkadaşlar yolun ve trafiğin olumsuz yanlarından feribottaki sıradan bahsetmiş ama bandırma izmir daha kötü olmazmı? üstelik 400 tl feribot ücreti.

dediğim gibi arifeden bir iki gün önce bahçeşehirden çıkmayı düşünüyorum.bahçeşehirden eskihisara İstanbul trafiğinde gidene kadar çanakkaleye gidilmezmi.üstelik sabahın 5 inde kalkıp çıkarsak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Selamlar

Allah razi olsun.

Haluk bey honda nın iki tekerle tr yi gezdim.100cc lik honda bali ile İstanbul dan didime gitmiş adamım.silverwing ile gittiğim yerleri saymıyorum,artık ellerinden öper çocuk var.o olmasa benim gözüm hiç korkmaz bilakis motorla giderdimya artık neyse.valla arkadaşlar yolun ve trafiğin olumsuz yanlarından feribottaki sıradan bahsetmiş ama bandırma izmir daha kötü olmazmı? üstelik 400 tl feribot ücreti.

dediğim gibi arifeden bir iki gün önce bahçeşehirden çıkmayı düşünüyorum.bahçeşehirden eskihisara İstanbul trafiğinde gidene kadar çanakkaleye gidilmezmi.üstelik sabahın 5 inde kalkıp çıkarsak.

Alıntıları Göster
    Çanakkale -İstanbul güzergahını yeni kullanmış biri olarak.

Yol çalışmaları Gelibolu'dan sonra devam ediyor Keşan'a kadar yer yer,ama bayrama biter düşüncesindeyim.

Feribot sırası konusunda ise 18 Martta benim 2 yıldır görmediğim trafik oluyor Çanakkalede o kadar kişi otobüs araç vs gayet normal. Bayramda'da yoğunluk oluyor ama arife günü yine o kadar beklemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: droll

Çanakkale -İstanbul güzergahını yeni kullanmış biri olarak.

Yol çalışmaları Gelibolu'dan sonra devam ediyor Keşan'a kadar yer yer,ama bayrama biter düşüncesindeyim.

Feribot sırası konusunda ise 18 Martta benim 2 yıldır görmediğim trafik oluyor Çanakkalede o kadar kişi otobüs araç vs gayet normal. Bayramda'da yoğunluk oluyor ama arife günü yine o kadar beklemezsiniz.

Alıntıları Göster
    Bende Ataşehir den Altınoluk yapıcam arafe gunu korfezi dolaşıcam askerimiz var ama ç.kale tarafı hep aklımda feribotta sıra oldumu kitlenip kalıyosunuz bursa yolu potansiyel yogun ama 1 ay once çok rahat geldim altınoluk balıkesir bursa uzerinden ...

• quote:

Orijinalden alıntı: suheyldan

Bende Ataşehir den Altınoluk yapıcam arafe gunu korfezi dolaşıcam askerimiz var ama ç.kale tarafı hep aklımda feribotta sıra oldumu kitlenip kalıyosunuz bursa yolu potansiyel yogun ama 1 ay once çok rahat geldim altınoluk balıkesir bursa uzerinden ...

Alıntıları Göster
    selamlar...
    merhabalar forum ahalisi
    Önümüzdeki cuma akşamı bende kardeşimle İstanbul sarıyer den başlayıp gelibolu lapseki feribot güzergahını kullanıp balıkesir Akçay a gideceğiz ve yaklaşık hesaplarıma göre 90-100 km daha ekonomik olacak
    tabii iş için bir abimiz oradaki yazlığını sattı ve kalan eşyaları almak için gidiyoruz ve ilk olarak bu güzergahı değişiklik olsun diye terch ettik ama sizlerden biraz bilgi alayım dedim
    daha önce bu yolu kullanmış olan arkadaşlar yol durumu nedir yaklaşık kaç saat sürer ve geliboluda çok fazla feribot için araç trafiği olur mu ben ido ya ait bir sefer bulamadım acaba hangi saatler arası seferler mevcut ve bu seferleri hangi firma düzenliyor
    ve ücretleri hakkında bilginiz varmı
    yazarken biraz araştırdım ve gestaş diye bir firma buldum devletin yetkilendirdiği bir firmamı özel mi ?
    http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
    yoksa hiç uğraşmadan körfezi mi dolaşayım?
    tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: adoreco

selamlar...
    merhabalar forum ahalisi
    Önümüzdeki cuma akşamı bende kardeşimle İstanbul sarıyer den başlayıp gelibolu lapseki feribot güzergahını kullanıp balıkesir Akçay a gideceğiz ve yaklaşık hesaplarıma göre 90-100 km daha ekonomik olacak
    tabii iş için bir abimiz oradaki yazlığını sattı ve kalan eşyaları almak için gidiyoruz ve ilk olarak bu güzergahı değişiklik olsun diye terch ettik ama sizlerden biraz bilgi alayım dedim
    daha önce bu yolu kullanmış olan arkadaşlar yol durumu nedir yaklaşık kaç saat sürer ve geliboluda çok fazla feribot için araç trafiği olur mu ben ido ya ait bir sefer bulamadım acaba hangi saatler arası seferler mevcut ve bu seferleri hangi firma düzenliyor
    ve ücretleri hakkında bilginiz varmı
    yazarken biraz araştırdım ve gestaş diye bir firma buldum devletin yetkilendirdiği bir firmamı özel mi ?
    http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
    yoksa hiç uğraşmadan körfezi mi dolaşayım?
    tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

Alıntıları Göster
    şu kadar söyleyebilirim,bundan sonra istanbula giderken bursa üzerinden giderim, dönerken çanakkale üzerinden dönerim, geçtiğimiz eylülde ordan izmire geldim ilk kez, yok böyle bir güzellik böyle temiz hava doğa anlatılmaz yaşanır.

• Yalova- Bursa'dan devam et abi, şaşma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

Yalova- Bursa'dan devam et abi, şaşma.
    Merhaba,

24 Temmuz veya 25 Temmuz da İZMİR e ÇANAKKALE üzerinden gitmek istiyorum ama yolu bilmiyorum.
    Başlangıç güzergahım Beylikdüzü kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    şimdiden yapacağınız yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENDER AKKAŞ -- 10 Temmuz 2014; 21:40:23 >
  • Kardesim otobana gireceksin Silivri ayrimindan cikip Silivri,Malkara,Kesan sonra Gelibolu dan feribotla Lapsekiye gececeksin gecis ucreti otomobil icin 29 tl.Lapseki den Canakkale ye sonra Ezine istikametine gidip Kazdaglarini gececeksin guzergahinda sadece burasi gidis-gelis ve virajli bir yol burasi disinda hep duble yol.Kazdaglarindan sonra Edremit,Ayvalik v.s Aliaga,Menemen Izmir.Simdiden hayirli yolculuklar.
  • Arkadaşlar İstanbul- İzmir için en güzel ve kısa yol yenikapı mudanya (feribot ) .susurluk .balıkesir.akhisar.manisa.İzmir... Toplam 340 km. Yol duble düzgün...İyi yolculuklar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yorum Ca

Arkadaşlar İstanbul- İzmir için en güzel ve kısa yol yenikapı mudanya (feribot ) .susurluk .balıkesir.akhisar.manisa.İzmir... Toplam 340 km. Yol duble düzgün...İyi yolculuklar ...
    bergama-menemen arası radar olur dikkat et. Özellikle yeni şakran çıkışında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göttingenli Ethem

bergama-menemen arası radar olur dikkat et. Özellikle yeni şakran çıkışında.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. burdan sorayım. Bergamadan bergama-aliağa-menemen üzerinden izmire gideceğim. Bu güzergahı hiç kullanmadım. Yol nasıldır ? Duble yol mudur ? Bu yolda sabuncubeli rampası yok değil mi (o manisa taragında kalıyordu sanırsam ) ? bilgisi olan varsa çok makbule geçecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halley yıldızı

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. burdan sorayım. Bergamadan bergama-aliağa-menemen üzerinden izmire gideceğim. Bu güzergahı hiç kullanmadım. Yol nasıldır ? Duble yol mudur ? Bu yolda sabuncubeli rampası yok değil mi (o manisa taragında kalıyordu sanırsam ) ? bilgisi olan varsa çok makbule geçecek.

Yol sürekli çift şerittir. Arada varsa belki bir şeritte yol yapım çalışması gibi ufak tefek bakımlar yapabiliyorlar. Ancak şunu kesinlikle söylemem gerekiyor: Kesinlikle bahsettiğiniz yolu hafta içi akşam 5 ten sonra, pazar günü 7 den sonra kullanmayın. İnanılmaz bir trafik söz konusu. Sinirleriniz bozulur.
    Ayrıca hız sınırı aliağa-menemen arası 90km/sa, menemen içi 70km/sa menemen-otoban girişine kadar 90km sa. izmir içi eğer anadolu caddesinden gidilecek ise karşıyaka çıkışına yaklaşık 1 km öncesine kadar 70km/sa, bu noktadan sonra ise 82km/sa olarak belirlenmiş durumda. Zaten hız sınırı ikaz tabelalarına göre giderseniz uygun olacaktır. Diğer türlü ceza yeme riskiniz yüksek. Özellikle aliağa-menemen arasında radarlar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

quote:

Yol sürekli çift şerittir. Arada varsa belki bir şeritte yol yapım çalışması gibi ufak tefek bakımlar yapabiliyorlar. Ancak şunu kesinlikle söylemem gerekiyor: Kesinlikle bahsettiğiniz yolu hafta içi akşam 5 ten sonra, pazar günü 7 den sonra kullanmayın. İnanılmaz bir trafik söz konusu. Sinirleriniz bozulur.
    Ayrıca hız sınırı aliağa-menemen arası 90km/sa, menemen içi 70km/sa menemen-otoban girişine kadar 90km sa. izmir içi eğer anadolu caddesinden gidilecek ise karşıyaka çıkışına yaklaşık 1 km öncesine kadar 70km/sa, bu noktadan sonra ise 82km/sa olarak belirlenmiş durumda. Zaten hız sınırı ikaz tabelalarına göre giderseniz uygun olacaktır. Diğer türlü ceza yeme riskiniz yüksek. Özellikle aliağa-menemen arasında radarlar mevcut.
    @murderer_utku çok teşekkürler hocam sabuncubeli rampası bu güzergahta mı kalıyor acaba ?

• quote:

@murderer_utku çok teşekkürler hocam sabuncubeli rampası bu güzergahta mı kalıyor acaba ?

Hayır hiç uğramıyorsunuz dediğiniz güzergah batı yolu. Sabuncubeli kuzey yoluna düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

quote:

Hayır hiç uğramıyorsunuz dediğiniz güzergah batı yolu. Sabuncubeli kuzey yoluna düşüyor.

Alıntıları Göster
    @murderer_utku çok aydınlattınız. sabuncubelinden yırttım şükür

• quote:

Orijinalden alıntı: mario gomeeeeeez

@murderer_utku çok aydınlattınız. sabuncubelinden yırttım şükür

Alıntıları Göster
    Merhabalar; konu biraz eskide kalmış ama ben yine de sorumu sormak istiyorum. Önümüzde ki günlerde; İzmir den Tekirdağ a gideceğim. Okuyup araştırmama göre İstanbul üzerinden 205 Km daha uzunmuş ve İstanbul trafiği vs..
    Sormak istediklerim; Lapseki den mi vapura bineyim? Yoksa Çanakkale merkezden mi? Bu yolu ilk defa kullanacağım. Sıra çok beklemekte istemiyorum Duyduğuma göre Lapseki den artık tır lar geçiyormuş? Karşıya geçtiğimizde de yollar sanırım düzgün.. Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.. Dönüşüm de aynı gün olacağı için akşam da nereden binmeliyim.

• Huseeyin kullanıcısına yanıt
    Bu sene benzer bir soru sormuştum forumda. Genelde Lapseki cevabı gelmişti. Hem boştur hem yolu düzgündür diye. Süre hesabına vurunca da mantıklıydı. Tavsiye edebilirim. Ama tır olayını bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.