Şimdi Ara

İstanbul’da Ekmeğe Zam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce ekmek almak için fırına gittiğimde anladığım durum. Dün akşam 1,25 Tl den aldığım ekmeği 1,50 Tl den aldım. Şaşırdığım ise hiçbir yerde böyle bir bilgi yokken sadece bizim buradaki fırın mı zam yaptı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çoğu yerde 1.5 liraya satılıyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekmek yeme o zaman aga sen de az ye ama besin degeri olan seylerden ye.
    Bu enflasyonla zaten ekmegin 1 tl 1.5 tl falan olmasi garip geliyor.
    Normalde orta üst kalite ekmegin 2-2.25 olmasi lazim.
    Muhtemelen firincilar falan baskilandigi icin fiyatlar boyle.

• Ben hep 50 kuruşluk ekmek alıyom

• konu provakatıf amaclı acılmıs sıkayet ettım sıyası konu yasak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baryum Karbonat

Ekmek yeme o zaman aga sen de az ye ama besin degeri olan seylerden ye.
    Bu enflasyonla zaten ekmegin 1 tl 1.5 tl falan olmasi garip geliyor.
    Normalde orta üst kalite ekmegin 2-2.25 olmasi lazim.
    Muhtemelen firincilar falan baskilandigi icin fiyatlar boyle.
    Gıda fiyatları da arttığında yeme mi diyorsunuz ...

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Karşımızdakinin varlıklı olup olmadığını cebindeki telefonunun modelinden anlayanlarla dolu etraf. Buna mı şaşırıyorsun
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Ahahahah komedisin gerçekten O amaçla açmış olsam 1,50 Tl lik ekmek için mi açarım sence

• Maksadım pahalı olması değil zaten sadece dün akşam ve bu sabah farklı fiyatlarda olması ve netten baktığımda herhangi bir haber görememiş olmam

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Boy ve yag oranina gore degerlendirerek 1500 2500 kalori yemek yeterli hocam. Zaten ekmeklerin bile cevizlisi findiklisi susamlisi kusuzumlusu kara bugdaylisi var. Gunde 3-4 dilim yeter aslinda ekmek icin. Diger besinlerden daha agirlikli tuketmek gerek. Bana kalsa beyaz ekmek satisini kisitlatip diger ekmek turlerine yoneltseler daha iyi olur. Beyaz ekmek lezzetli degil ve besin degeri az.

• Bu ironi mi yoksa bu yorumu gerçekten mi yazdın.Ekmek yemeyin diye merak ettim de. Ona gore dua edicem sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abehayraannn -- 5 Kasım 2019; 12:1:56 >
  • Ekmek yememek mantikli. Gunde 3-4 dilim lezzetli ve besin degeri yuksek ekmeklerden tuketmek kafi bana gore. kendi gorusumu yazdim. Ben de beyaz ekmek tuketiyorum fazla. Ama eve alinan bu. Kendim alsam bunu almam.

• hesapmakinesi01 kullanıcısına yanıt
    semtine gore ve satan yere gore de degisir o aslinda. Bir gariplik var.

• Bizim burada bi ara 1.75 olduydu. Ne diyon kardeş sen? Şuan poğaçaları 1.75den satıyorlar ekmek 1.50.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoelroc -- 5 Kasım 2019; 12:12:54 >
  • Ekmek olmadan duyulmuyor kardeşim nasil yemek bir ihtiyaç ekmekte ihtiyac

• Valla bilmiyorum kisiye gore degisir o. Koyde falan olsa kolay yav ekmek. Ekşi mayayla Bugday unundan yapacan hamurunu 10 tane falan. buyuk oluyor zaten o ekmekler 1 kiloya yakin cikiyor herhalde. Tas firina atacan odun atesinde pisecek. 1 ay falan yeniyor o. Bozulmuyor da he. Dilimleyip Sobanin ustune atiyorsun sabah gayet guzel oluyor. Icine ceviz kuru uzum findik falan atildi mi ekstra lezzetli oluyor. Bu sehir ekmegi guzel degil. Farkli ekmekler cikaran yerler var onlar daha iyi.
    Kendin pisirsen daha ucuza geliyor koyde yada istanbulda mustakil evin olacak. Bahcenin bir yerine tas firin yapacan ufak. Mis gibi o zaman.

• Çevredeki bir tane bakkalda 1.25’di. Geri kalan yerlerde 1.50 zaten şimdi o bakkalda 1.50’den satıyor.

• Benim bildiğim herkes kafasına göre fiyat belirleyemez ki Ticaret Bakanlığı’nın o doğrultuda açıklamaları var. Ekmeğin gramajı da belli fiyatı da ben o yüzden şaşırdım daha çok

• Ekmek yemiyorum kafam ve midem rahat.
  • bizim burda da arttı. 1.5 olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.