Şimdi Ara

Istanbul. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Gerçek para dolar çünkü.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kanada'da 5 yıl üniversite okudum.

Sizin gibi kendi ülkemi ve insanımı aşağılamadım. İş icabı da 20 civarında ülke gezdim. Yurt dışı görmeyenler sanırsın ki rüyalar aleminde yaşıyorlar.

Bir an önce git ve bir daha dönme.  

• araplar benim insanim degil sizin olabilir ben kabul etmiyorum.

• bla bla metroda yaşayan evsiz türkiyede en ender gördüğüm şey ,kanadayı görmesem kanada dünyada evsiz sayısıyla ün yapmış bir ülke her köşe başında bir evsiz var ülkenin %6 sı homeless biraz komik ironik geldi yazdığın.

dışarda 40 derece sıcak var insanların kokması terlemesi normal .

sırf laf sokmak için konu açmış beğenmiyorsan hiç gelme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ağustos 2023; 16:32:39 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Istanbulda yasiyorsaniz yavas yavas gelisen bu istilaya alismis olma ihtimaliniz var o nedenle sizi suclayamam.

Kanada da benim bulundugum yerde evsiz problemi yok genelde Vancouver tarafinda o olaylar ama benim vurgulamak istedigim o degildi anlasilmamis sanirim. Saat oglen 2 de herkesin iste olmasi gereken saatte metroya zor bindik ondan dem vurmak icin o ifadeleri kullandim. Yoksa Turkiyedeki evsizlik durumu ile ilgili bir arastirmam olmadi.

Kanadayla Turkiye karsilastirilamaz karsilastirmiyorum zaten.

Suanki Turkiye ile benim 10 sene once biraktigim Turkiyeyi karsilastiriyorum. Bence gercekleri soylemem degilde gerceklerin nekadar aci oldugu sizi rahatsiz etmeli.

Bazi forumdaslar Turk halkini asagiladigimi filan soylemisler, araplar, pakistanlilar ve ruslari bukadar benimsediginizi onlarida Turk olarak kabul ettiginizi bilmiyordum ben cunku genelde gocmenler hakkinda sikayetler duyuyordum, forumda gordugum kadariyla insanlar bu gocmenlerden memnun ve bazilarinin ses cikartmasini istemiyorlar, tabiki mizmizlanmak bana dusmez cunku ben tatilimi gecirmeye bile Turkiyeye gelmeyen birisiyim belki bir 10 sene daha gelmeyecegim ama geldigimde gozlemlerimi yine yazarim, okuyup okumamak, katilip katilmamak sizin elinizde.

Benim kisisel gorusum Turkiye ve Istanbul 10 sene once daha yasanabilir ve daha guzel bir yerdi.

Eger duzelmesini istiyorsaniz bu yine sizin elinizde istemiyorsaniz memnunsaniz demekki 10 yil icerisinde verdiginiz tercihler dogru ve yerinde tercihlermis bu sekilde devam.

• Yeşilmişik kullanıcısına yanıt
    Konuyla alakasini anlamadim google.com diye bir site var, sorularinizin cevabini orada bulabilirsiniz.

• unforgiven1127 kullanıcısına yanıt

Cevap yazdığın kişilerin çoğu troll . Cevap vermek için parmaklarını yormana değmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam metroda metrokent-kirazlı metrosu 8 dk da bir gelirken 15 20 dk da bir gelir gelmez olmaya basladi, yuruyen merdivenler surekli bozuk :D otobusleri koronada tasarruf yapiyoruz diye 3 te 4 te 1ine indirdiler ve hala ayni sekilde. Bizim burada eskiden 15dk da bir gecen otobus suan 40dk ile 1.5 saat arasi geliyor   istanbula gelecek yanlis zamani buldunuz. Araplar zaten kirada oturuyor turklere kiralamasamda olur diyenler burada kira fiyatlarini 25-30k ya cektiler. Boyle ulkesini vatanini seven kardeslerimiz para kazanacagina evleri araplar satin alsin daha iyi  , kendi vatandasimiza gecirmeyi cok seviyoruz millet olarak heralde :D

• Hocam ben 37 yaşındayım, 42 sene Kanada'da yaşadım, por favor ile sınıf arkadaşıydık, hiç yurt dışına çıkmadım ama 56 ülke gezdim.
    Yurt dışı görmeyenler sanırsın ki rüyalar aleminde yaşıyorlar.
    Bir an önce git ve bir daha dönme.

İstanbul en son 80'li yıllarda güzel bir yer idi. Sonrasında Anadolu'dan aldığı göçlerle zıvanadan çıktı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen göçlerle de üstüne tüy dikildi.

• 37 yaşındasın 42 senedir Kanada da yaşıyorsun hmmmm anlıyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.